Dziewczyna, która wie, jak wyrównać koloryt skóry

Jak wyrównać koloryt skóry? Wskazówki

Choć z nierównym kolorytem skóry boryka się wiele osób, wciąż bywa on kompleksem, który psuje samopoczucie. Ciemniejsze plamy na twarzy sprawiają, że niechętnie wychodzimy bez makijażu i wciąż poszukujemy sposobów na ich zminimalizowanie. Czy to w ogóle możliwe? Zdecydowanie tak! Wyjaśnię Ci, jak wyrównać koloryt skóry w skuteczny sposób.

Nierówny koloryt skóry to innymi słowy przebarwienia, które powstają z różnych przyczyn – najczęściej pojawiają się w wyniku ekspozycji na słońce, które pobudza syntezę melaniny. Prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień zwiększa ciąża, zażywanie niektórych leków oraz wiek. Niestety, choć ich przyczyny są znane, zapobieganie przebarwieniom nie jest wcale łatwe. Na szczęście ciemne plamy na twarzy można zminimalizować – podzielę się z Tobą sposobami na to, jak wyrównać koloryt skóry i zniwelować zaburzenia barwnikowe.

To może Cię zainteresowaćSkąd się biorą przebarwienia na twarzy

Jak wyrównać koloryt skóry domowymi sposobami?

Cytryna, ogórek, maseczki z sody oczyszczonej… być może słyszałaś albo nawet próbowałaś tych domowych sposobów na wyrównanie kolorytu skóry. Jeśli nie miałaś z nimi do czynienia, powiem wprost – to strata czasu. Krzywdy sobie nie zrobisz, ale oczekiwanego rezultatu również nie osiągniesz. Choć internet jest pełen porad, jak rozjaśnić twarz za pomocą produktów, które masz w domu, jako kosmetolog od razu Cię uprzedzę – być może zauważysz ogólne delikatne rozjaśnienie cery, ale nie usuniesz plam.

Jak wyrównać koloryt skóry kosmetykami?

Wielu producentów kosmetyków obiecuje, że używając ich serum czy toniku wyrównasz koloryt skóry. W przypadku produktów drogeryjnych jest to niestety zwykle niemożliwe, gdyż są po prostu zbyt słabe. Lepszym rozwiązaniem są dermokosmetyki renomowanych marek, które rzeczywiście mogą w pewnym stopniu zniwelować przebarwienia. Efekty nie będą jednak błyskawiczne – potrzeba wielu miesięcy, abyś zauważyła efekty.

Czytaj także: Jaki krem na przebarwienia jest najlepszy?

Skuteczne wyrównanie kolorytu skóry? Tylko w gabinecie

Nie chcę, abyś zniechęciła się do walki z przebarwieniami i wydawała fortunę na nieskuteczne kosmetyki, dlatego wprost piszę o tym, które sposoby i produkty nie działają. Dobra wiadomość jest jednak taka, że przebarwienia da się zmniejszyć albo nawet zniwelować.

Najskuteczniejszym sposobem na to, jak wyrównać koloryt skóry są zabiegi złuszczające przeprowadzane przez kosmetologa. Do mojego gabinetu zgłaszają się pacjenci, którzy próbowali zarówno cytryny, jak i kuracji laserem – albo nie widzieli żadnych efektów albo za jeden zabieg zapłacili tak dużo, że nie chcą kolejny raz wydawać takich kwot. W moim gabinecie proponuję jako alternatywę serię zabiegów złuszczających, które dobieram indywidualnie do każdego klienta. Efekty są naprawdę świetne!

Jak wyrównać koloryt skóry skutecznie, ale bez wydawania fortuny? Moja rekomendacja jest taka: umów się na zabieg złuszczający, a dodatkowo wprowadź do swojej pielęgnacji dobry dermokosmetyk od renomowanej marki.