KREM Z KWASAMI DO TWARZY

Krem, który ma w swoim składzie środki złuszczające w postaci kwasów kosmetycznych. Na rynku dostępne do przede wszystkim kwasy: AHA (np. glikolowy, mlekowy, migdałowy, cytrynowy), BHA (np. kwas salicylowy), PHA (np. glukonolakton, kwas laktobionowy).
Bazą kremu z kwasami jest krem zwykły, który został wzbogacony odpowiednią ilością konkretnego kwasu lub ich mieszaniny. W zależności od ilości użytego składnika aktywnego oraz jego pozycji na liście INCI, różna może być skuteczność takiego preparatu. Należy więc wybierać takie kosmetyki, w których kwasy znajdują się na najwyższych pozycjach w składzie.
To najlepsze kremy, których regularne stosowanie przynosi zadowalające efekty. Żadne inne składniki aktywnie nie zapewniają takich rezultatów jak kwasy kosmetyczne. Ich regularne stosowanie przyczynia się do złuszczania martwych komórek naskórka. Dzięki temu można oczekiwać bardzo dobrych efektów, takich jak np. odmłodzenie, rozjaśnienie przebarwień, nawilżenie. Jednak wszystko zależy od zastosowanego kwasu kosmetycznego.
Czytaj też: Krem z kwasami – co to jest i jak działa?