Czy domowe sposoby na przebarwienia działają?

Przebarwienia na twarzy dodają lat i sprawiają, że skóra traci swój blask. I Ty zmagasz się z tym problemem? To zrozumiałe, że chcesz się ich pozbyć. Zanim jednak kolejny raz nałożysz maseczkę z sody oczyszczonej czy będziesz przemywać skórę sokiem z cytryny, sprawdź czy domowe sposoby na przebarwienia faktycznie działają.

Domowe sposoby na przebarwienia cieszą się ogromną popularnością. To właśnie od nich wielu moich pacjentów zaczyna walkę z nieestetycznymi plamami. Warto jednak zastanowić się nad ich skutecznością, ponieważ… z doświadczenia wiem, że jest z nią różnie.

To może Cię zainteresować: Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Domowe sposoby na przebarwienia a ich skuteczność

Niestety nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości – domowe sposoby na przebarwienia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Może i delikatnie rozjaśniają skórę, jednak nie są w stanie zredukować ciemnych plam – niezależnie od ich pochodzenia.

Jeśli więc chcesz przywrócić cerze zdrowy wygląd, takie domowe sposoby na przebarwienia skóry jak np.:

  • maseczka z sody oczyszczonej,
  • przemywanie skóry sokiem z cytryny,
  • maseczka z ogórka,

to najczęściej strata czasu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować tego typu metody. Jednak nie osiągniesz założonych rezultatów.

Gdy domowe sposoby na przebarwienia skóry nie działają…

Stosowane na przebarwienia na twarzy domowe sposoby niewiele pomogą. Podobnie zresztą jak… zabiegi laserowe. Wielu moich pacjentów korzysta z tego typu kuracji, jednak bez spektakularnych efektów. Z czego to wynika?

Najlepsze rezultaty przynoszą metody łączone, czego przykładem jest m.in. zabieg Cosmelan i Dermamelan firmy Mesoestetic. Cieszy się on bardzo pozytywnymi opiniami, jednak ja sama go nie wykonuję. Dlaczego? Uważam, że 1500-2000 zł (tyle mniej więcej kosztuje jeden zabieg) można wykorzystać dużo lepiej.

Zabiegi złuszczające na przebarwienia

Nie tylko domowe sposoby na przebarwienie, ale również zabiegi laserowe warto zamienić na zabiegi złuszczające. Za kwotę rzędu 2000 zł można przeprowadzić kilka sesji złuszczających, które przyniosą bardzo dobre rezultaty. Znacznie lepsze niż pojedynczy zabieg – choćby najdroższy.

Czytaj też: Czy warto wykonać peeling chemiczny?

Do mojego gabinetu zgłaszają się pacjenci, którzy – mimo że poddali się kuracji z wykorzystaniem Cosmelan i Dermamelan – nadal borykają się z przebarwieniami. Proponuję im więc zabiegi złuszczające – przeprowadzane w regularnych odstępach czasu. Efekty są nieporównywalne…

Pamiętaj! Niekiedy szkoda czasu i nerwów na domowe sposoby walki z przebarwieniami. Warto zaufać rozwojowi kosmetologii, dzięki czemu coraz więcej zabiegów przynosi pożądane rezultaty – i to w znacznie krótszym czasie.