Skóra dłoni jest bardzo delikatna, dlatego szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy zadbać o jej ochronę. Kosmetyczkę warto uzupełnić o najlepszy krem do rąk – taki, który będzie zabezpieczał przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wspierał regenerację. Jeśli nie masz jeszcze swojego ulubionego preparatu albo chcesz zmienić stosowany dotychczas kosmetyk, skorzystaj z moich podpowiedzi. Dowiesz się, jak wybrać najlepszy krem do rąk.
Każdego dnia dłonie wystawiane są na ciężką próbę, a okres niskich temperatur kompletnie im nie sprzyja. Warto zafundować im najlepszy krem do rąk, bo zasługują na to, by zdrowo i pięknie wyglądać.
Jaki powinien być najlepszy krem do rąk?
Chcesz mieć pewność, że Twoja skóra otrzymuje najlepszy krem do rąk? Nie decyduj się na przypadkowy produkt, lecz do jego wyboru podejdź tak samo jak do wyboru kremu do twarzy czy balsamu do ciała.
Skład ma znaczenie
Skład to pierwsze i najważniejsze kryterium wyboru kosmetyku do pielęgnacji skóry dłoni. Najlepszy krem do rąk powinien zawierać m.in.:
- masło shea – skutecznie zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, wspomaga łagodzenie podrażnień;
- glicerynę – wykazuje zdolność do zatrzymywania wilgoci, dzięki czemu wspiera w utrzymaniu optymalnego nawilżenia skóry;
- oleje roślinne – dostarczają cenne składniki odżywcze, chronią przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, pomagają zatrzymać wodę zgromadzoną w skórze.
Dzięki starannie dobranym składnikom, najlepszy krem do rąk ma szansę zapewnić optymalny poziom nawilżenia, wspomóc regenerację i odżywić.
Uwzględnij potrzeby swojej skóry
Skóra Twoich dłoni ma tendencję do przesuszania się? Jest niezwykle podatna na podrażnienia? A może widać na niej oznaki starzenia? Przy wyborze kremu uwzględnij jej specyficzne potrzeby.
Poza „stałymi” składnikami chroniącymi przed czynnikami zewnętrznymi, warto zwrócić uwagę na dodatkowe substancje, a także formułę.
Najlepszy krem do rąk – moje propozycje
Nie chcesz eksperymentować albo nie masz czasu na poszukiwanie kosmetyku wpisującego się w Twoje oczekiwania? Zdaj się na moją wiedzę i doświadczenie – przygotowałam krótkie zestawienie, dzięki któremu znajdziesz najlepszy krem do rąk.
-
Krem do rąk Efekt Bariery Cicalfate (Avene)
Krem do rąk Efekt Bariery Cicalfate to idealny kosmetyk dla skóry narażonej na otarcia czy inne uszkodzenia. Składniki aktywne pomagają w naprawie bariery ochronnej, a także uniemożliwiają utratę wody.
Regenerujący krem do rąk do skóry narażonej na niekorzystne czynniki zewnętrzne.
Kosmetyk może być stosowany w codziennej pielęgnacji – nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale również po zakończeniu prac domowych.
-
Krem do rąk odżywczy Topialyse Mains (SVR)
Krem do rąk odżywczy Topialyse Mains przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej. Bazuje na składnikach aktywnych, które wspierają nawilżenie, odżywienie i regenerację.
Odżywczy krem do rąk, dzięki któremu skóra jest nawilżona, wygładzona i miła w dotyku.
Preparat szybko się wchłania. Szczególnie polecany do stosowania w okresie jesienno-zimowym.
-
Krem do rąk Creme Mains (A-Derma)
Krem do rąk Creme Main to kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry bardzo suchej i suchej. Zawiera glicerynę, oleje roślinne oraz trójglicerydy, które odpowiadają za nawilżenie, odżywienie i regenerację.
Krem do mocno wysuszonej skóry dłoni.
To jeden z najlepszych kremów do rąk, który przynosi szybkie efekty. Można stosować go nawet częściej niż 2 razy dziennie.
-
Krem do rąk Cold Cream (Avene)
Krem do rąk Cold Cream to preparat, który zapewnia wysoką ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi w okresie jesienno-zimowym. Składniki aktywne, z wodą termalną Avene na czele, pomagają łagodzić podrażnienia i przyspieszają regenerację.
Bogata formuła odżywcza zapewnia natychmiastowy komfort w przypadku podrażnień i uszkodzeń.
Jeśli zdecydujesz się na jeden z powyżej zaprezentowanych preparatów, z pewnością będzie to Twój najlepszy krem do rąk. Są to sprawdzone kosmetyki ze składnikami aktywnymi, które pomagają tworzyć barierę ochronną, wspierają regenerację, nawilżenie i odżywienie.