Jak przygotować skórę do lata? Wskazówki kosmetologa

Chociaż dopiero co rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, nie warto tracić czasu – już teraz zacznij przygotowywać skórę do nadejścia lata. Dzięki temu cera – wraz z pojawieniem się mocniejszych promieni słonecznych – będzie odświeżona i gotowa na ekspozycję na słońce. Aby ułatwić Ci pracę, daję kilka wskazówek. Poznaj je i zacznij działać – choćby od jutra.

Dlaczego już teraz warto zacząć działać w kierunku przygotowania skóry do nadchodzącego lata? Im szybciej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz pierwsze efekty. Ponadto unikniesz też negatywnego oddziaływania słońca na cerę – ze szczególnym „akcentem” na przedwczesne jej starzenie się.

Jak przygotować skórę do lata?

Zastanawiasz się, jak przygotować skórę do lata? Nie obawiaj się – nie będzie to wiązało się z koniecznością poświęcania mnóstwa czasu na dodatkowe czynności. Zmiany polegają przede wszystkim na wprowadzeniu specjalnie dobranych kosmetyków – z kremami z filtrem na czele.

1. Stosuj kremy przeciwsłoneczne z filtrem

Będę powtarzać to aż do znudzenia: ochrona przeciwsłoneczna odgrywa kluczową rolę w walce z przedwczesnym starzeniem. Dlatego stosowanie kremów z filtrem jest koniecznością – szczególnie w okresie letnim, gdy skóra jest bardzo często wystawiana na słońce.

Czytaj też: Kremy z filtrem do twarzy – czy trzeba je stosować

Im większa wartość SPF, tym skuteczniejsza jest ochrona. Musisz jednak pamiętać, że raz zaaplikowany krem z filtrem nie zabezpiecza na cały dzień. Z minuty na minutę stworzona przez niego „tarcza ochronna” zaczyna słabnąć. Dlatego tak ważne jest systematyczne nakładanie preparatu na skórę – mniej więcej co 60-90 minut.

Wskazówka! Wybieraj wyłącznie te kremy przeciwsłoneczne, które zabezpieczają przed promieniowaniem UVA i UVB.

Nie zwlekaj ze stosowaniem kosmetyków z filtrem. Wprowadź je od razu i aplikuj je codziennie – nie tylko podczas wyjazdu wakacyjnego.

2. Wprowadź witaminę C i glukonolakton

Są takie substancje, które przyczyniają się do odświeżenia skóry i przygotowania jej na sporą dawkę promieni słonecznych. Mam na myśli witaminę C i glukonolakton – składniki, które potrafią zrobić wiele dobrego dla skóry. Gdzie je znajdziesz? Szukaj ich w rekomendowanych przeze mnie kosmetykach.

Wśród preparatów z witaminą C szczególnie polecam:

  • Serum do twarzy z 15% witaminą C i kwasem ferulowym AOX Ferulic* – przyczynia się do poprawy jędrności skóry, pomaga zabezpieczyć skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi;
  • Serum do twarzy ampułki C-vit Intensive Serum ANTIOX BOOSTER SYSTEM* – zawiera witaminę C o stężeniu 12%, dzięki czemu wspomaga wyrównanie kolorytu skóry; dzięki temu możesz liczyć na uzyskanie natychmiastowego blasku;
  • Krem nawilżający do twarzy C-VIT Moistrurizing Facial Cream ANTIOX BOOSTER SYSTEM* – propozycja dla cery matowej, pozbawionej blasku; składniki aktywne pomagają usunąć skutki fotostarzenia i przywracają skórze młodzieńczy wygląd.

W ramach pielęgnacji przygotowującej do lata warto włączyć takie kosmetyki jak np.:

  • Krem do twarzy Bio-Hydrating Cream 15% PHA RESTORE* – wspomaga nawilżenie skóry oraz wspiera odnowę; idealny do walki z oznakami fotostarzenia;
  • Serum do twarzy Tri-Therapy Lifting SKIN ACTIVE* – składniki aktywne przyczyniają się do wzmocnienia i odbudowy struktury macierzy skóry właściwej; odpowiadają za nawilżenie, regenerację i odżywienie.
  • Krem do twarzy Cellular Restoration SKIN ACTIVE* – jego stosowanie pomaga utrzymać młodzieńczy wygląd; wspiera utrzymanie nawilżenia; przyczynia się do regeneracji i silnego odżywienia.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

3. Wykonuj delikatne zabiegi złuszczające

Efekt gładkiej i promiennej skóry pomogą osiągnąć zabiegi złuszczające. Przeprowadzane z wykorzystaniem delikatnie działających kwasów kosmetycznych, spowodują usunięcie martwych komórek naskórka. Tym samym pomogą odsłonić naturalne piękno skóry.

Wskazówka! Delikatne zabiegi złuszczające sprawią, że Twoja skóra będzie lepiej znosić opalanie podczas wakacji w ciepłych krajach.

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci, który kwas sprawdzi się w Twoim przypadku. Wszystko zależy od potrzeb i kondycji Twojej cery. Aby trafnie dobrać substancję aktywną, muszę więc poznać Twoją skórę i przyjrzeć się jej z bliska.

To główny powód, dla którego polecam wykonywanie zabiegów złuszczających w gabinecie, zamiast stosowania profesjonalnych preparatów w domowym zaciszu. Decydując się na samodzielnie przeprowadzaną kurację, sporo ryzykujesz – możesz sobie narobić więcej szkód niż pożytku.

Nie czekaj na „ostatni dzwonek” – już teraz zacznij przygotowywać skórę do lata. Dzięki powyższym wskazówkom będzie to znacznie łatwiejsze, prawda?