Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Skóra bez cellulitu – sprawdź, jak usunąć cellulit

Szybko można sobie na niego zapracować, a pozbyć się go wcale nie tak łatwo. Cellulit, bo o nim mowa, jest jedną z najpowszechniejszych niedoskonałości dotykającą przede wszystkim kobiety bez względu na wiek. I Ty zmagasz się ze skórką pomarańczową, która jest oporna na podejmowane przez Ciebie działania? Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym skóra bez cellulitu przestanie być tylko marzeniem.

Czy wiesz, że cellulit dotyczy nawet 85% kobiet powyżej 20. roku życia? Mimo że można z nim skutecznie walczyć, osiągnąć cel wcale nie jest łatwo. Największym wyzwaniem jest podjęcie działań na kilku płaszczyznach jednocześnie, co zwykle wiąże się ze zmianą dotychczasowego stylu życia. Obranie tylko jednego kierunku może nie przynieść zadowalających efektów – szczególnie, jeśli główne przyczyny skórki pomarańczowej nie zostaną wyeliminowane.

Cellulit – skąd się bierze?

Cellulit objawia się jako zgrubienia i zagłębienia na skórze, które są efektem nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Traktowany jest raczej jako problem kosmetyczny / estetyczny, w przeciwieństwie do cellulitisu – zapalenia tkanki łącznej.

W zależności od nasilenia powstałych zmian, wyróżnia się:

  • cellulit I stopnia – nierówności widoczne są po ściśnięciu skóry;
  • cellulit II stopnia – zagłębienia stają się widoczne podczas napinania mięśni;
  • cellulit III stopnia – nierówności pojawiają się także podczas spoczynku.

Nie da się wskazać konkretnej przyczyny cellulitu. Chociaż w wielu przypadkach to efekt niewłaściwego stylu życia, ogromne znaczenie odgrywają m.in. hormony. Zaburzenia gospodarki hormonalnej (głównie na skutek chorób tarczycy) mają swój wpływ na kondycję skóry.

Jak usunąć cellulit? Wskazówki

Zastanawiasz się, jak usunąć cellulit? Aby walka z nim była skuteczna, warto skoncentrować się na przyczynach problemu. Jeśli zostaną wyeliminowane, wówczas nieestetyczna skórka pomarańczowa ma niewielkie szanse na przetrwanie.

To może Cię zainteresować: Jak pozbyć się rozstępów?

Zdrowo się odżywiaj

Jeśli regularnie korzystasz z moich wskazówek, doskonale wiesz, że zdrowe odżywianie odgrywa ogromną rolę w każdej kwestii związanej ze skórą. Nie inaczej jest w przypadku cellulitu – prawidłowo zbilansowane posiłki, dostarczające niezbędnych składników odżywczych i pozbawione „szkodliwych” substancji, pomogą uporać się ze skórką pomarańczową.

Przyjrzyj się swojemu codziennemu menu i odpowiedz szczerze – czy w kwestii diety nie masz sobie nic do zarzucenia? O ile sporadyczne sięganie po słodkie czy słone przekąski mogą pójść w zapomnienie, o tyle dieta bogata w cukry proste, tłuszcze nasycone i tłuszcze trans są nie do zaakceptowania.

Zdecydowanie ogranicz spożycie słodyczy, fast foodów, tłustych dań czy nawet jasnego pieczywa. Zastąp je zdrowszymi przekąskami, rybami czy produktami pełnoziarnistymi. Nie musisz od razu wprowadzać radykalnych zmian – możesz stopniowo eliminować produkty sprzyjające cellulitowi.

Włącz suplementację

Suplementy diety nie są magicznymi pigułkami, które szybko i bez wysiłku rozprawią się ze skórką pomarańczową. Mogą jednak okazać się wsparciem codziennej diety – szczególnie jeśli zawierają odpowiednią kompozycję składników aktywnych.

Ze swojej strony mogę polecić ekologiczne suplementy diety francuskiej firmy Super Diet:

  • Ampułki do picia Cellimine Slimming Wyszuczplanie* i usuwanie toksyn – zawiera wyciągi z roślin i owoców, które wspierają proces usuwania wody z organizmu oraz wspomagają krążenie krwi i limfy;
  • Ampułki do picia Fluidilege Usuwanie Toksyn* i Lekkie Ciało – bazuje na wyciągach roślinnych, które wspierają metabolizm, oczyszczanie organizmu oraz wspomagają drenaż.

Pamiętaj! Suplementy stanowią uzupełnienie prawidłowo zbilansowanej diety, a nie zastępują jej.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Zadbaj o prawidłowe nawodnienie

Wiele osób celowo ogranicza spożycie wody z obaw przed pojawieniem się tzw. cellulitu wodnego. Tym sposobem odbierają sobie szansę na skuteczną walkę ze skórką pomarańczową.

Tymczasem odpowiednie nawodnienie odgrywa ogromną rolę, ponieważ wspomaga oczyszczanie organizmu. Pozwala pozbyć się substancji toksycznych, wspierając proces przemiany materii.

Zaleca się, aby każdego dnia dostarczać nie mniej niż 1,5-2,5 l płynów. Chociaż czysta woda jest najlepsza (gazowana lub niegazowana to kwestia osobistych preferencji), alternatywą mogą być herbaty ziołowe czy owocowe.

Zwiększ aktywność fizyczną

Chociaż nie jest to regułą, większe prawdopodobieństwo cellulitu dotyczy osób prowadzących mało aktywny tryb życia. Jeśli więc tak jest w Twoim przypadku, zwiększ częstotliwość treningów.

Forma aktywności ma mniejsze znaczenie, dlatego wybierz tą sprawiającą Ci największą przyjemność. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wytrwać w swoim postanowieniu i nie zniechęcisz się.

Pielęgnuj skórę

Aby skóra bez cellulitu stała się faktem, musisz o nią zadbać. Wymaga ona szczególnej troski, rozumianej jako właściwa pielęgnacja. Stosowanie kosmetyków antycellulitowych warto uzupełnić zabiegami – jeśli nie kosmetologicznymi, to chociaż domowymi.

Co możesz zrobić dobrego dla swojej skóry? Cellulit nie lubi:

  • masażu na sucho,
  • masażu bańką chińską,
  • drenażu limfatycznego.

Polecana jest również endermologia – nowoczesny zabieg, który łączy pozytywne działanie masażu z siłą podciśnienia. Taka kombinacja pozwala na stymulowanie tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej skóry. Dobrze sprawdza się w przypadku redukcji cellulitu tłuszczowego i wodnego, a także wspomaga modelowanie sylwetki.

Już wiesz, jak pozbyć się cellulitu. Teraz wszystko leży w Twoich rękach – im bardziej wielopłaszczyznowe będzie Twoje podejście, tym lepszych efektów możesz oczekiwać.