Masaż to nie tylko relaks

Masaż to nie tylko relaks. Wywiad z masażystką Magdaleną Buluk

Masaż kojarzy Ci się z przyjemnością, która przynosi relaks? Nawet jeśli w trakcie odczuwasz delikatny ból napiętych mięśni, już po czujesz maksymalne odprężenie. Czy jednak wiesz, że masaż przyczynia się także do poprawy kondycji skóry? Dowiedz się, w jaki sposób – wszystko wyjaśnia p. Magdalena Buluk, z którą przeprowadziłam krótki wywiad.

Szybkie tempo życia to znak rozpoznawczy naszych czasów. Mnóstwo osób robi wszystko w biegu, ponieważ bierze na swoje barki zbyt wiele. To z kolei może rodzić sytuacje stresowe, a życie w przewlekłym stresie szybko daje się we znaki. Cierpi na tym i ciało, i psychika. Dlatego coraz więcej osób zauważa dobroczynny wpływ masażu i decyduje się skorzystać z jego dobroczynnej mocy. Na szczęście!

To może Cię zainteresować: Co to masaż Gua Sha

Poniżej prezentuję krótki wywiad z p. Magdaleną Buluk, która jest masażystką i terapeutką SPA. Opowiada o swojej pracy – o doświadczeniu, bolączkach zgłaszających się do niej osób i wpływie masażu na kondycję skóry.

AJ: Powiedz kilka słów o sobie.

MB: Nazywam się Magdalena Buluk. Jestem masażytą / terapeutą SPA od 14 lat. Na przestrzeni tego czasu pozyskałam spore doświadczenie – głównie w hotelowych SPA. To właśnie tam poszerzałam wiedzę, zdobywałam kolejne umiejętności. Nauczyłam się również tego, jak pracować z klientem. I po tak długim czasie postanowiłam postawić na siebie. Obecnie zajmuje się prowadzeniem własnego SPA w hotelu, który dzierżawi mi miejsce do tego przeznaczone.

AJ: Z czym obecnie najczęściej zgłaszają się klientki/klienci?

Stres. Bóle napięciowe zmęczenie. Ponad 95% klientów wymienia jedną z tych trzech dolegliwości.

AJ: Co lubisz w swojej pracy?

Zawód, który wykonuję, wymaga ode mnie bardzo indywidualnego podejścia do klienta. Każdy przychodzi z innymi oczekiwaniami, z inną historią. A ja muszę i chcę temu sprostać. Zależy mi na tym, aby przeprowadzić masaż w taki sposób, żeby klient poczuł się odprężony, zrelaksowany, zaopiekowany.

I udaje mi się ten cel zrealizować. Wielokrotnie słyszę „Pani Magdo, ja właśnie tego tak bardzo potrzebowałem / potrzebowałam”. Takie słowa są naprawdę budujące i sprawiają, że człowiekowi chce się pracować. Takie słowa dodają skrzydeł. Właśnie to lubię, bo wiem, że dałam z siebie wszystko.

AJ: Czy i jak masaż wpływa na kondycję skóry?

MB: Każdy masaż ma pozytywne efekty dla skóry, ponieważ do jego przeprowadzenia wykorzystuję preparaty nawilżające i natłuszczające. Rezultaty będą jeszcze lepsze, kiedy zabieg jest poprzedzony peelingiem. Wówczas dochodzi do złuszczania martwych komórek naskórka, co pozwala składnikom aktywnym z kremów czy olejków wnikać w głębsze warstwy.

Masaż jest bardzo pomocny w poprawie kondycji skóry, ale bardzo ważne jest to, jak wygląda domowa pielęgnacja. Znaczenie ma stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz prawidłowe odżywianie. Ważne jest podejście holistyczne, dzięki czemu skóra będzie cały czas nawilżona, elastyczna. Będzie zdrowo wyglądać.

 

Magdalena Buluk – jako masażysta / terapeuta SPA pracuje od 14 lat. Wiedzę pozyskiwała na licznych szkoleniach np. z zakresu masażu: ajurwedyjskiego, relaksacyjnego, dla kobiet w ciąży, pielęgnacja ciała. W gabinecie daje klientom to, czego potrzebują i oczekują: coś dla ducha i coś dla ciała. Swoje SPA prowadzi w hotelu Blue Marine w Mielnie.