Jakie są najlepsze kremy z kwasami? Poznaj moje rekomendacje

Masz świadomość tego, że kwasy kosmetyczne to wyjątkowo cenne składniki, które wspierają pielęgnację? Chcesz wykorzystać ich potencjał na własnej skórze? Oszczędź sobie wysiłków, stosując kosmetyczne eksperymenty. Zapoznaj się z moimi rekomendacjami – dowiedz się, które kosmetyki z kwasami polecam, a stosowanie których uważam za stratę czasu.

Kwasy kosmetyczne stanowią podstawę wielu zabiegów kosmetologicznych. Chociaż wiele z nich można zakupić we własnym zakresie i stosować samodzielnie, ja nie preferuję takiego postępowania. Jeśli chcesz wykorzystać potencjał drzemiący w tych substancjach czynnych, znacznie lepszym wyborem będą kosmetyki z kwasami.

Czytaj także: Peeling chemiczny – czy warto?

Kremy z kwasami – dlaczego nie wszystkie są tak samo skuteczne?

Obietnice producenta zachęcają Cię do zakupu konkretnego kosmetyku z kwasem? Stosujesz zgodnie z zaleceniami, ale nie widzisz zbyt dużej różnicy? Spójrz na etykietę i sprawdź, gdzie – na liście składników – znajduje się dany kwas. Jest na samym końcu? Teraz już chyba wiesz, że taki kosmetyk ma prawo nie zadziałać zgodnie z twoimi oczekiwaniami.

Jako kosmetolog śledzę preparaty pojawiające się na rynku i analizuję ich składy. Efekt? Problemem większości kosmetyków jest to, że aktywny składnik znajduje się na końcu listy. Po co więc sięgać po preparaty ze śladową ilością substancji czynnych, skoro szanse na oczekiwane rezultaty są niewielkie?

Kosmetyki z kwasami – lista rekomendowanych kremów

Kremy z kwasami to preparaty, których warto używać regularnie. Zawarte w nich składniki aktywne wspierają proces złuszczania martwych komórek naskórka, co przekłada się na wyraźną poprawę kondycji skóry. Nabiera zdrowszego wyglądu, przestaje być poszarzała. Zmniejsza się także widoczność przebarwień czy oznak upływającego czasu.

Kluczem do sukcesu jest wybór skutecznego kremu z kwasami – takiego, w którym składniki aktywne znajdują się zawsze na samym początku listy. Poniżej krótka charakterystyka moich ulubieńców, a wszystkie kosmetyki wspierające złuszczanie skóry znajdziesz w moim gabinecie (z możliwością wysyłki kurierem na terenie całej Polski i świata).

Cellular Restoration SKIN ACTIVE (Neostrata)*

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

To krem do twarzy, który zawiera kombinację kwasów kosmetycznych. Połączenie kwasu glikolowego i maltobionowego z peptydami i ekstraktami owocowymi, pomaga wzmocnić i odbudować strukturę macierzy skóry właściwej. Produkt sprawdzi się doskonale w przypadku skóry suchej, wiotkiej, z przebarwieniami.

Face Cream 15% RESURFACE (NeoStrata)*

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Zawiera aż 15% kwas glikolowy, który – dzięki swoim właściwościom – wygładza powierzchnię skóry i zmniejsza widoczność oznak starzenia. Poprzez „rozpuszczenie” martwych komórek naskórka, pomaga odkryć zdrowo wyglądającą i pełną blasku cerę.

High Potency Cream 20% RESURFACE (NeoStrata)*

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Złuszczanie, nawilżanie i regeneracja – tak w skrócie można opisać jego możliwości. Łączy właściwości kwasu glikolowego (18%) i kwasu laktobionowego (2%). Stanowi doskonały element intensywnej kuracji skierowanej przeciwko oznakom starzenia.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Sprawdź też: NeoStrata – kosmetyki, którymi warto poznać

Zastanawiasz się, dlaczego na mojej liście królują kosmetyki NeoStrata? Według mnie to jedna z najlepszych marek – to główny powód, dla którego będę rekomendować jej preparaty, do znudzenia. Po prostu uważam, że warto.