Ekspresowa pielęgnacja skóry – poznaj sprawdzone sposoby

Twojej skórze daleko do ideału, a Ty chcesz w jak najkrótszym przywrócić jej dobrą kondycję? Chociaż najlepsze efekty przynosi systematyczna pielęgnacja, istnieją sposoby na poprawę stanu skóry w ekspresowym tempie. Poznaj kilka trików, które pomogą Ci w osiągnięciu zadowalających rezultatów.

Z przywracaniem skórze dobrej kondycji jest jak z odchudzaniem – zwykle na efekty trzeba czekać znacznie dłużej w porównaniu do tego, jak szybko dochodzi do pogorszenia jej stanu czy przybierania na wadze. Kluczową rolę odgrywa również systematyczność w działaniu – jeśli działasz regularnie, w krótszym czasie uda Ci się osiągnąć założony cel.

Ekspresowa pielęgnacja skóry – czy to możliwe?

Pozwól, że opowiem Ci pewną historię – niech posłuży za wstęp do rozważań na temat skuteczności ekspresowej pielęgnacji.

Kilka lat temu w moim gabinecie kosmetologicznym zjawiła się 16-latka, która zmagała się z trądzikiem, przebarwieniami oraz mnóstwem innych problemów ze skórą. Jej mamie zależało na szybkim osiągnięciu dobrych efektów – do tego stopnia, że była gotowa zapłacić każde pieniądze. Byle tylko kondycja skóry córki wyraźnie się poprawiła. Dokładnie pamiętam, że pielęgnacja dla tej nastolatki kosztowała ok. 1300 zł. Sporo, ale… już po kilku dniach widoczne były efekty. Mimo że jestem pewna podejmowanych decyzji w zakresie doboru kosmetyków i zabiegów, sama byłam zaskoczona tak szybkimi rezultatami.

Wracając zatem do pytania, czy ekspresowa pielęgnacja skóry jest możliwa… Tak, to wszystko da się zrobić. Tajemnicą sukcesu jest odpowiednio dobrany zestaw kosmetyków, który zależy od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

To może Cię zainteresować: Jakie są najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Poznaj patent na ekspresową pielęgnacją skóry

Wiadomo, że najlepsze efekty można uzyskać wtedy, gdy preparaty czy zabiegi dopasowane są do konkretnych problemów cery. Mam jednak swój patent, który sprawdza się zawsze – szczególnie w przypadku skóry poszarzałej i pozbawionej blasku.

Nie, wcale nie będzie to maska na twarz w płacie lub płatki pod oczy. Mam dla Ciebie znacznie „mocniejszy” zestaw – prawdziwe kombo, które przyniesie naprawdę zaskakujące efekty.

Krok 1. Dobry emolient

Mam tutaj na myśli bardzo dobry dermokosmetyk. Coś, co silnie nawilży, odżywi i zregeneruje, a do tego zadba o barierę hydrolipidową.

Krok 2. Witamina C

Witamina C nie bez powodu określana jest mianem witaminy młodości. To prawdziwy zastrzyk antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki odpowiadające za przedwczesne starzenie się skóry.

Czytaj też: Serum do twarzy – czy warto?

Dobre efekty daje silnie skoncentrowana witamina C np. w postaci serum. To kosmetyk do zadań specjalnych, który nie tylko przeciwdziała oznakom starzenia, ale również wyrównuje koloryt skóry oraz wspomaga redukcję przebarwień.

Wskazówka! Witaminę C możesz zastąpić kolagenem w kremie albo… zastosować jeden i drugi kosmetyk.

Krok 3. Kwasy

Jestem zwolenniczką kwasów – po prostu uwielbiam ich skuteczność działania i dość szybkie efekty. W ramach ekspresowej pielęgnacji skóry rekomenduję przede wszystkim PHA (polihydroksyalkaniany). Dlaczego? Są to kwasy nowej generacji, które mają działanie podobne do AHA, ale są dużo łagodniejsze dla cery.

Moje typy to głównie glukonolakton oraz kwas laktobionowy. Ten ostatni, w połączeniu z argininą, daje świetne rezultaty.

Krok 4. Zabieg złuszczający

Zabiegi złuszczające – na bazie kwasów – również są moją miłością. Świetnie sprawdzą się po ok. 7 dniach od takiej kombo pielęgnacji. Powtarzane w regularnych odstępach czasu nie tylko przywrócą skórze doskonały wygląd, ale pozwolą utrzymać go na długo.

Pamiętaj! Ekspresowa pielęgnacja skóry jest możliwa, ale i tak musisz uzbroić się w cierpliwość. Czasami jednak wystarczy zaledwie kilka dni, aby cera przeszła wyraźną metamorfozę – odzyskała blask, wyglądała młodzieńczo i promiennie.