Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Co na wypadanie włosów? Sprawdź, co może pomóc

Utrata włosów jest naturalnym procesem – o ile kosmyki nie wypadają garściami. Jeśli wyczesujesz ich spore ilości, warto sięgnąć po kosmetyczne wsparcie. Poznaj listę preparatów, które powinny Ci pomóc. To kosmetyki na wypadanie włosów, które rekomenduję moim pacjentom.

Pewnie już wiesz, że człowiek każdego dnia traci kosmyki – nawet 100 sztuk. Nie ma w tym niepokojącego, ponieważ wynika to z naturalnego cyklu wzrostu włosa. Jeśli jednak włosów wypada znacznie więcej, sytuacja staje się poważniejsza. Wówczas trzeba sięgnąć po odpowiednie środki zaradcze.

Co pomoże na wypadanie włosów?

Zastanawiasz się, co na wypadanie włosów będzie najlepsze? Tutaj nie ma jednego słusznego rozwiązania. Zwykle trzeba działać na kilku płaszczyznach jednocześnie. Wtedy można liczyć na zadowalające i szybsze rezultaty.

Zwalcz przyczyny problemu

Pierwszym krokiem w walce z wypadającymi włosami jest dotarcie do przyczyny problemu. Może to być nieprawidłowy sposób odżywiania się, zbyt agresywna stylizacja włosów, przemęczenie i stres czy niektóre choroby.

Czytaj też: Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie

Kosmetyki na wypadanie włosów

Nawet jeśli znasz przyczynę wzmożonej utraty włosów, warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki. Odpowiednia pielęgnacja wzmocni cebulki włosowe i kosmyki.

Pamiętaj, że z kosmetykami na wypadanie włosów bywa podobnie jak z innymi preparatami. Nie wszystkie przynoszą oczekiwane rezultaty – mimo systematycznego stosowania. Siła skuteczności tkwi bowiem także w składzie – odpowiednia kompozycja składników i nowoczesne technologie mają znaczenie.

Postanowiłam więc przygotować mini zestawienie kosmetyków, które okażą się Twoją odpowiedzią na pytanie: co na wypadanie włosów. Są to preparaty przeze mnie rekomendowane i na co dzień wykorzystywane w pracy z pacjentami zmagającymi się z tym problemem.

  1. Kuracja na Wypadające Włosy Tricology Hair Growth Intensive Lotion

Tricology Hair Growth Intensive Lotion* (Mesoestetic) to kuracja na wypadające włosy, która wspomaga rewitalizację skóry głowy. Przyczynia się do stymulowania mieszków włosowych i dostarcza składniki odżywcze.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Kuracja na wypadanie włosów przeznaczona do każdego rodzaju włosów.

Preparat może być stosowany wspomagająco w leczeniu łysienia androgenowego oraz w okresach przejściowej utraty włosów. Systematyczne stosowanie przynosi zadowalające rezultaty.

  1. Szampon do włosów Tricology Intensive Hair Loss

Tricology Intensive Hair Loss* (Mesoestetic) to szampon do wypadających włosów, który wspomaga rewitalizację skóry głowy. Dostarcza składniki aktywne, które pobudzają mieszki włosowe oraz silnie odżywiają.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Szampon na wypadające włosy o bogatej formule, zawierający cenne składniki aktywne.

Polecam go nie tylko osobom zmagającym się z łysieniem, ale również przerzedzonymi, cienkimi i łamliwymi włosami.

  1. Szampon do włosów wzmacniający Anaphase+

Szampon wzmacniający Anaphase+* od Ducray to preparat przeznaczony do codziennego stosowania. Zawiera bogactwo składników aktywnych, które odżywiają i nadają blasku.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Szampon wzmacniający przeznaczony do włosów wypadających, łamliwych.

Obecne w nim składniki aktywne stymulują odnowę komórkową, regenerują oraz wspomagają nawilżenie.

  1. Odżywka wzmacniająca do włosów Anaphase+

Odżywka wzmacniająca do włosów Anaphase+ od Ducray to preparat ze składnikami, które wspierają walkę z wypadającymi i osłabionymi kosmykami. Przyczyniają się do stymulowania odnowy komórkowej i regeneracji.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Odżywka do włosów słabych, z tendencja do wypadania.

Kosmetyk wzmacnia włosy – od cebulek aż po końce. Daje bardzo dobre efekty w przypadku kuracji łączonej – z szamponem wzmacniającym z tej samej serii.

Mam nadzieję, że – dzięki moim rekomendacjom – już nie będziesz tracić czasu na poszukiwanie i eksperymentowanie z kosmetykami na wypadanie włosów.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą okazać się tym, co na wypadanie włosów będzie dobre. Szczególnie polecam mezoterapię igłową – mało inwazyjną, której istotą są iniekcje specjalnie przygotowanego koktajlu odżywczego. W zależności od wykorzystanych składników aktywnych możliwe jest m.in. stymulowanie mieszków włosowych, silne odżywienie, regeneracja.

Wypadanie włosów jest poważnym problemem, ale można mu skutecznie przeciwdziałać. Podstawą jest rozpoznanie przyczyny i rozpoczęcie odpowiedniej pielęgnacji – z wykorzystaniem kosmetyków na wypadanie włosów.