TOP 5 kosmetyków do pielęgnacji skóry wrażliwej

Twoja skóra jest wrażliwa, dlatego nie możesz pozwolić sobie na stosowanie jakichkolwiek kosmetyków. Preparaty muszą być starannie dobrane – po to, aby jeszcze bardziej nie zaszkodzić wymagającej cerze. Poznaj 5 rekomendowanych przeze mnie kosmetyków do pielęgnacji skóry wrażliwej, które pomogą zadbać o jej dobrą kondycję.

Skóra wrażliwa ma szczególne wymagania, ponieważ jest bardzo podatna na powstawanie zaczerwienienia, ma tendencję do świądu. Bardzo szybko reaguje negatywnie na czynniki zewnętrzne, takie jak np. wiatr czy znaczne wahania temperatur. Na szczęście odpowiednio dobrana pielęgnacja pomoże w jej ukojeniu i regeneracji.

Kosmetyki do skóry wrażliwej – rekomendacje kosmetologa

Skóra wrażliwa – ze względu na swoją specyfikę – wymaga szczególnej troski. W jej pielęgnacji nie ma miejsca na eksperymenty kosmetyczne – chyba że chcesz nabawić się niepotrzebnych podrażnień (a na pewno nie chcesz, prawda?).

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak trudno jest dobrać właściwe kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej. Dlatego postanowiłam przyjść z pomocą. Poniżej znajdziesz listę rekomendowanych przeze mnie preparatów, sprawdzonych w praktyce przez moich pacjentów. Stosowane w przypadku skóry wrażliwej – nie tylko nie wywołają podrażnień, ale i przyczynią się do poprawy jej kondycji.

1. Krem do twarzy Melan Recovery*

Krem do twarzy Melan Recovery jest propozycją od Mesoestetic. To intensywna kuracja łagodząca podrażnienia – także po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Zawarte w nim składniki nawilżają skórę oraz natłuszczają. Przyczyniają się do zmniejszenia wrażliwości na czynniki zewnętrzne.

Sprawdź też: Mesoestetic – kosmetyki o skuteczności udowodnionej naukowo

2. Serum do twarzy Redness Neutralizing Serum 6%*

Redness Neutralizing Serum 6% zawiera składniki aktywne, które wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry. Jednocześnie przyczyniają się do regeneracji oraz łagodzenia podrażnień i zaczerwienienia. Serum sprawdzi się także u osób z trądzikiem różowatym.

3. Serum do twarzy Firming Collagen Booster*

Serum do twarzy Firming Collagen Booster NeoStrata powstało z myślą o skórze wrażliwej – także naczynkowej i skłonnej do powstawania rumienia. Składniki aktywne przyczyniają się do łagodzenia podrażnień oraz uszczelnienia naczyń krwionośnych.

4. Serum HA Densimatrix*

HA Densimatrix to serum do twarzy z kwasem hialuronowym od Mesoestetic. Bazuje na różnych formach cząsteczkowych kwasu hialuronowego, dzięki czemu przyczynia się do dogłębnego nawilżenia skóry. Zawiera też inne składniki aktywne, które nie tylko pomagają łagodzić podrażnienia, ale również wspierają walkę z oznakami starzenia.

5. Serum do twarzy SKIN BALANCE*

Serum do twarzy z witaminą C i peptydami SKIN BALANCE to kolejna propozycja od Mesoestetic. Zawiera aż 13 składników aktywnych, które działają na wielu płaszczyznach jednocześnie. Z punktu widzenia cery wrażliwej istotne jest wzmacnianie naturalnego systemu odpornościowego skóry. Ponadto przyczyniają się do nadania optymalnego poziomu nawilżenia i łagodzeniu podrażnień spowodowanych czynnikami zewnętrznymi.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Skóra wrażliwa – pamiętaj o jej wyjątkowych potrzebach

Cały czas będę powtarzać, że skóra wrażliwa wymaga szczególnego traktowania. Potrzebuje stałego wsparcia – nie tylko w postaci odpowiedniej pielęgnacji. Ogromną rolę odgrywa profesjonalna opieka kosmetologiczna, w ramach której przeprowadzane są zabiegi indywidualnie dopasowane do potrzeb cery.

Kiedy zafundujesz skórze odpowiednią opiekę, odwdzięczy Ci się zdrowym wyglądem. Warto o to zadbać!