Peeling w kremie – co to jest i jak działa?

Chcesz, aby Twoja skóra była gładka i wyglądała promiennie? Sięgnij po peeling w kremie do twarzy – kosmetyk, który powinien znaleźć się obowiązkowo w Twojej kosmetyczce. Dowiedz się, co to jest i jakie jest działanie – a przekonasz się, dlaczego warto stosować go systematycznie.

Jeśli Twoja kosmetyczka zawiera wyłącznie preparat do oczyszczania twarzy, tonik oraz krem pielęgnacyjny, czas uzupełnić ją kolejnym kosmetykiem. Peeling w kremie jest niezbędny do tego, aby Twoja poszarzała cera nabrała blasku i stała się wyraźnie młodsza.

To może Cię zainteresować: Peeling chemiczny – czy warto

Peeling w kremie – czym jest?

Peeling w kremie to kosmetyk przeznaczony do usuwania martwych komórek naskórka. Zawiera różnego rodzaju granulki, które odpowiadają za złuszczanie skóry. W zależności od tego, jakie drobinki zostały wykorzystane, preparat może działać mniej lub bardziej intensywnie. Na rynku kosmetycznym dostępne są peelingi w kremie:

  • gruboziarniste – zawierają np. sól, zmielone pestki, zmielone nasiona, zmielone łupiny orzechów, zmielone ziarna kawy;
  • drobnoziarniste – zawarte w nich granulki to np. puder ze zmielonych pestek, drobne kryształki cukru.

Ponadto skład niektórych peelingów w kremie może zostać uzupełniony o składniki złuszczające (np. enzymy pozyskiwane z roślin, które odpowiadają za rozpuszczanie martwych komórek naskórka).  Dzięki temu efekt wygładzania skóry będzie znacznie lepszy.

Jak dobrać peeling w kremie do typu cery?

Aby peeling w kremie przyniósł oczekiwane rezultaty i jednocześnie nie podrażnił skóry, musi być odpowiednio dobrany do potrzeb cery.

Peeling gruboziarnisty będzie odpowiedni dla osób ze skórą tłustą. Natomiast peeling drobnoziarnisty sprawdzi się w przypadku cery mieszanej, normalnej i suchej. A co ze skórą wrażliwą? W tym przypadku peeling w kremie z drobinkami – nawet tymi najmniejszymi – może przyczynić się do powstania poważnych podrażnień i silnego zaczerwienienia skóry.

Wskazówka! Z peelingu w kremie z ostrymi granulkami zrezygnuj w przypadku cery trądzikowej – z „aktywnymi” wypryskami. W tym przypadku lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny.

Jak stosować peeling w kremie do twarzy?

Peeling w kremie do twarzy – niezależnie od jego rodzaju – nie jest przeznaczony do codziennego stosowania. W tym przypadku liczy się nie częstotliwość, a systematyczność. Dlatego taki domowy zabieg wystarczy przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać efekt wygładzonej i promiennej cery. Jeśli będziesz wykonywać go częściej, wówczas narazisz swoją skórę na zaczerwienienia i podrażnienia. A przecież tego nie chcesz, prawda?

Jak go poprawnie stosować? To bardzo proste:

  • zacznij od oczyszczenia skóry – sięgnij po żel do mycia twarzy lub inny używany kosmetyk;
  • niewielką ilość peelingu wyciśnij na zwilżone dłonie;
  • zacznij masować skórę twarzy, wykonując okrężne ruchy (pamiętaj, aby omijać okolice oczu);
  • kosmetyk zmyj letnią wodą.

Po takiej domowej pielęgnacji warto przemyć skórę tonikiem i zaaplikować dotychczas stosowany krem do twarzy.

Zastanawiasz się, który konkretnie peeling w kremie sprawdzi się w Twoim przypadku? Jeśli interesuje Cię indywidualny plan pielęgnacji, zapraszam na konsultacje kosmetologiczne w Koszalinie – także w wersji online.