Zabiegi na twarz dla mężczyzn

Zabiegi na twarz dla mężczyzn – jak kosmetologia odpowiada na potrzeby męskiej skóry?

Znasz te memy, w których damska półka w łazience zastawiona jest ogromem słoiczków i buteleczek, a na męskiej stoi szczoteczka, pasta do zębów i antyperspirant? Stereotypowo tak właśnie wygląda męska pielęgnacja – mycie zębów i zadbanie o podstawową higienę. Tymczasem męska skóra też ma swoje potrzeby. Sprawdź, jakie zabiegi na twarz dla mężczyzn rekomenduję.

Używanie nawilżającego kremu do twarzy, kremu z filtrem czy serum to domena kobiet? Mężczyzna, który robi w łazience coś więcej niż tylko myje zęby i bierze prysznic jest zniewieściały i niemęski? Spokojnie, te czasy już dawno za nami. Od kilku lat z przyjemnością obserwuję, jak bardzo zmieniło się podejście mężczyzn do pielęgnacji swojej skóry. Bardzo cieszy mnie również to, że coraz mniej kontrowersji wywołują obecnie zabiegi na twarz dla mężczyzn.

Męska cera – czym się charakteryzuje?


Skóra kobiet i mężczyzn w pewnym stopniu się różni. Ale uwaga – nie aż tak, żeby panowie mogli zrezygnować z jej pielęgnacji!

Skóra mężczyzn jest grubsza o około 20-25% od kobiecej, o wiele mniej rozciągliwa, bardziej sprężysta i wytrzymała. Z tego powodu rzadziej reaguje uczuleniem czy podrażnieniem na kosmetyki ze składnikami aktywnymi, suche powietrze czy mróz. Panowie miewają jednak sporo problemów z niedoskonałościami. Ich skóra wydziela więcej sebum i jest bardziej tłusta – wolniej się starzeje, ale też częściej boryka ze zmianami trądzikowymi.

Ważną cechą męskiej cery jest grubość splotu włókien elastynowych i kolagenowych – struktura splotu jest bardziej zwarta, mają też mniej włókien elastyny. Zmarszczki pojawiają się więc u nich później, ale za to są głębsze. Równowaga w przyrodzie musi być zachowana.

To może Cię zainteresować:Codzienna pielęgnacja skóry mężczyzn – wskazówki

Jakie zabiegi na twarz dla mężczyzn?


Męska skóra, choć grubsza i bardziej odporna od kobiecej, również potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji, a raz na jakiś czas zabiegu w gabinecie kosmetologa. Które zabiegi na twarz dla mężczyzn szczególnie polecam?

  • Oczyszczanie twarzy

Tak, jak w przypadku cery damskiej, oczyszczanie skóry męskiej jest podstawą pielęgnacji. W domu należy je wykonywać rano i wieczorem, a raz na jakiś czas umówić do kosmetologa. Metody oczyszczania są różne – jedną z popularniejszych jest oczyszczanie manualne, którego NIE POLECAM.

  • Złuszczanie kwasami

Jako kosmetolożka specjalizująca się między innymi w kwasach, bardzo polecam zabiegi z ich użyciem zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kwasy doskonale normują produkcję sebum, likwidują zmiany trądzikowe, rozjaśniają przebarwienia, wygładzają i nawilżają. Jednym słowem – robią wszystko to, czego potrzeba męskiej cerze.

Sprawdź też:Zabiegi na trądzik – rekomendacja kosmetologa

Panowie mogą również korzystać z szerokiej gamy zabiegów medycyny estetycznej, na przykład z użyciem kwasu hialuronowego. Choć muszę dodać do tego krótki komentarz – rekomenduję zacząć od zabiegów pielęgnacyjnych, a po medycynę estetyczną sięgnąć w drugiej kolejności. Czasem dobre oczyszczenie, złuszczenie i właściwie dobrana pielęgnacja sprawiają, że skóra wygląda dużo młodziej!

Pielęgnacja i zabiegi na twarz dla mężczyzn już od kilkunastu lat nie są tematem tabu. Wciąż wielu panów obawia się jednak interwencji kosmetologa, a przecież to sama przyjemność! Warto się przełamać i przekonać jak wiele do zaoferowania mężczyznom ma nowoczesna kosmetologia!