Kosmetologiczne ABC – najczęściej zadawane pytania

Kosmetologiczne ABC – najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się, czy konsultacje kosmetologiczne są skierowane do Ciebie? Chcesz wiedzieć, czy potrzebujesz wsparcia doświadczonego kosmetologa? Jeśli masz wiele pytań dotyczących mojej pracy, znajdujesz się we właściwym miejscu. Przygotowałam kosmetyczne ABC – krótkie FAQ, które można uznać za miniwywiad ze mną. Sprawdź, by rozwiać swoje ewentualne wątpliwości.

Poniżej znajdziesz pytania, które często padają podczas rozmów telefonicznych. Dość szczegółowo na nie odpowiadam – mam więc nadzieję, że Twoja ciekawość zostanie w pełni zaspokojona i już niebawem spotkamy się w gabinecie lub na konsultacji online.

1. Skąd mam wiedzieć, który zabieg będzie dla mnie najlepszy?


Ty nie musisz wiedzieć, bo to ja jestem od tego, żeby Ci pomóc. To ja wybieram dla Ciebie najlepszy zabieg – na podstawie wywiadu, kondycji skóry i jej potrzeb, a także Twoich oczekiwań.

Zawsze bardzo uważnie słucham każdej informacji. I wszystko to, co najważniejsze, ląduje w moich notatkach. Jeżeli więc masz już doświadczenia z różnymi kwasami, opowiedz mi o tym. Dzięki temu przyspieszymy efekty kuracji.

2. Na jakiej podstawie dobierane są kosmetyki?


Liczą się dla mnie Twoje oczekiwania co do efektów. Znaczenie ma także to, w jakiej kondycji znajduje się Twoja skóra.

Każdą wizytę (lub konsultację online) rozpoczynam od krótkiej rozmowy. To pozwala mi dowiedzieć się, jak sprawdzały się dotychczasowe produkty, czy któryś z elementów pielęgnacji wymaga zmiany.

Ogromne znaczenie ma również Twój budżet. Jeśli już na początku określisz mi Twoje „możliwości”, łatwiej będzie dopasować odpowiednie kosmetyki.

Pamiętaj, że raz opracowany plan pielęgnacji nie będzie obowiązywał zawsze. Z czasem Twoja skóra ulegnie poprawie, więc będzie wymagała innych kosmetyków.

3. Z jakimi problemami skórnymi można się zgłosić?


Moje wieloletnie doświadczenie oraz wiedza pozwalają mi zmierzyć się z wieloma problemami skórnymi – i to z sukcesem.

Wbrew pozorom zajmuję się nie tylko skórą trądzikową, przesuszoną, podrażnioną czy naczynkową. Pomagam także w walce z suchymi dłońmi, niedoskonałościami typowymi dla kobiet w ciąży i po porodzie. Chętnie przyjmuję mężczyzn – i dla nich mój gabinet stoi otworem.

Dowiedz się więcej: w czym mogę pomóc

Nie ma takiego problemu, którym bym się nie zajęła. A jeśli nie masz pewności, skontaktuj się ze mną – mailowo lub telefonicznie.

4. Czy wystarczy jedna konsultacja kosmetologiczna?


Lepsza jedna niż wcale… Jeżeli jednak masz możliwość, zachęcam Cię do kontynuowania spotkań. Dlaczego?

Pierwsza konsultacja kosmetologiczna to dopiero początek podróży po zdrowo wyglądającą skórę. Wtedy otrzymujesz listę kosmetyków do domowej pielęgnacji, ale nie jest tak, że możesz je stosować w nieskończoność.

To może Cię zainteresować: Konsultacje kosmetologiczne – czy trzeba je powtarzać

Jeżeli będziemy spotykać się regularnie i jeśli to właśnie mi zawierzysz wszystkie wybory, z pewnością osiągniesz spektakularne efekty. Nie poprzestawaj więc na jednej konsultacji – to Ci się naprawdę opłaci.

5. Gdzie można kupić zalecane kosmetyki?


Wszystkie kosmetyki, które znajdą się na Twoim planie pielęgnacji domowej, możesz kupić w moim gabinecie kosmetologicznym – już po pierwszej wizycie. Dzięki temu od razu zadziałasz ze swoją skórą – im szybciej zaczniesz, tym krócej będziesz czekać na efekty.

Polecam także zamówić kosmetyki do domu (sprzedaż wysyłkowa), gdzie zaopatrzysz się w preparaty bez konieczności wychodzenia z domu. To dobra opcja dla tych, którym skończą się konkretne kosmetyki, a zgodnie z zaleceniami – trzeba je jeszcze stosować.

6. Jak często należy powtarzać zabiegi? Po ilu zabiegach pojawią się efekty?


Najlepsza opcja to 2 zabiegi w miesiącu: jeden złuszczający, a drugi pielęgnacyjny. W takim wariancie rezultaty powinny pojawić się po 1-2 miesiącach. Jednak wszystko zależy od problemu skórnego.

Przykładowo: jeśli zmagasz się z mnóstwem przebarwień pozapalnych po wypryskach, musisz uzbroić się w cierpliwość. Całkowita ich redukcja może zająć nawet 1,5 roku.

Swoje robi też ogólna kondycja organizmu – czy jest narażony na stres i choroby? Czy korzystasz z używek? Jak wygląda Twoja codzienna dieta?

Nie bez znaczenia jest również budżet, bo jakość i liczba kosmetyków także odgrywa rolę. Jeśli używasz dwóch kremów o przeciętnym składzie, na pewno nie możesz oczekiwać efektów – identycznych i w podobnym czasie jak osoba stosująca 4 kosmetyki z odpowiednio dobranymi składnikami.

7. Czy zabiegami kosmetologicznymi można osiągnąć podobne efekty jak za sprawą medycyny estetycznej?


Zdecydowanie tak, a jedna z moich klientek jest tego doskonałym przykładem. Musi to być jednak pielęgnacja dobrana indywidualnie i powtarzana regularnie. Oczywiście może zdarzyć się tak, że na rezultaty trzeba będzie dłużej poczekać. Jednak warto uzbroić się w cierpliwość, bo metamorfoza może być spektakularna.

Masz więcej pytań? Chętnie na nie odpowiem podczas konsultacji kosmetologicznej.