Kolagen do twarzy – Kosmetolog Koszalin | Anna Jurgielaniec

Kolagen do twarzy – jak poprawić jego poziom?

Na Twojej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia? A może stają się one coraz bardziej widoczne, dlatego chcesz zatrzymać upływający czas? Postaw na kolagen do twarzy – to prawdziwy pogromca zmarszczek. Dowiedz się, jak go stosować, aby osiągnąć zadowalające efekty.

Czy wiesz, że mniej więcej po ukończeniu 25. roku życia dochodzi do stopniowej utraty kolagenu w skórze? Średnio o 1-2% rocznie. Chociaż jest to wpisane w naturę człowieka, można spowolnić ten proces. Wszystko po to, aby skóra na dłużej zachowała swoją elastyczność i jędrność.

To może Cię zainteresować: 8 składników, które nawilżają cerę

Jak działa kolagen?

Kolagen to substancja, która naturalnie występuje w organizmie. Chociaż kojarzy się przede wszystkim ze skórą, stanowi także budulec kości, chrząstek, ścięgien.

Można wyróżnić aż 28 typów kolagenu, jednak zaledwie 4 typy mają znaczenie dla kondycji skóry. Chodzi o kolagen typu:

  • I – występuje w skórze,
  • III – uczestniczy w procesie tworzenia blizn,
  • IV – odpowiada za tworzenie cienkich membran oddzielających tkanki,
  • VII – występuje w skórze.

To właśnie te jego typy odpowiadają za kondycję skóry – jej elastyczność i sprężystość. Ich ubytek sprawia, że na twarzy pojawiają się zmarszczki.

Czy wiesz, że? Synteza kolagenu nie odbywa się samoistnie. Aby doszło do tego procesu, niezbędne są określone czynniki. Mowa m.in. o witaminie C, hormonach tarczycy, insulinie, estrogenach.

Włókna kolagenowe są bardzo wrażliwe na oddziaływanie niektórych czynników zewnętrznych, co może prowadzić do zmiany ich struktury. Szczególnie negatywnie działają na nie:

  • stres,
  • zmiany hormonalne,
  • nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne.

Dlatego w profilaktyce przeciwstarzeniowej ważne jest unikanie tych czynników – po to, aby nie doprowadzić do zmiany struktury kolagenu. Skutkuje to bowiem utratą jego cennych właściwości.

Kolagen do twarzy – jak zwiększyć jego ilość?

Skoro wraz z wiekiem dochodzi do spadku ilości kolagenu w skórze, jak temu przeciwdziałać? Czy da się zwiększyć jego ilość? Oczywiście, że tak. Podstawą jest unikanie czynników prowadzących do zmiany jego struktury. Ponadto warto uwzględnić czynniki, które odpowiadają za stymulowanie jego produkcji.

Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność zmarszczek związanych z ubytkiem kolagenu, możesz sięgnąć po sprawdzone kosmetyki do twarzy. Co polecam?

Dobrym rozwiązaniem mogą być np.:

  • Serum do twarzy Firming Collagen Booster CORRECT* – bazuje na składnikach aktywnych, które pomagają walczyć z oznakami starzenia. Mowa m.in. o kolagenie, kwasie hialuronowym, glukozaminie.
  • Serum do twarzy z kolagenem Antiaging Flash ampoules* – zawiera kwas askorbinowy, glicerynę, ekstrakty roślinne, kwas linolowy i inne. Nakładany pod krem, wspiera pielęgnację skóry dojrzałej i skłonnej do zmarszczek.

Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

A jeśli potrzebujesz indywidualnej porady w zakresie walki ze zmarszczkami, zapraszam na zabiegi pielęgnacyjne.