Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla Budzących się Kobiet

Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla Budzących się Kobiet – recenzja książki

Chcesz coś zmienić w swoim życiu, nie rezygnując jednak ze swoich wewnętrznych przekonań? Tkwisz w pułapce odkładania wszystkiego na później? Zależy Ci na tym, aby odciąć się od bycia swoim najsurowszym wewnętrznym krytykiem? Jeśli tak, ale nie wiesz od czego zacząć, zapoznaj się z książką Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla Budzących się Kobiet. Moja krótka recenzja pokaże Ci, że jest to propozycja idealna dla Ciebie.

Czym jest kobiecość? Jak podaje Słownik Języka Polskiego, jest to zespół cech kobiecych, natura kobiet. Obejmuje głównie wygląd, cechy, zachowania i zainteresowania – takie, które są uważane za bardziej typowe dla pań niż dla mężczyzn. Z pojęciem tym wiąże się więc sporo stereotypów, którym – MY – kobiety często się „podporządkowujemy”.

To może Cię zainteresować: Kobiety bez diety – recenzja

Okazuje się jednak, że kobiecość może mieć zupełnie inne oblicze. Może być całkowicie inaczej interpretowana, czego dowodem jest książka Chameli Gad Ardagh – Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla Budzących się Kobiet. To coś w rodzaju poradnika / przewodnika, który koncentruje się nie tylko na teorii, ale przede wszystkim praktyce.

Chameli Gad Ardagh – kilka słów o autorce


Chameli Gad Ardagh to założycielka Awakening Women Institute (Instytutu Przebudzenia Kobiet). Swoją podróż jako odkrywca duchowy rozpoczęła w wieku 12 lat. Natomiast jako 20-latka trafiła do Indii, gdzie uczestniczyła w intensywnych praktykach medytacji oraz brała udział w studiach duchowych. Od 2001 roku jest uczennicą ShantiMayi – nauczyciela mądrości.

Spotyka się z kobietami z całego świata w ramach tzw. kobiecych kręgów. Jest zwolenniczką przełamywania przyjętego przez ogół sposobu postrzegania rzeczywistości dotyczącego roli kobiecości.

Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla Budzących się Kobiet – opinia


To świetna pozycja dla kobiet, które chcą od życia czegoś więcej. Które są gotowe i otwarte na życie pełnią życia z poszanowaniem swojej duchowej natury i cielesności.

Okładka książki Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia…
Okładka książki Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia…

Książka zawiera praktyczne porady, które może zastosować każda kobieta – gdziekolwiek jest, cokolwiek robi i czymkolwiek się zajmuje. Wskazówki możesz zacząć wcielać w życie od zaraz – siedząc w domu, spędzając czas w fotelu.

Będziesz tylko potrzebować kartki i długopisu. No i oczywiście chęci otworzenia się przed sobą. Dowiesz się, co sprzyja i zakłóca Twoją kreatywność, jak wykonać oczyszczający peeling duchowy ciała. Przekonasz się, co to znaczy przebudzenie i jak być obecną – tak naprawdę. Poznasz praktyki wyzwalania swojej kobiecości i wiele więcej.

Na pewno nie jest to lektura, którą „łykniesz” jednym pociągnięciem. Bo książka wymaga zastanowienia się, zajrzenia w swoje wnętrze. Tym samym skłania do przemyśleń, z korzyścią dla Ciebie.

Książka ukazała się w 2014 roku nakładem wydawnictwa Biały Wiatr. Mimo że jest obecna na rynku tyle lat, zupełnie nie straciła na aktualności. Warto po nią sięgnąć, by zanurzyć się głębiej w siebie i otworzyć się przed samą sobą.