Tak może wyglądać konsultacja kosmetologiczna online

Jak wygląda konsultacja kosmetologiczna online?

Postanowiłaś, że czas zająć się swoją cerą i sięgnąć po poradę kosmetologa, ale zastanawia Cię czy koniecznie musisz umówić się do gabinetu? Spróbuję przekonać Cię, że nie ma takiej potrzeby. Czy wiesz, że konsultacja kosmetologiczna online może być równie efektywna? Poza tym wielu kosmetologów nie ma takiej usługi jak „konsultacja”. Mogą Ci ją przeprowadzić na szybko przed zabiegiem. Ale chyba jest jasne, że nie o to w tym wszystkim chodzi.  

Jako kosmetolog przeprowadziłam mnóstwo konsultacji telefonicznych i wielokrotnie dobierałam kosmetyki „na odległość”. Choć zawsze chętnie spotykam się z moimi klientkami w gabinecie, z równą skutecznością jak vis a vis, potrafię dobrać Ci pielęgnację online. Jak to możliwe? W tym artykule postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jak wygląda konsultacja kosmetologiczna online u mnie?

Moje konsultacje odbywają się przez telefon. Czy nie lepiej byłoby spotkać się na spotkaniu w formie video – może myślisz teraz. Pierwsza konsultacja z klientką jest dla mnie bardzo ważna i chcę być w tym czasie skupiona w 100% na tym, co mówisz. W trakcie dużo notuję – zarówno na komputerze, jak i ręcznie. Nie chcę byś czuła się niekomfortowo, widząc jedynie moją schyloną głowę. Rozmowa telefoniczna pozwala mi się skupić na tym, co słyszę.

W jej trakcie o wiele rzeczy dopytuję, staram się zadawać konkretne i precyzyjne pytania – nie jestem wścibska, gdy pytam o to, ile godzin śpisz albo jaką masz dietę. To pomaga mi podejść do planu pielęgnacyjnego holistycznie! Bo według mnie na pielęgnację trzeba spojrzeć całościowo – pod kątem różnych aspektów, zamiast skupiać się wyłącznie na twarzy.

Sprawdź też: Skuteczna tania pielęgnacja twarzy – 2 wskazówki kosmetologa

Skąd będę wiedzieć, jaką masz cerę?

Nastaw się, że konsultacja kosmetologiczna online to mnóstwo pytań do Ciebie. Wszystkie będą dotyczyć Twojej cery. Mogę zapytać np.:

  • jak zachowuje się od razu po umyciu?
  • jak zachowuje się, gdy nie nałożysz od razu kremu?
  • czy jest rano tłusta?
  • czy wypryski pojawiają się tylko na czole i nosie, czy może tylko na policzkach?
  • co uznajesz za największy problem swojej cery?

Na tej podstawie określę jaki masz typ cery, co można poradzić na kłopoty, z którymi się zmagasz i jaka pielęgnacja będzie odpowiednia.

Jak dobieram kosmetyki?

Obawiasz się, że po konsultacji dostaniesz listę drogich preparatów i usłyszysz, że tylko one działają? Zawsze rozmawiam z klientkami o budżecie, który mogą przeznaczyć na kosmetyki. Rozumiem, że nie każdy może wydać na produkty pielęgnacyjne setki złotych. Kosmetyki dobieram więc przede wszystkim do potrzeb skóry, ale przy tym rekomenduję produkty, które są w przedziale cenowym zaproponowanym przez klientkę.

Czasem zdarza się, że na rynku nie ma tańszego produktu, który będzie skuteczny. Mówię wtedy o tym wprost – wiele klientek,  zmagających się z problemami skóry decyduje się wówczas kupić to, co kosztuje trochę więcej, ale naprawdę działa.

Zawsze pytam też, jaką konsystencję produktów lubisz – jeśli to możliwe, biorę to pod uwagę przy wyborze preparatów.

Czy gwarantuję, że po konsultacji Twoja cera się poprawi?

Konsultacja kosmetologiczna online to czas, który poświęcam wyłącznie Tobie. Podczas telefonicznego spotkania dobiorę Ci całą pielęgnację – takie działanie jest najbardziej sensowne i przynosi najlepsze efekty. Wymiana jednego kremu czy serum, gdy pozostałe kosmetyki zostaną takie, jakie były raczej nigdy nie poprawia stanu skóry. Czasem klienci proszą o kilka propozycji kremów czy żeli do mycia – nie wiem, co ostatecznie wybierają, nie mogę więc dać gwarancji na poprawę stanu skóry. Gdy dobieram kosmetyki 1:1 mogę kontrolować to, jak działają.

To może Cię zainteresować: Czy konsultacje kosmetologiczne trzeba powtarzać

Na stan skóry wpływa wiele czynników: stres, dieta, ilość snu, dlatego nie powiem Ci, że na 100% Twoja cera zmieni się na idealnie gładką, a zmarszczki i trądzik znikną, gdy się ze mną skonsultujesz. Mogę dać Ci gwarancję, że dobiorę produkty tak, aby były idealnie dopasowane do Twojej cery.

Jeśli zainteresowała Cię konsultacja kosmetologiczna online, zapraszam do kontaktu.