Najlepsze dermokosmetyki – TOP 5 marek, które cenię

To, że dermokosmetyki łączą w sobie cechy klasycznych kosmetyków z preparatami wspierającymi leczenie problemów dermatologicznych, wcale nie oznacza, iż wszystkie produkty są polecane. Tymczasem – w związku z rosnącą popularnością tego typu preparatów – na rynku pojawia się ich oraz więcej. Postanowiłam więc odrobinę pomóc w wyborze poprzez rekomendację marek, które szczególnie cenię jako kosmetolog. Sprawdź, kto oferuje najlepsze dermokosmetyki.

Dermokosmetyki to coś więcej niż kosmetyki do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami. Wyróżniają się:

 • znacznie lepszą skutecznością – z uwagi na wyższe stężenie substancji bioaktywnych;
 • niższym potencjałem drażniącym – ze względu na niższą zawartość barwników czy konserwantów.

Podlegają przy tym bardziej restrykcyjnym wymogom produkcyjnym – poddaje się je testom klinicznym w celu oceny skuteczności ich stosowania.

Które marki oferują najlepsze dermokosmetyki?

Określenie „najlepsze dermokosmetyki” jest bardzo subiektywne. Jednak ja – dzięki wieloletniej pracy jako kosmetolog – mogę wymienić kilka marek, które szczególnie cenię. Oferowane przez nie preparaty jeszcze nigdy nie zawiodły – zarówno mnie, jak i moich pacjentów.

 1. A-Derma

A-derma jest jedną z najbardziej popularnych marek dermokosmetyków do pielęgnacji skóry. Koncentruje się głównie na potrzebach wymagającej skóry – suchej i atopowej. Dlatego jej dermokosmetyki nadają się do stosowania nie tylko przez dorosłych, ale i dzieci czy niemowlęta.

Dermokosmetyki A-Derma * najbardziej cenię za skuteczność łagodzeniu podrażnień i regeneracji suchej oraz szerokiej skóry.

 1. Avene

Avene to marka, którą śmiało można określić partnerem w sprawach skóry.

Czytaj też: Avene – marka wspierająca skórę wrażliwą

Dzięki bezpośredniej współpracy z dermatologami, oferowane dermokosmetyki są idealnie wycelowane w potrzeby skóry wymagającej szczególnej troski.

Dermokosmetyki Avene * wyróżnia to, że wszystkie bazują na wodzie termalnej wykazującej właściwości kojące.

 1. Duray

Ducray to marka, która specjalizuje się w dermokosmetykach przeznaczonych do walki z trądzikiem i wypadającymi włosami. Każdy preparat wchodzący na rynek jest poddawany szczegółowej analizie pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa.

Dermokosmetyki Ducray * świetnie nadają się do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej i poddawane kuracjom dermatologicznym.

 1. SVR

SVR jest francuską marką dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do atopii i przesuszonej. Dostępne są w trzech liniach:

 • Topialyse – do przesuszonej skóry twarzy i ciała;
 • Cicavit – do skóry podrażnionej i zniszczonej;
 • Hydraliane – do wrażliwej i starzejącej się skóry;
 • Xerial – do zrogowaciałej skóry – w tym także stóp.

Dermokosmetyki SVR * cenię nie tylko za skuteczność, ale przystępne ceny.

 1. Dexeryl*

Dexeryl to marka dermokosmetyków służących do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej i atopowej. Bazuje na składnikach aktywnych, które pomagają zabezpieczyć osłabioną barierę lipidową skóry, a także wspierają regenerację.

Dermokosmetyki Dexeryl wyróżnia obecność tylko niezbędnych substancji, które przynoszą ukojenie skórze podrażnionej, przesuszonej, swędzącej i łuszczącej się.

Pamiętaj! Kluczem do sukcesu zdrowej i pięknie wyglądającej skóry jest nie tylko rekomendowana marka dermokosmetyku. Znaczenie ma dobór odpowiednich preparatów i stosowanie ich zgodnie z potrzebami skóry. Nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszam na konsultacje kosmetologicznie, podczas których wspólnie wyruszymy w podróż po zdrową skórę bez niedoskonałości.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.