Cellulit to zmora większości kobiet – dotyczy nawet 85% pań powyżej 20. roku życia. I chociaż nie jest łatwo go zwalczyć, Twoim sprzymierzeńcem może być odpowiednio dobrany kosmetyk. Zamiast celować we właściwy preparat metodą prób i błędów, poznaj moje rekomendacje. Sprawdź, który krem na cellulit ma szansę zadziałać.

Cellulitu trudno nie zauważyć – pojawia się jako zagłębienia na skórze, które mogą uwidaczniać się podczas stania czy chodzenia. Stanowi efekt nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj! Cellulit to niedoskonałość skóry. Cellulitis – zapalenie tkanki łącznej.

Najlepszy krem na cellulit – TOP3

Na rynku znajdziesz niejeden krem na cellulit. Właściwie każdy producent ma w swojej ofercie tego typu preparaty, co świadczy o powszechności problemu. Okazuje się jednak, że nie wszystkie charakteryzują się taką samą skutecznością.

Domyślam się, że chcesz znaleźć najlepszy krem na cellulit – taki, który pomoże uporać się z tym problemem. Poniżej znajdziesz moje rekomendacje – uważam je za naprawdę dobre preparaty, których stosowanie przełoży się na zadowalające efekty.

Balsam do ciała Cellulex (Sesderma)

Krem na cellulit o intensywnym działaniu. Zawiera starannie dobrane składniki aktywne, które pomagają walczyć ze skórką pomarańczową. Ponadto wspierają prawidłową pielęgnację skóry poprzez swoje właściwości stymulujące oraz odżywcze.

Krem na cellulit Cellulex

Jego zaletą jest nie tylko dobry skład, ale lekka konsystencja. Krem szybko się wchłania i ma delikatny zapach. Może być stosowany przez kobiety i mężczyzn.

Balsam do ciała Bodyshock Total Reducer (Mesoestetic)

Balsam antycellulitowy, który pomaga uporać się z tkanką tłuszczową. Poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Balsam antycellulitowy Bodyshock Total Reducer

Ten krem charakteryzuje się silnym składem: łączy właściwości L-karnityny i kofeiny z witaminą E czy ekstraktem z ostropestu plamistego. To będzie naprawdę totalny szok dla cellulitu.

Balsam do ciała Bodyshock Night Reducer (Mesoestetic)

Pomaga zredukować cellulit – wszystko za sprawą starannie dobranych składników aktywnych. Nie tylko wspomaga metabolizm tłuszczów, ale i pomaga zahamować wzrost komórek tłuszczowych.

Balsam antycellulitowy Bodyshock Night Reducer

Ten krem na cellulit przyczynia się do poprawy wyglądu skóry – zwiększa jej jędrność i elastyczność.

Krem na cellulit – czy naprawdę działa?

Tak, krem na cellulit może być faktycznie skuteczny. Pamiętaj jednak, że nic nie dzieje się „samo z siebie”. Ty też musisz włożyć wysiłek w to, aby skórka pomarańczowa zniknęła. Co możesz zrobić?

Krem na cellulit to tylko narzędzie w Twoich rękach. Niewłaściwie użyty, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Nie możesz więc stosować preparatu od czasu do czasu, licząc na „cud”. Nic z tych rzeczy… Skórka pomarańczowa zniknie, jeśli krem na cellulit będziesz stosować systematycznie – nawet 2 razy dziennie.

To może Cię zainteresować: Jak pozbyć się cellulitu?

To jednak nie wszystko. Aby spotęgować efekty kuracji antycellulitowej, warto:

  • zdrowo się odżywiać – postawić na prawidłowo zbilansowaną dietę, ograniczyć ilość spożywanych słodyczy i fast foodów;
  • zadbać o właściwe nawodnienie – wypijanie odpowiedniej ilości wody wspomoże detoksykację;
  • zwiększyć aktywność fizyczną – ćwiczenia pomogą zlikwidować skórkę pomarańczową.

Możesz też wspomóc się zabiegami – świetnie sprawdza się szczotkowanie na sucho, masaż bańką chińską (polecam masaż w wykonaniu profesjonalisty), drenaż limfatyczny.

Pamiętaj! Krem na cellulit pomoże uporać się ze skórką pomarańczową, ale najlepsze efekty przynosi działanie na wielu płaszczyznach jednocześnie. Zadbaj więc o skórę holistycznie, a szybko zauważysz wyraźną zmianę w jej wyglądzie i kondycji. Nie tylko pokonasz cellulit, ale sprawisz, że skóra będzie bardziej elastyczna i jędrna.

Share.

Comments are closed.