Ducray – marka, która odpowiada na codzienne potrzeby pielęgnacyjne

Twoja skóra ma wyjątkowe potrzeby, dlatego poszukujesz dermokosmetyków do zadań specjalnych? Od dawna walczysz z łupieżem, ale bez większych efektów? Poznaj markę Ducray, która od ponad 90 lat bazuje na filozofii użytecznej innowacyjności. Dzięki temu na polski rynek trafiają dermokosmetyki, które wspierają codzienną pielęgnację wymagającej skóry.

Historia marki rozpoczyna się w 1929 roku. To właśnie wtedy Albert Ducray – syn dermatologa – stworzył firmę Ducray, która opracowała rewolucyjną serię szamponów dopasowanych do potrzeb różnych rodzajów włosów. Jako że twórca marki był odważnym innowatorem, nie poprzestał na tym. Poszedł o krok dalej – otworzył się na nowy kanał dystrybucji, wprowadzając swoje produkty do aptek.

To może Cię zainteresować: Avene – marka, która troszczy się o Twoją skórę

Marka Ducray obecnie

O ile początkowo marka Ducray koncentrowała się przede wszystkim na pielęgnacji włosów, o tyle obecnie oferuje produkty wpisujące się w potrzeby problematycznej skóry. Nadal jednak bazuje na pierwotnej filozofii – jej misją jest dostarczanie innowacyjnych preparatów, które mają poprawić jakość życia stosujących je osób.

Wykorzystuje przy tym najświeższe zdobycze nauki – po to, aby produkowane dermokosmetyki były jeszcze skuteczniejsze i zapewniały długotrwałe efekty łagodzące.

Dermokosmetyki Ducray – pielęgnacja, która poprawia jakość życia

Dermokosmetyki Ducray to bogata kategoria produktów, wśród których wymienić można m.in. szampony do włosów, żele do mycia twarzy, kremy do twarzy, kremy pod oczy, kremy do rąk.

Jeśli chodzi o sygnowany marką Ducray krem, ja szczególnie polecam dwa produkty.

  • Krem do twarzy Kelual DS – wpisuje się w potrzeby skóry wysuszonej i podrażnionej kuracjami dermatologicznymi. Zawiera składniki aktywne, które pomagają złagodzić podrażnienia, wyciszyć stany zapalne, nadać optymalny poziom nawilżenia.
  • Krem pod oczy DEXYANE MeD Palpebral – to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku suchej, wrażliwej i podrażnionej skóry okolic oczu. Zawarte w nim składniki aktywne pomagają łagodzić podrażnienia oraz zmniejszać obrzęk i przekrwienie.

Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

DEXYANE MeD Palpebral do stosowania m.in. w przypadku kontaktowego zapalenia powiek.

Osoby mające problemy ze skórą głowy mogą sprawdzić sygnowany marką Ducray szampon przeciwłupieżowy (SQUANORM) oraz szampon przywracający równowagę skóry głowy (ELUTION).

Pamiętaj! Jeśli masz skórę o wyjątkowych potrzebach, sięgaj wyłącznie po sprawdzone dermokosmetyki. Takie, które bazują na innowacyjnych technologiach i których skuteczność potwierdzają badania.