Następna wizyta (konsultacja kosmetologiczna)

Nasza wspólna podróż po Twoją piękniej i zdrowiej wyglądającą skórę cały czas trwa.

Kolejne spotkanie w gabinecie kosmetologicznym jest bardzo ważne. Podczas konsultacji bacznie obserwuję reakcję Twojej skóry na przygotowany przeze mnie plan domowej pielęgnacji. Dlatego kosmetyków zaproponowanych na pierwszej wizycie nie kupuj „na zapas”. W zależności od osiągniętych do tej pory efektów, zalecenia pielęgnacyjne zmieniają się w 95%.

Pozwól mi dalej przyjaźnić się z Twoją skórą

Jestem już zaprzyjaźniona z Twoją skórą: wiem, z jakimi problemami się zmaga, jakie są jej potrzeby, i jak reaguje na pielęgnację. Z przyjemnością obserwuję pozytywne zmiany, które utwierdzają w przekonaniu, że nasza wspólna podróż zmierza w dobrym kierunku.

Dzięki temu mogę dalej się nią opiekować – w taki sposób, aby krok po kroku osiągać założone cele. Możliwość obserwowania jej reakcji na zaleconą pielęgnację to niezwykle cenna wskazówka, która pozwala kontynuować obraną trasę lub nieco zmienić jej przebieg. Wszystko po to, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty niż wynikało to z założeń przedstawionych na pierwszej wizycie.

Druga i kolejne konsultacje kosmetologiczne są po to, aby:

  • dobrać nowe kosmetyki do pielęgnacji – takie, które jeszcze lepiej wpiszą się w Twoje oczekiwania;
  • przygotować plan zabiegów kosmetologicznych, które jeszcze bardziej pomogą Twojej skórze;
  • przeprowadzić dobrane zabiegi kosmetologiczne, które pozwolą osiągnąć efekty przewyższające oczekiwania.

Pamiętaj! Zawsze jestem otwarta na Twoje sugestie, bo Ty wiesz, co drażni Twoją skórę, czego nie lubi, itp. Jednak wszystkie kosmetyki i zabiegi dopasowuję do faktycznych jej potrzeb.

Trochę mnie już znasz i wiesz, że tylko precyzyjnie dobrana pielęgnacja przyniesie oczekiwane rezultaty. Mamy przecież wspólny cel i oboje chcemy go zrealizować – właśnie po to razem odbywamy tę podróż…

Co przygotować na następną konsultację kosmetologiczną?

Choć już dobrze znam Twoją skórę, nadal to Ty jesteś najcenniejszym źródłem informacji o niej. Aby kolejny etap naszej wspólnej podróży przebiegał bez niespodzianek i prowadził do celu, potrzebuję od Ciebie kilku informacji.

Na każdą następną konsultację kosmetologiczną zabieraj ze sobą:

  • spis objawów / dolegliwości, które pojawiają się na Twojej skórze w trakcie stosowania zaleconej wcześniej pielęgnacji;
  • informacje na temat tego, jaki zmiany zaszły od ostatniego naszego spotkania – możesz mnie informować na bieżąco, np. za pośrednictwem SMS lub wiadomości e-mail;
  • listę pytań – z pewnością takie zrodziły się w Twojej głowie i nasunęły się jakieś wątpliwości.

Możesz też wykonywać zdjęcia, które będą obrazem zmian zachodzących w czasie pielęgnacji. To niezwykle cenne informacje – szczególnie w przypadku skóry trądzikowej oraz wrażliwej.

Ze swojej strony polecam prowadzenie dzienniczka – zapisywanie w nim informacji na temat tego, jak skóra reaguje na kosmetyki / zabiegi, jak zmieniła się jej kondycja (np. jest lepiej nawilżona, nie ulega podrażnieniom, nie widać żadnych efektów). Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że żadna istotna kwestia Ci nie umknie. Mnie to pomoże opracować jeszcze precyzyjniejszy plan pielęgnacji na kolejne tygodnie.

Postaw na otwartość i szczerość

Rozmowa w ramach konsultacji kosmetologicznych to przestrzeń na otwartość i szczerość. Opowiedz o swoich spostrzeżeniach, wątpliwościach – wszystkie informacje, które mogą pomóc w osiągnięciu celu – są na wagę złota. Przykładowo, jeśli zaleciłam stosowanie płynu micelarnego do oczyszczania skóry, ale brakuje Ci korzystania z wody, nie bój się o tym powiedzieć. Zrobię wszystko, aby powrót do jej stosowania nie wyrządził szkód Twojej skórze.

Odważ się ze mną rozmawiać – nie krępuj się zadawać pytań i dociekać odpowiedzi. Jestem tutaj wyłącznie dla Ciebie i będę tak długo, jak długo będziesz potrzebować mojego wsparcia i opieki kosmetologicznej.

Każda konsultacja kosmetologiczna to kolejny „odhaczony” punkt na mapie. Mapie prowadzącej do celu, do którego będziemy wspólnie zmierzać.

Skontaktuj się ze mną, by umówić się na spotkanie w gabinecie kosmetologicznym w Koszalinie lub na wizytę online.