Krem do twarzy na zimę – jak go wybrać?

Krem do twarzy na zimę – jak go wybrać?

Zima to pora roku, która wystawia skórę twarzy na próbę. Mróz i wiatr nie są czynnikami sprzyjającymi, lecz przyczyniają się do pogorszenia jej kondycji. Nie da się jednak zamknąć w domu i nie wyściubiać nosa przez cały sezon zimowy. Można natomiast zabezpieczyć skórę poprzez stosowanie odpowiedniego kosmetyku. Jaki krem do twarzy na zimę wybrać? Podpowiadam.

Skóra twarzy – niezależnie od tego, z jakim typem cery masz do czynienia – to „słaba konstrukcja”. Szczególnie w obliczu warunków panujących na zewnątrz w okresie zimowym. Szczypiący mróz, przenikający wiatr  – to główne czynniki, które przyczyniają się do utraty wilgoci ze skóry. Swoje „trzy grosze” dokłada różnica temperatur, z którą skóra styka się w momencie wyjścia z przegrzanego pomieszczenia na mróz (i odwrotnie).

To może Cię zainteresować: Ochrona twarzy przed mrozem – wskazówki

Jaki powinien być krem do twarzy na zimę?

Skuteczny. Tak można by odpowiedzieć bardzo ogólnie. Jego zadanie ma bowiem polegać na stworzeniu bariery ochronnej przed utratą wilgoci oraz przed przesuszaniem spowodowanym oddziaływaniem silnego wiatru. Do tego dochodzi również fakt, że różne rodzaje cery mają swoje specyficzne wymagania. Trudno jest zatem znaleźć uniwersalny produkt .

Krem do twarzy na zimę – tłusty i bez wody

Najlepszy krem do twarzy na zimę to produkt tłusty i niezawierający wody. Właśnie taki preparat będzie stanowił doskonałą barierę – ochroni skórę przed wiatrem i zimnem. W czym problem?

Ano w tym, że:

  • mało kto chce używać takich kremów, ponieważ wysmarowana skóra świeci się bardzo mocno;
  • takie kremy nie są odpowiednie dla wszystkich – o ile dla osób ze skórą normalną będą w porządku, o tyle mogą przysporzyć sporych kłopotów osobom z cerą trądzikową.

Krem do twarzy na zimę – moje propozycje

Mam świadomość, że tłusty krem do twarzy na zimę jest znienawidzony przez większość i nieakceptowalny. Dlatego przygotowałam alternatywne produkty.

1. Krem do twarzy łagodzący DERMALIBOUR BARRIER*

Krem do twarzy łagodzący DERMALIBOUR BARRIER* bazuje na starannie dobranych składnikach aktywnych. Gliceryna, tlenek cynku, trójglicerydy i … opatentowany ekstrakt z owsa – to tylko kilka substancji wspierających utrzymanie bariery hydrolipidowej.

To krem do twarzy na zimę odpowiedni dla dzieci i dorosłych.
To krem do twarzy na zimę odpowiedni dla dzieci i dorosłych.

Świetnie sprawdzi się do codziennego stosowania w okresie jesienno-zimowym. Stanowi swojego rodzaju tarczę przed czynnikami zewnętrznymi, a przy tym nadaje skórze miękkości.

2. Krem do twarzy odżywczy i ochronny Cold Cream*

Krem do twarzy odżywczy i ochronny Cold Cream* zawiera połączenie składników, które nie tylko chronią skórę przed mrozem, ale i wspierają regenerację. Formuła bazuje m.in. na wosku pszczelim oraz wodzie termalnej Avene.

Krem do twarzy na zimę z białym woskiem pszczelim.

Krem do twarzy na zimę z białym woskiem pszczelim.


Preparat świetnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji skóry atopowej, podrażnionej, wrażliwej.

3. Krem do twarzy regenerujący Dermalibour+ CICA Cream Repairing*

Krem do twarzy regenerujący Dermalibour+ CICA Cream Repairing* zawiera składniki o właściwościach regenerujących. Dzięki temu nie tylko zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale i pomaga eliminować uczucie ściągnięcia, zaczerwienienie oraz wszelkie podrażnienia.

Krem do twarzy na zimę ze składnikami odżywiającymi i nawilżającymi.
Krem do twarzy na zimę ze składnikami odżywiającymi i nawilżającymi.

Preparat będzie odpowiedni nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci. Pod tym względem jest więc bardzo uniwersalny.

Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Wskazówka! Wyżej wymienione kremy do twarzy na zimę nie są odpowiednie dla skóry trądzikowej. Stosując je, możesz nabawić się trądziku kosmetycznego. Dlatego w tym przypadku polecam preparaty o znacznie lżejszej konsystencji.

Jeżeli zależy Ci na dobru Twojej skóry (a skoro tutaj jesteś, to na pewno Ci zależy), pamiętaj o codziennej aplikacji kremu ochronnego.