Jak pozbyć się worków pod oczami? 5 porad

Worki pod oczami nie dodają uroku, dlatego każdy – niezależnie od wieku – próbuje je zwalczyć. Jeżeli poszukujesz nieinwazyjnych metod, do wyboru masz kilka opcji. Poznaj 5 sposobów, dzięki którym pozbędziesz się nieestetycznej opuchlizny.

Pojawienie się worków pod oczami może mieć różne przyczyny. Najczęściej występują na skutek niedoboru snu, zmęczenia, niedostatecznego nawodnienia czy nawet… niewłaściwej diety. Warto więc przyjrzeć się swojemu stylowi życia, aby zweryfikować przyczynę problemu. W międzyczasie można jednak zastosować domowe metody na worki pod oczami.

To może Cię zainteresować: Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Sprawdź, jak pozbyć się worków pod oczami

Zastanawiasz się, jak pozbyć się worków pod oczami? Najlepiej zacząć od całkowicie bezinwazyjnych sposobów. Musisz jednak wiedzieć, że nie zadziałają one w każdym przypadku – wszystko zależy, co jest przyczyną obrzęków.

  1. Zimna łyżka

Przykładanie zimnej łyżki na opuchliznę pomoże zniwelować obrzęki. Jednak stanie się tak wyłącznie w przypadku, gdy obrzęki spowodowane są niewyspaniem czy zmęczeniem.

  1. Żelowe okulary

Okulary wypełnione żelem (bez problemu dostaniesz je m.in. w drogerii Rossmann) to dobry sposób na to, jak pozbyć się worków pod oczami. Aby zadziałały, należy wcześniej umieścić je w lodówce. Żelowy wkład ulegnie schłodzeniu, dzięki czemu okulary posłużą za zimny okład.

I w tym przypadku ich stosowanie przyniesie dobre efekty, gdy worki pod oczami są wynikiem niedoboru snu.

  1. Zwiększenie ilości wody w organizmie

Jeżeli obrzęki pod oczami są wynikiem niedostatecznego nawodnienia, najlepsze rezultaty przyniesie uzupełnienie płynów. Należy zatem zwiększyć ilość wypijanej wody – nawet do 2 litrów dziennie.

Pamiętaj! W tym przypadku na efekty trzeba będzie poczekać. Pojawiają się po 1-2 tygodniach.

  1. Zmiana nawyków żywieniowych

Zmiana nawyków żywieniowych nie jest sposobem na to, aby szybko pozbyć się worków pod oczami. Może być jednak skuteczną metodą, jeśli to właśnie niewłaściwa dieta jest przyczyną opuchlizny.

Czytaj też: Nadmiar cukru w diecie a kondycja skóry

Warto zwiększyć ilość spożywanych warzyw – ze szczególnym uwzględnieniem: pomidorów, szpinaku, ogórków, natki pietruszki.

  1. Odpowiednie kosmetyki pod oczy

Aby zwalczyć worki pod oczami, możesz zastosować odpowiednie kremy. Jakie będą najlepsze? Szukaj kosmetyków zawierających m.in.: ceramidy, kwas hialuronowy, masło shea, witaminę C.

Pamiętaj! U niektórych osób nie będzie dało się zlikwidować obrzęków domowymi sposobami. Zatem, jak pozbyć się worków pod oczami skutecznie? Z pomocą może przyjść blefaroplastyka – inwazyjny zabieg, którego istotą jest plastyka powiek. W ten sposób da się zredukować worki pod oczami – poprzez nacięcie skóry powiek dolnych do boku i ku górze w wyniku wycięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej dającej wrażenie „opuchlizny”.

Masz worki pod oczami? Przyjrzyj się swojemu organizmowi

Od dawna stosujesz wyżej wymienione metody i nadal nie wiesz, jak pozbyć się worków pod oczami? Jeżeli żadne domowe sposoby na Ciebie nie działają, najlepiej zajrzeć w głąb swojego organizmu.

Czy wiesz, że nieestetyczne obrzęki mogą wskazywać na pewne problemy zdrowotne? Mowa m.in. o:

  • alergicznym nieżycie nosa (katarze siennym),
  • chorobach układu sercowo-naczyniowego,
  • chorobach nerek,
  • chorobach tarczycy.

Warto zatem zdecydować się na szeroką diagnostykę – po to, aby wyeliminować ewentualne źródło problemu. Wyleczenie „choroby podstawowej” pozwoli na zredukowanie opuchlizny pod oczami.

Pamiętaj! Worki pod oczami nie zawsze są defektem estetycznym. Niekiedy mogą wskazywać na problem zdrowotny, dlatego warto na obrzęki patrzeć w szerokiej perspektywie.