Serum do twarzy – ważny element pielęgnacji skóry?

Wydaje Ci się, że starannie podchodzisz do pielęgnacji swojej skóry. Codziennie oczyszczasz ją ze zgromadzonych zanieczyszczeń, tonizujesz i aplikujesz odpowiedni krem. Czy jednak to wszystko, co możesz zrobić dla swojej skóry? Do rutyny pielęgnacyjnej włącz serum do twarzy. Dowiedz się, dlaczego to ważne.

Serum do twarzy jest kosmetykiem do zadań specjalnych. Odpowiednio dobrany i stosowany regularnie, pomaga w odzyskaniu piękniejszego wyglądu skóry oraz wspiera utrzymanie osiągniętych efektów. Jeśli stawiasz na świadomą pielęgnację, nie powinno go zabraknąć w Twoim kosmetycznym arsenale.

Serum do twarzy – co to?

Serum do twarzy to kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji. Od kremu różni się nie tylko składem, ale „koncentracją” substancji aktywnych. Działa więc znacznie silniej, co pomaga w osiągnięciu doskonałych rezultatów.

Skoro jego skuteczność jest dużo większa, serum do twarzy można traktować zamiennie z kremem na dzień / na noc? Oczywiście, że nie! Oba preparaty nie wykluczają się wzajemnie. Wręcz się uzupełniają, dzięki czemu ze zdwojoną siłą zadbasz o swoją skórę.

Jakie serum do twarzy wybrać?

Serum do twarzy jest kosmetykiem popularnym, o czym świadczy mnogość produktów dostępnych na rynku. Tak szeroki wybór jest z jednej strony istnym błogosławieństwem, ponieważ można precyzyjniej wycelować w potrzeby skóry. Jednak z drugiej strony utrudnia dokonanie wyboru.

W zależności od składu, można wyróżnić m.in. następujące serum do twarzy:

  • nawilżające – stanowiące bogactwo składników pomagających w utrzymaniu optymalnego nawilżenia; sprawdzą się nie tylko w przypadku cery suchej;
  • normalizujące – zawierające składniki, które pomagają wyregulować pracę gruczołów łojowych;
  • przeciwzmarszczkowe – bazujące na składnikach, które przeciwdziałają starzeniu lub walczą z jego oznakami.

Antyoksydacyjne serum do twarzy – pielęgnacyjny hit?

Jeśli chcesz świadomie pielęgnować swoją skórę, sięgnij po antyoksydacyjne serum do twarzy. Dlaczego je rekomenduję?

Do grupy antyoksydantów zalicza się składniki, których aktywność skierowana jest przeciw wolnym rodnikom odpowiadającym za przedwczesne starzenie się skóry. Cząsteczki te przyczyniają się do uszkodzenia błony komórkowej, czego konsekwencją jest zaburzone funkcjonowanie skóry. Dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych, w efekcie czego staje się ona mniej elastyczna, traci jędrność. Pojawiają się zmarszczki, które dodają lat.

Szczególnymi właściwościami przeciwutleniającymi wyróżnia się witamina C. Obok witaminy E, należy do najsilniejszych antyoksydantów, dlatego jest tak powszechnie wykorzystywana w kosmetologii. Chociaż może kojarzyć się głównie ze wsparciem odporności, przynosi wiele dobrego dla skóry:

  • pomaga rozjaśnić koloryt;
  • wspomaga proces produkcji kolagenu w skórze;
  • wspiera redukcję przebarwień.

Jeśli chcesz uzupełnić rutynę pielęgnacyjną o serum do twarzy z witaminą C, bez wahania mogę polecić dwa preparaty.

AOX Ferulic (Mesoestetic)*

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

To serum do twarzy najnowszej generacji, które skutecznie przeciwdziała wolnym rodnikom. W składzie znajduje się nie tylko witamina C, ale również witamina E oraz kwas ferulowy.

* Zainteresował Cię ten produkt? Aby go zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Ampułki Energy C (Mesoestetic)

To serum do twarzy z mocno stężoną witaminą C. Stosowane na dzień, zapewnia rezultat natychmiastowego rozświetlenia. Wspomaga wygładzenie zmarszczek, dając efekt liftingu.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Serum do twarzy – stosować na noc czy na dzień?

Serum do twarzy należy stosować rano czy wieczorem? Na to pytanie nie ma jednej precyzyjnej odpowiedzi – wiele zależy nie tylko od składu, ale również potrzeb Twojej skóry.

W teorii serum do twarzy z witaminą C należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak w praktyce swoim pacjentom rekomenduję aplikowanie preparatu nie tylko na noc, ale również na dzień. Dzięki temu zapewniasz skórze maksymalne ochronne działanie skierowane przeciwko wolnym rodnikom. A to właśnie w ciągu dnia skóra jest najbardziej narażona na ich aktywność – ich źródłem jest długotrwały stres, zanieczyszczenia powietrza, dym papierosowy, a nawet… żywność.

Jeżeli natomiast wybierasz serum do twarzy z kwasem hialuronowym czy innymi składnikami ujędrniającymi, możesz stosować tylko na noc. Dzięki temu substancje czynne będą miały czas na swoją dobroczynną aktywność.

Sprawdź też: Jak poprawić jędrność skóry twarzy?

Kiedy zacząć stosować serum do twarzy?

Zastanawiasz się, czy to już dobrym moment na stosowanie serum do twarzy? Nie istnieje minimalna granica wiekowa, po przekroczeniu której warto włączyć ten kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji jest Twoja skóra i jakie są jej potrzeby.

Antyoksydacyjne serum do twarzy możesz zacząć stosować w dowolnym momencie. Zawarte w nim przeciwutleniacze pomogą zwalczyć wolne rodniki, z którymi stykasz się na co dzień. Dzięki temu dobrze zabezpieczysz swoją skórę przed ich działaniem przyspieszającym proces starzenia.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wyprawie po piękniejszą i młodziej wyglądającą skórę zmierza nadajesz właściwy kierunek, skorzystaj z konsultacji kosmetologicznych. Chętnie zostanę Twoim przewodnikiem.