Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Jak przygotować skórę na wiosnę? Porady kosmetologa

Zima to wyjątkowo trudny czas dla Twojej skóry. Warto jednak wykorzystać okres oczekiwania na nadejście wiosny, aby cerę przygotować na powitanie tej pory roku. Poznaj kilka porad, dzięki którym Twoja skóra nabierze blasku i odzyska zdrowy wygląd.

Zima jest porą roku, która bardzo szybko daje się we znaki skórze. Chociaż ujemne temperatury czy mroźny wiatr odgrywają tutaj pewną rolę, nie są jedynymi „winowajcami”. Za pogorszenie kondycji cery odpowiadają również m.in. przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, narażanie na znaczne różnice temperatur. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym Twoja skóra na nowo odzyska blask.

Jak przygotować skórę na wiosnę – 3 wskazówki

Aby skóra była gotowa na powitanie wiosny, wcale nie musisz stosować inwazyjnych metod. Wystarczy prawidłowa pielęgnacja w domu, uzupełniona zabiegami kosmetologicznymi dobranymi do potrzeb Twojej skóry.

1. Pamiętaj o nawilżaniu

Przebywanie w klimatyzowanych lub mocno ogrzewanych pomieszczeniach przyczynia się do przesuszenia skóry. Z pewnością znasz to uczucie, gdy jest ona ściągnięta i swędzi? To znak, że cera potrzebuje solidnego nawilżenia. Sięgnij po kosmetyki nawilżające, które zawierają w składzie m.in. kwas hialuronowy.

To może Cię zainteresować: Jak nawilżyć suchą skórę

2. Wykorzystaj moc kwasów

Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować skórę na wiosnę, mam kolejną radę: „odgruzuj” ją za pomocą kwasów kosmetycznych. Nawet jeśli regularnie stosujesz peelingi, złuszczanie martwych komórek naskórka z wykorzystaniem kwasów przyniesie spektakularne efekty.

Dobra rada! W ramach domowej pielęgnacji nie stosuj kwasów do użytku profesjonalnego. Postaw raczej na sprawdzone kremy z kwasami, które będą bezpieczne dla Twojej skóry.

Jeśli chcesz wykorzystać pełny potencjał kwasów, dobrym wyborem będą profesjonalne zabiegi złuszczające. Rekomenduję wykonywanie ich w serii, minimum  5 – jednak wszystko zależy od kondycji skóry.

Czytaj też: Krem z kwasami – co to jest i jak działa

Jakie kwasy sprawdzą się najlepiej? Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda skóra jest inna i ma inne wymagania. Dlatego tak ważne jest poprzedzenie kuracji konsultacją kosmetologiczną. To czas, w którym zapoznaję się ze skórą – oceniam jej stan. Tylko wtedy mogę dobrać właściwe kwasy – ich rodzaj, stężenie czy pH.

Pamiętaj! Okres około wiosenny jest najlepszy do przeprowadzenia zabiegów z kwasami. Mniej więcej w maju zaczyna mocniej świecić słońce. To w połączeniu z kuracją może być bolesne w skutkach dla osób z przebarwieniami.

3. Przeprowadź regenerację

Skóra po zimie może wymagać solidnego zastrzyku składników odżywczych. Zafunduj jej prawdziwą regenerację, stawiając na odpowiednie kosmetyki. Sięgnij po preparaty będące tzw. bombami witaminowymi, które odżywią skórę. Na szczególną uwagę zasługują produkty zawierające m.in. witaminę C, witaminę A czy witaminę E – składniki, które mają dobroczynny wpływ na rewitalizowanie cery.

Zacznij przygotowania skóry do wiosny już teraz, a za kilka tygodni zauważysz pierwsze rezultaty. Pamiętaj jednak, że liczą się odpowiedni plan pielęgnacji oraz systematyczność.