Celebryci mają ogromną siłę przebicia, dlatego swoim nazwiskiem sygnują już nie tylko perfumy, ale również kremy do codziennej pielęgnacji. W drogeriach można znaleźć m.in. kosmetyki Kim Kardashian, Victorii Beckham, Rihanny czy Seleny Gomez. Takie preparaty zachęcają pięknymi opakowaniami, ale czy mają do zaoferowania coś więcej?

Pytania o zasadność stosowania kosmetyków Kim Kardashian oraz innych celebrytów dostaję niemal codziennie. Dostępne w przystępnej cenie, zjawiskowo opakowane, ładnie pachnące – grzech się nie skusić. Jednak czy warto?

Kosmetyki Kim Kardashian i innych gwiazd – stosować czy nie?

Zastanawiasz się, czy warto stosować kosmetyki Kim Kardashian czy sygnowane nazwiskami innych gwiazd? Moja odpowiedź będzie szybka: TO ZALEŻY. Musisz najpierw sprecyzować swoje oczekiwania oraz określić potrzeby skóry.

Jeśli Twoja cera jest nieskazitelna, możesz sobie pozwolić na pielęgnację takimi preparatami. Jeżeli jednak zmagasz się z problemami skórnymi, zjawiskowe opakowanie, idealna konsystencja czy piękny zapach na niewiele się zdadzą.

Czytaj też: Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Zwróć uwagę na skład

Skład to pierwszy element, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków. Muszą bazować na skutecznych składnikach aktywnych, bo w przeciwnym razie ich stosowanie nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Jeśli miałabym wybierać preparat z zamkniętymi oczami, na pewno mojej uwadze nie umknęłyby kosmetyki od gwiazd. Jednak w skutecznej pielęgnacji skóry chodzi o coś więcej niż przyjemne doznania dla zmysłów.

Dla mnie – nie tylko jako kosmetologa, ale i osoby na co dzień troszczącej się o swoją skórę – liczy się przede wszystkim działanie. Tymczasem kosmetyki celebrytów bazują głównie na emulgatorach, akrylanach czy silikonach… Takie preparaty będą charakteryzowały się idealną konsystencją i szybkim wchłanianiem, ale ich skuteczność może pozostawiać wiele do życzenia.

Jeśli natomiast chodzi o kolorowe kosmetyki Kim Kardashian czy pozostałych gwiazd, tutaj większych przeciwwskazań do stosowania nie ma. Ich skład niewiele się różni od składu innych produktów tego rodzaju.

To może Cię zainteresować: Czy codzienny makijaż niszczy cerę?

Prawidłowa pielęgnacja – coś więcej niż ładne opakowanie

W prawidłowej pielęgnacji chodzi o coś więcej. Ładne opakowanie ma znaczenie, ale ważniejsze jest jego zjawiskowa zawartość.

Kosmetyk powinien bazować na starannie dobranych składnikach aktywnych. Nie muszą to być wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego. Z doświadczenia wiem, że połączenie surowców naturalnych z nowoczesnymi technologiami daje doskonałe efekty. W ten sposób powstają naprawdę kosmetyki, których stosowanie jest nie tylko skuteczne, ale i przyjemne.

Ja prawidłową pielęgnację rozumiem aplikowanie preparatów, które zapewnią skórze coś wyjątkowego – piękny i zdrowy wygląd. I do tego wyjątkowego efektu – jako kosmetolog – dążę od kilkunastu lat. Wszystko po to, aby moi pacjenci osiągnęli rezultat, jakiego oczekiwali.

Share.

Comments are closed.