Kwas glikolowy na twarz – czy warto go stosować?

Marzy Ci się gładka skóra emanująca blaskiem? Aby osiągnąć taki efekt, rutynę pielęgnacyjną możesz uzupełnić stosowaniem kremu zawierającego kwas glikolowy. Jeden z najbardziej popularnych w kosmetologii, może okazać się Twoim sprzymierzeńcem. Dowiedz się, dlaczego warto się z nim „zaprzyjaźnić”.

Kwas glikolowy znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii. O ile jeszcze kilkanaście lat temu był wykorzystywany w zabiegach, o tyle obecnie został wyparty przez kwasy nowej generacji (np. kwas pirogronowy). Teraz można znaleźć go przede wszystkim w kosmetykach.  Regularnie stosowany, wspomaga pobudzenie odnowy komórkowej, zmniejszenie widoczności oznak starzenia czy przebarwień.

Kwas glikolowy na twarz – poznaj jego możliwości

Kwas glikolowy na twarz wspomaga pielęgnację skóry na wielu płaszczyznach jednocześnie. Jednak to, jak będzie działać, zależy przede wszystkim od zastosowanego stężenia.

 • Złuszczanie skóry – pomaga usuwać martwe komórki naskórka, w efekcie czego skóra przestaje być matowa i poszarzała. Nabiera blasku.
 • Wspomaganie nawilżenia – z uwagi na swoje właściwości higroskopijne, pomaga utrzymywać wilgoć w skórze.
 • Wsparcie przy przebarwieniach – taki efekt udaje się osiągnąć dzięki właściwościom złuszczającym. Rozjaśnianie przebarwień odbywa się stopniowo.
 • Pomoc w walce ze zmarszczkami – właściwości złuszczające przyczyniają się do stopniowego spłycania zmarszczek, przez co stają się coraz mniej widoczne.

Kwas glikolowy na twarz w domu – czy to bezpieczne?

Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi z kwasem glikolowym były wykonywane wyłącznie w gabinetach kosmetologicznych. Obecnie, w związku z rozpowszechnieniem się sprzedaży internetowej, tego typu produkty dostępne są właściwie dla każdego. Czy to oznacza, że samodzielne stosowanie kwasu glikolowego jest bezpieczne?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby właściwości kwasu glikolowego wykorzystać w codziennej pielęgnacji. Jednak samodzielne wykonywanie zabiegów nie jest wskazane – takie preparaty przeznaczone są wyłącznie do profesjonalnego użytku: w gabinetach, przez doświadczonych kosmetologów.

Kremy z kwasem glikolowym do użytku domowego

O ile nie polecam stosowania samodzielnych zabiegów z wykorzystaniem kwasu glikolowego, o tyle zachęcam do stosowania kremów zawierających ten składnik aktywny. Dlaczego?

Kwas glikolowy obecny w kosmetykach:

 • łatwo zaaplikować – wystarczy nałożyć niewielką ilość preparaty i wmasować go w skórę twarzy;
 • dostępny jest w bezpiecznym stężeniu – jego stosowanie nie wyrządzi Ci żadnej krzywdy;
 • łączony jest często z kwasem cytrynowym i kwasem laktobionowym – taki „mariaż” intensyfikuje działanie składników aktywnych.

Jeżeli nie chcesz traktować swoje skóry jako miejsca do eksperymentów, możesz zaufać mojej wiedzy. Poniżej prezentuję kilka kosmetyków zawierających kwas glikolowy, które warto włączyć do rutyny pielęgnacyjnej. Są to preparaty renomowanych firm – ze szczególnym akcentem na markę NeoStrata.

Dowiedz się więcej: Neostrata – kosmetyki, którymi warto się zainteresować

Jeśli chodzi o kosmetyki z kwasem glikolowym, najlepsze będą:

 • Face Cream 15% Resurface (Neostrata)* – wysokie stężenie składnika aktywnego przekłada się na intensywne działanie; wspomaga walkę z oznakami starzenia, wspiera redukcję niedoskonałości.
 • Glycolic Renewal Smoothing Cream 10% AHA RESURFACE (Neostrata)* – łączy w sobie właściwości kwasu glikolowego i kwasu cytrynowego; składniki aktywne pomagają wygładzić skórę, zmniejszyć widoczność oznak starzenia, rozjaśnić przebarwienia.
 • High Potency Cream 20% RESURFACE (Neostrata)* – propozycja dla osób, które potrzebują silnego wsparcia; stanowi doskonałe uzupełnienie intensywnej kuracji przeciwstarzeniowej.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Inne kosmetyki z kwasem glikolowym na twarz

Kwas glikolowy do stosowania na twarz znajdziesz nie tylko w kremach. NeoStrata „wypuściła” kilka innych kosmetyków, które możesz zastosować jego element kuracji silnie złuszczającej i przywracającej skórze atrakcyjny wygląd.

 • Glycolic Microdermabrasion Polish 10% CORRECT – połączenie kwasu glikolowego z kwasem laktobionowym wspomaga oczyszczenie i wygładzenie skóry. Obecność kryształków tlenku glinu wspiera proces odnowy komórkowej, a także pomaga zmniejszyć widoczność przebarwień.
 • Oily Skin Solution REFINE – tonik z kwasem glikolowym, który pomaga oczyścić pory i usunąć nadmiar sebum. Przyczynia się do poprawy kolorytu oraz wspiera redukcję drobnych zmarszczek.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Kwas glikolowy na twarz może być Twoim sprzymierzeńcem. Kosmetyki zawierające ten składnik aktywny włącz więc do rutyny pielęgnacyjnej – szybko przekonasz się, że było warto.