Dziewczyna, która wie, jak stosować serum do twarzy

Kosmetolog radzi: jak stosować serum do twarzy?

Serum to kosmetyk, który pojawia się w rutynie pielęgnacyjnej bardzo często – zarówno w czasie porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. Żeby miał szansę zadziałać, należy nakładać go we właściwym „momencie” całego rytuału. Wyjaśnię Ci, jak stosować serum do twarzy i kiedy je aplikować, a także podpowiem, jakich składników aktywnych szukać w tego typu produktach.

Jeśli jeszcze nie używasz w swojej pielęgnacji odpowiedniego dla Twojej cery serum – po lekturze tego artykułu jest spora szansa, że się to zmieni. Serum nazywane jest bowiem często „sercem pielęgnacji”. Z jednej strony dlatego, że jest środkowym etapem całej rutyny, z drugiej zaś ze względu na to, że jest tym najważniejszym momentem, czyli zaaplikowaniem na skórę najskuteczniej działających stężeń składników aktywnych.

Czy warto stosować serum do twarzy?

Zanim wyjaśnię, jak stosować serum do twarzy, wytłumaczę Ci, dlaczego warto wprowadzić ten kosmetyk do pielęgnacji. Choć w branży beauty pojawił się ostatnio trend mówiący o ograniczeniu liczby kosmetyków w swojej łazience, jeśli chcesz z czegoś zrezygnować – niech nie będzie to serum. Dlaczego warto używać takich produktów?

Serum jest silnie skoncentrowanym kosmetykiem, który wyróżnia się bogatą formułą. Ilość i stężenie składników aktywnych jest znacznie wyższe w porównaniu ze zwykłym kremem. Stymuluje metabolizm i pobudza osłabione procesy fizjologiczne w skórze, dlatego wykorzystuje się je często także w zabiegach przeciwstarzeniowych. Aby serum naprawdę dobrze zadziałało, musi być dostosowane do aktualnych potrzeb skóry. Czy dobry krem może zastąpić serum? Absolutnie nie. Jeśli pielęgnacja ma przynosić rezultaty, potrzebujesz obu tych kosmetyków.

Dowiedz się więcej: Serum – co to jest i jak działa?

Jak stosować serum do twarzy? Kilka wskazówek

Stosowanie serum do twarzy jest proste. Pamiętaj o kilku kwestiach:

  • zawsze aplikuj serum na dobrze oczyszczoną twarz,
  • używaj serum zarówno rano, jak i wieczorem,
  • po aplikacji delikatnie wmasuj je w skórę i pozostaw do wchłonięcia,
  • gdy serum się wchłonie, nałóż na nie krem – zadziała na zasadzie okluzji, czyli nie da składnikom aktywnym zawartym w serum „wyparować” z twarzy.

Warto używać różnych serów w pielęgnacji porannej oraz wieczornej. Rano można zastosować na przykład serum z witaminą C, które rozjaśnia cerę, a wieczorem serum z kwasem hialuronowym – intensywnie nawilżające albo retinolem – o właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Sprawdź też:Serum odmładzające do twarzy – top 5

Jakich składników szukać w dobrym serum?

Serum musi być dopasowane do potrzeb Twojej skóry – to oczywiste. Składniki, na które warto zwrócić uwagę, kupując serum to:

Często w jednym serum znajdziesz więcej niż jeden składnik – takie połączenia są bardziej niż wskazane. Jeśli nie wiesz, co powinno zawierać serum idealne dla Twojej cery – zapraszam Cię na konsultację, w czasie której zaproponuję skuteczne produkty.

Sprawdź też:Serum z kwasem hialuronowym – sprzymierzeniec Twojej skóry

Serum do twarzy to kosmetyk, który uważam za naprawdę niezbędny w pielęgnacji. W swojej kosmetyczce zawsze mam tego typu produkt, bo wiem, że potrafi wspomóc kondycję cery. Zawarte w nim składniki aktywne mają wyższe stężenia i formułę, która ułatwia dotarcie do głębszych warstw skóry.