Konsultacje kosmetologiczne

Konsultacje kosmetologiczne – czy trzeba je powtarzać?

Sumiennie stosujesz się do poleceń uzyskanych w ramach konsultacji kosmetologicznej. Widzisz efekty, więc zamierzasz działać dalej. Nie widzisz jednak potrzeby umawiania się na kolejne spotkanie. Czy słusznie? Dowiedz się, jakie jest moje zdanie na ten temat.

Nie ukrywam, że wśród grona moich klientów są i tacy, których widziałam tylko 1-2 razy. Przyszli poznać potrzeby swojej skóry i chcieli otrzymać indywidualny plan pielęgnacji. Nie pojawili się ponownie. A szkoda…

Bo jestem przekonana, że po pewnym czasie kosmetyki przeze mnie zarekomendowane „przestaną działać”. Skąd to wiem? Z własnego doświadczenia, ponieważ mam też takich klientów, którzy powrócili do mojego gabinetu niczym „synowie marnotrawni”. Okazało się, że jednorazowa konsultacja kosmetologiczna to zdecydowanie za mało, aby mówić o spektakularnej przemianie skóry. Ale od początku…

To może Cię zainteresować: Spersonalizowana pielęgnacja twarzy – na czym polega

Na czym polegają konsultacje kosmetologiczne?


Konsultacje kosmetologiczne to czas, który poświęcam wyłącznie po to, aby zapoznać się z potrzebami skóry konkretnej osoby. Zaprzyjaźniam się ze skórą, stopniowo poznaję jej sekrety – niczym najlepsza przyjaciółka.

Gdy już wiem, jakie są jej bolączki i czego potrzebuje, przygotowuję listę kosmetyków. Czasami też przeprowadzam zabiegi pielęgnacyjne lub złuszczające – wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji jest skóra.

Na tym najczęściej pierwsza konsultacja kosmetologiczna kończy się. Takie spotkanie nie powinno być jednak pierwszym i ostatnim. Bardzo ważne jest zachowanie ciągłości spotkań, bo tylko wtedy nasza podróż po zdrowo i pięknie wyglądającą skórę zakończy się pomyślnie.

Kolejne konsultacje kosmetologiczne są niezbędne


Kolejne konsultacje kosmetologiczne są bardzo cenne, ponieważ pozwalają nadać pielęgnacji odpowiedni kierunek na przestrzeni miesięcy. Wcale nie są stratą czasu i pieniędzy, gdyż takie spotkania procentują w przyszłości.

Pamiętaj! Wszystko to, co wykonujesz regularnie i sumiennie, pozwala poczynić spore oszczędności. Kiedy systematycznie sprzątasz mieszkanie, po 1-2 miesiącach nie zaskakuje Cię ogromny bałagan, którego porządkowanie zajmuje mnóstwo czasu. Podobnie jest ze skórą – regularne konsultacje pozwalają na szybsze uporanie się z problemem, a przy tym kosztuje to znacznie mniej niż intensywne zabiegi czy silniejsze kosmetyki.

Cykliczne konsultacje kosmetologiczne, by podążać za skórą


Zawsze biorę pod uwagę aktualne potrzeby skóry, dlatego początkowa kuracja różni się od kosmetycznych propozycji po upływie czasu. To, że rekomenduję jeden konkretny krem wcale nie oznacza, że sprawdzi się on za kilka miesięcy. Skóra może być już na tyle zregenerowana, że nie będzie potrzebować silnie odżywczego preparatu.

Ważne są zatem cyklicznie odbywane konsultacje kosmetologiczne po to, abym mogła na bieżąco dobierać odpowiednie kosmetyki. Takie, na które skóra reaguje pozytywnie.

Wyobraź sobie, że zmagasz się z poważnym trądzikiem. Przychodzisz na konsultacje kosmetologiczne i otrzymujesz ode mnie wskazówki dotyczące pielęgnacji. Po 3 miesiącach zmiany trądzikowe są dużo łagodniejsze, ale Ty nie widzisz potrzeby ponownego spotkania ze mną. Nadal stosujesz te same preparaty, choć trądzik jest ledwo widoczny i nie potrzebuje tak silnych kosmetyków. Twoja skóra może być nadmiernie obciążona. Niepotrzebnie…

To może Cię zainteresować: Tania pielęgnacja twarzy – czy działa

Z doświadczenia moich klientów wiem, że osoby stosujące te same preparaty przez długi okres nigdy nie osiągną takich samych efektów jak przy zmianie kosmetyków. Zawsze dobieram je indywidualnie i modyfikuję, kiedy zachodzi taka potrzeba. A tak się dzieje zwykle po kilku tygodniach – skóra wówczas ma się już znacznie lepiej.

Kiedy zgłosić się na kolejną konsultację kosmetologiczną?

Zastanawiasz się, po jakim czasie zgłosić się na konsultację kosmetologiczną? Tutaj nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jak Twoja skóra reaguje na moje zalecenia.

Wcale nie musisz się zgłaszać do mnie po 2 tygodniach. Zwykle wystarczy dłuższy czasowy odstęp, ale to kwestia całkowicie indywidualna. Możesz umówić się ponownie na konsultacje zawsze wtedy, gdy zauważysz wyraźną poprawę kondycji skóry. Wtedy będziemy mogli działać dalej – z uwzględnieniem aktualnych jej potrzeb.