Krem BB – co to jest i czym się różni od podkładu?

Krem BB jest jednym z najbardziej popularnych kosmetyków ostatnich lat. Wiele kobiet na całym świecie zachwyciło się – do tego stopnia, że zrezygnowały z podkładu. Czy słusznie? Sprawdź, czym charakteryzuje się krem BB i kiedy warto po niego sięgnąć.

Krem BB (z ang. blemish balm) to wielofunkcyjny kosmetyk, któremu przyświeca jeden cel – upiększyć skórę bez konieczności jest obciążania. Z założenia ma czerpać wszystko to, co najlepsze w odżywczym kremie oraz dobrze kryjącym podkładzie. Można więc powiedzieć, że jest to swojego rodzaju kompromis pomiędzy klasycznym kremem pielęgnującym a fluidem.

To może Cię zainteresować: Jak poprawić kondycję skóry?

Jak działa krem BB do twarzy?

Krem BB do twarzy określany jest mianem wielozadaniowego preparatu – nie bez powodu. Został stworzony po to, aby:

  • nawilżać,
  • odżywiać,
  • maskować drobne niedoskonałości.

Niektóre kosmetyki, wzbogacone filtrem SPF, zapewniają także ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki temu nie trzeba aplikować dodatkowej warstwy kremu – pod warunkiem, że co 2 godziny ponawiasz jego nakładanie (szczególnie, jeśli wiele czasu spędzasz na świeżym powietrzu).

Czytaj też: Co najlepsze na nawilżanie skóry?

Krem BB a podkład – najważniejsze różnice

Krem BB i podkład nie są tymi samymi kosmetykami. Chociaż są dość podobne, różnic jest sporo.

  • Krem BB jest w stanie zamaskować drobne niedoskonałości oraz wyrównać koloryt. Natomiast podkład charakteryzuje się znacznie lepszym kryciem.
  • Krem BB wyróżnia się dość słabą trwałością. W przeciwieństwie do podkładu, który potrafi utrzymać się przez wiele godzin.

Oznacza to, że krem BB nie jest w stanie zastąpić klasycznego podkładu. Wiele jednak zależy od tego, w jakiej kondycji znajduje się Twoja skóra i jaki efekt chcesz osiągnąć.

Dla kogo odpowiedni będzie krem BB?

Krem BB do twarzy będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeśli:

  • na co dzień nie chcesz obciążać skóry ciężkim podkładem,
  • zależy Ci na uzyskaniu w 100% naturalnego efektu,
  • poza wyrównaniem kolorytu chcesz odżywić skórę.

Po podkład możesz natomiast sięgnąć wówczas, gdy potrzebujesz silniejszego krycia i chcesz, aby efekt nieskazitelnej skóry utrzymał się znacznie dłużej.

Jaki krem BB wybrać? Moje rekomendacje

Popularność kremów BB sprawiła, że na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej kosmetyków tego typu. I jak to zwykle bywa – nie wszystkie są tak samo dobre. Jak zatem wybrać krem BB dopasowany do swoich potrzeb?

Możesz rozpocząć eksperymenty na swojej skórze i w ten sposób dotrzeć do odpowiedniego preparatu. Możesz też polegać na moich rekomendacjach – przetestowałam wiele takich kosmetyków i wybrałam kilka naprawdę dobrych kremów BB.

Krem do twarzy BB Perfect Cover (Missha)

Krem BB do twarzy, który charakteryzuje się dobrym kryciem (dobrym jak na tego rodzaju kosmetyk). Nie obciąża skóry, jest dla niej bardzo łagodny.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem do twarzy BB Perfect Cover

Polecany dla każdego typu cery – także wrażliwej i naczynkowej. Zaletą tego kremu BB jest bogata gama odcień, co pozwala na lepsze dopasowanie.

Krem do twarzy BB z kolorem SPF50+ Ultimate W+ (Mesoestetic)

To wielozadaniowy krem BB do twarzy. Nawilża, wygładza oraz ujednolica koloryt cery. Świetny do codziennego stosowania zamiast podkładu.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem do twarzy BB Ultimate W+

Jego zaletą jest filtr SPF 50+, który zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Krem do twarzy Skin Blemish Balm Intensive (Cell Fusion C)

Krem do twarzy, który nawilża i wyrównuje koloryt cery. Z uwag na bogatą formułę, może być stosowany jako element codziennej pielęgnacji.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem do twarzy Skin Blemish Balm Intensive

Ten krem BB będzie odpowiedni do każdego rodzaju cery – ze szczególnym uwzględnieniem skóry naczynkowej i skłonnej do podrażnień.

Jeżeli szukasz kosmetyku znacznie lżejszego niż podkład, a skóra nie potrzebuje silnego krycia, krem BB do twarzy to dobry wybór. Lekką formuła nie obciąża cery, wyrównuje koloryt i pozwala uzyskać w 100% naturalny efekt.