Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja twarzy?

Czy wieczornej pielęgnacji twarzy poświęcasz tyle samo czasu co porannym rytuałom? Jeśli nie, najwyższy czas to zmienić. Dowiedz się, jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku. Stosując się do moich wskazówek, Twoja skóra szybko odwdzięczy się znacznie lepszą kondycją.

Wieczorna pielęgnacja twarzy jest nie mniej ważna niż poranna. Ba, może nawet odgrywać większą rolę – szczególnie jeśli codziennie nakładasz makijaż. Wówczas koniecznością jest jego usunięcie – jednak nie pospiesznie, ale z należytą starannością. Dlaczego? Tylko regularna i poprawnie przeprowadzana poranna i wieczorna pielęgnacja twarzy zabezpieczy skórę przed działaniem niekorzystnych czynników. Efekt? Na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd.

Wieczorna pielęgnacja twarzy – co powinna uwzględniać?

Czy wiesz, że pielęgnacja wieczorna twarzy to nie tylko oczyszczanie? Cala procedura obejmuje nieco więcej kroków. Wszystko po to, aby skóra mogła przez noc zregenerować się.

Wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Wieczorną pielęgnację twarzy warto zamienić w rytuał. Niech nie będzie to dla Ciebie koniecznością, a przyjemne chwile przynoszące relaks.

Krok 1. Demakijaż

Jeśli wykonujesz makijaż, na koniec dnia należy zmyć jego pozostałości. Do tego celu wybierz kosmetyki delikatne dla skóry, ale bezwzględna na resztek kosmetyków.

Sprawdź też: Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Wskazówka! Krok ten możesz pominąć, jeśli w danym dniu na Twojej skórze nie znalazł się podkład, puder ani kolorowy kosmetyk.

Krok 2. Oczyszczanie

Etap ten może być pierwszy, jeśli nie nakładasz makijażu. Do oczyszczania wybieraj preparaty dopasowane do rodzaju cery i potrzeb. Unikaj jednak kosmetyków na bazie alkoholu, które – niezależnie do typu skóry – będą przesuszały i powodowały podrażnienia.

Czytaj też: TOP5 kosmetyków do oczyszczania skóry twarzy

Krok 3. Tonizowanie

Tonizowanie to element pielęgnacji wieczornej, który ma na celu przywrócenie naturalnego pH skóry. Przemywanie twarzy tonikiem pomaga odbudować barierę hydrolipidową. Ponadto przygotowuje skórę do lepszego wchłaniania składników aktywnych z kosmetyków aplikowanych na dalszych etapach pielęgnacji wieczornej.

Krok 4. Serum do twarzy

Zastanawiasz się, co nałożyć na twarz na noc? Dobrym pomysłem jest zaaplikowaniem serum – silnie skoncentrowanego kosmetyku o wielokierunkowym działaniu. Preparat należy dobrać pod kątem potrzeb skóry.

Krok 5. Krem do twarzy

Nie warto poprzestawać na zaaplikowaniu serum. Wieczorna pielęgnacja twarzy powinna uwzględniać również krem na noc. Zawarte w nim składniki aktywne muszą być dopasowane do kondycji skóry.

Pamiętaj! Wieczorną pielęgnację twarzy najlepiej rozpocząć na 30-60 minut przed snem. Dzięki temu zyskasz pewność, że ostatni kosmetyk wchłonie się w skórę – zamiast pozostać na poduszce.