Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Jaki jest najlepszy krem na cellulit? Poznaj rekomendacje

Cellulit to zmora większości kobiet – dotyczy nawet 85% pań powyżej 20. roku życia. I chociaż nie jest łatwo go zwalczyć, Twoim sprzymierzeńcem może być odpowiednio dobrany kosmetyk. Zamiast celować we właściwy preparat metodą prób i błędów, poznaj moje rekomendacje. Sprawdź, który krem na cellulit ma szansę zadziałać.

Cellulitu trudno nie zauważyć – pojawia się jako zagłębienia na skórze, które mogą uwidaczniać się podczas stania czy chodzenia. Stanowi efekt nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj! Cellulit to niedoskonałość skóry. Cellulitis – zapalenie tkanki łącznej.

Najlepszy krem na cellulit – TOP3

Na rynku znajdziesz niejeden krem na cellulit. Właściwie każdy producent ma w swojej ofercie tego typu preparaty, co świadczy o powszechności problemu. Okazuje się jednak, że nie wszystkie charakteryzują się taką samą skutecznością.

Domyślam się, że chcesz znaleźć najlepszy krem na cellulit – taki, który pomoże uporać się z tym problemem. Poniżej znajdziesz moje rekomendacje – uważam je za naprawdę dobre preparaty, których stosowanie przełoży się na zadowalające efekty.

Balsam do ciała Cellulex* (Sesderma)

Krem na cellulit o intensywnym działaniu. Zawiera starannie dobrane składniki aktywne, które pomagają walczyć ze skórką pomarańczową. Ponadto wspierają prawidłową pielęgnację skóry poprzez swoje właściwości stymulujące oraz odżywcze.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem na cellulit Cellulex

Jego zaletą jest nie tylko dobry skład, ale lekka konsystencja. Krem szybko się wchłania i ma delikatny zapach. Może być stosowany przez kobiety i mężczyzn.

Balsam do ciała Bodyshock Essential Cream* (Mesoestetic)

Balsam antycellulitowy, który pomaga uporać się z tkanką tłuszczową. Poprawia jędrność i elastyczność skóry.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Balsam antycellulitowy Bodyshock Essential Cream

Ten krem charakteryzuje się silnym składem: łączy właściwości wąkrotki azjatyckiej i ekstraktów roślinnych z masłem Shea. To będzie naprawdę totalny szok dla cellulitu.

Balsam do ciała Firming Body DAESES* (Sesderma)

Pomaga zredukować cellulit – wszystko za sprawą starannie dobranych składników aktywnych. Nie tylko wspomaga metabolizm tłuszczów, ale i pomaga zahamować wzrost komórek tłuszczowych.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Balsam antycellulitowy DAESES Firming Body Milk

Ten krem na cellulit przyczynia się do poprawy wyglądu skóry – zwiększa jej jędrność i elastyczność.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Krem na cellulit – czy naprawdę działa?

Tak, krem na cellulit może być faktycznie skuteczny. Pamiętaj jednak, że nic nie dzieje się „samo z siebie”. Ty też musisz włożyć wysiłek w to, aby skórka pomarańczowa zniknęła. Co możesz zrobić?

Krem na cellulit to tylko narzędzie w Twoich rękach. Niewłaściwie użyty, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Nie możesz więc stosować preparatu od czasu do czasu, licząc na „cud”. Nic z tych rzeczy… Skórka pomarańczowa zniknie, jeśli krem na cellulit będziesz stosować systematycznie – nawet 2 razy dziennie.

To może Cię zainteresować: Jak pozbyć się cellulitu?

To jednak nie wszystko. Aby spotęgować efekty kuracji antycellulitowej, warto:

  • zdrowo się odżywiać – postawić na prawidłowo zbilansowaną dietę, ograniczyć ilość spożywanych słodyczy i fast foodów;
  • zadbać o właściwe nawodnienie – wypijanie odpowiedniej ilości wody wspomoże detoksykację;
  • zwiększyć aktywność fizyczną – ćwiczenia pomogą zlikwidować skórkę pomarańczową.

Możesz też wspomóc się zabiegami – świetnie sprawdza się szczotkowanie na sucho, masaż bańką chińską (polecam masaż w wykonaniu profesjonalisty), drenaż limfatyczny.

Pamiętaj! Krem na cellulit pomoże uporać się ze skórką pomarańczową, ale najlepsze efekty przynosi działanie na wielu płaszczyznach jednocześnie. Zadbaj więc o skórę holistycznie, a szybko zauważysz wyraźną zmianę w jej wyglądzie i kondycji. Nie tylko pokonasz cellulit, ale sprawisz, że skóra będzie bardziej elastyczna i jędrna.