Ciało kobiety, mądrość kobiety – moja recenzja książki

Ciało kobiety, mądrość kobiety – moja recenzja książki

Są takie książki, obok których nie można przejść obojętnie. Takie, które powinny być lekturą obowiązkową każdej osoby, ponieważ zachęcają do wsłuchania się i zrozumienia siebie. Doskonałym tego przykładem jest „Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie”. Być może do zapoznania z nią zachęci Cię moja krótka recenzja?

Wiele kobiet, zgłaszających się do mojego gabinetu kosmetologicznego, pyta o książki o tematyce związanej z urodą, zdrowiem, rozwojem osobistym. To zainspirowało mnie do stworzenia cyklu artykułów, w którym będę dzielić się moimi czytelniczymi wyborami. Będą to krótkie recenzje książek, które zapadły mi w pamięci i które z całego serca polecam.

Ciało kobiety, mądrość kobiety – opinia

„Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie” to książka autorstwa  dr Christiane Northrup. Amerykańska ginekolożka i badaczka kobiecości stworzyła prawdziwą biblię, która bazuje na jej praktyce lekarskiej oraz medycynie alternatywnej. Autorka sama korzysta z jej bogactwa – żyje zgodnie z jej zasadami i w ten sposób pomaga też pacjentom.

To międzynarodowy bestseller o kobietach i dla kobiet.
To międzynarodowy bestseller o kobietach i dla kobiet.

Książka to swoisty przewodnik po organizmie każdej kobiety, z uwzględnieniem nie tylko fizyczności, ale i duchowości. Pojawiają się w niej opisy dolegliwości, z którymi mogą zmagać się kobiety na różnym etapie swojego życia. Wszystko jest szczegółowo zaprezentowane – od menstruacji, poprzez ciążę i połóg, a na menopauzie skończywszy. Występują też przykłady z życia kobiet – są opisy tego, z czym się zmagają. Są też odpowiedzi – skuteczne rozwiązania, jak sobie poradzić z dolegliwościami czy kłopotami.

Książka o kobietach i dla kobiet

„Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie” to książka o kobietach i dla kobiet. Zachęcam do sięgnięcia po nią każdą osobę, dla której ważne jest zdrowie psychiczne i fizyczne, która ma holistyczne podejście do zdrowia i życia tak w ogóle.

Książka uświadamia to, jak silne jest ciało kobiety i jaką ma ogromną moc. Stanowi skarbnicę odpowiedzi na pytania dotyczące wpływu psychiki na fizyczność. Pokazuje, że dolegliwości w ciele, zmęczenie i brak energii przy bardzo dobrych wynikach badań wcale nie są wyimaginowanymi symptomami. Właśnie wtedy okazuje się, że psychika ma ogromne znaczenie, dlatego trzeba dążyć do jej „uzdrowienia”.

Książka uświadamia, że wszystko ma znaczenie – także cykle, hormony. Wszystko ze sobą musi współgrać, aby ciało oraz dusza działały w harmonii.

Oczywiście „Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie” nie jest receptą na całe zło i wszystkie dolegliwości. Jednak rozjaśnia wiele wątpliwości i zachęca do zgłębiania tajników swojego ciała.

To książka, która powinna przeczytać każda kobieta.