Maseczka w płacie do twarzy – co to jest i jak działa?

Chcesz spotęgować efekty codziennej pielęgnacji twarzy? Już wiesz, że nie wystarczy ograniczać się do podstawowych kosmetyków. Warto pójść o krok dalej, fundując swojej skórze nieskomplikowany domowy zabieg. Pomoże w tym maseczka w płacie do twarzy. Dowiedz się, czym jest ten kosmetyk i jak może wpłynąć na kondycję Twojej cery.

Aplikowanie maseczek jest czynnością, o którą warto uzupełnić swoją pielęgnację. Szczególnie że nie musisz robić tego codziennie, a jedynie kilka razy w tygodniu. Twoje zaangażowanie będzie jeszcze mniejsze, jeżeli zdecydujesz się na maseczkę w płacie do twarzy.

To może Cię zainteresować: Czarna maska na twarz – czy działa

Maseczka w płacie do twarzy – co to?

Maseczka w płacie to kosmetyk, który ma postać płata wykonanego z różnych materiałów. Najczęściej spotykane formy to:

 • płat bawełniany,
 • płat z hydrożelu,
 • płat z celulozy.

Taka postać maseczki nie jest przypadkowa, lecz dokładnie przemyślana. Dlaczego? Zaaplikowana na twarz przekształca się w coś w rodzaju kompresu. Nie dość, że dostarcza cenne składniki aktywne docierające w głąb skóry, to jeszcze zabezpiecza je przed wyparowaniem.

Jakie składniki aktywne może zawierać maseczka w płacie?

Każda maseczka w płacie – niezależnie od zastosowanego materiału – jest nasączona silnie skoncentrowanymi składnikami aktywnymi. Różnią się one w zależności od tego, jakie efekty ma przynieść ten kosmetyk. Może zawierać m.in.:

 • kolagen – przyczyniający się do poprawy jędrności skóry,
 • witaminę C – stymulującą produkcję kolagenu, przeciwdziałającą aktywności wolnych rodników,
 • peptydy – wspierają syntezę kolagenu i elastyny, przyczyniają się do poprawy kolorytu cery, pomagają przyspieszać procesy naprawcze,
 • kwas hialuronowy – wykazuje zdolność wiązania cząsteczek wody, odpowiada za nadanie skórze optymalnego nawilżenia, pośrednio pomaga wypełnić zmarszczki.

Oczywiście nie jest tak, że maseczka w płacie zawiera tylko jeden składnik aktywny. Najczęściej bazuje na bardziej złożonej formule, dzięki czemu przynosi zadowalające efekty.

Maseczka w płacie a typ cery

Czy wiesz, że maseczki w płacie możesz dobierać pod kątem typu swojej cery? Dzięki temu masz szansę dostarczyć składniki aktywne, których faktycznie potrzebuje Twoja skóra. Na rynku kosmetycznym znajdziesz więc maseczki w płacie:

 • do cery dojrzałej i z wyraźnymi oznakami starzenia,
 • do cery suchej i odwodnionej,
 • do cery naczynkowej i skłonnej do podrażnień,
 • do cery trądzikowej i zanieczyszczonej.

Jak poprawnie aplikować maseczkę w płacie?

Tym, co przemawia za wyborem maseczki w płacie, jest prostota aplikacji. Wystarczy nanieść ją na uprzednio oczyszczoną skórę, pamiętając o jej dokładnym „rozmieszczeniu”. Następnie trzeba ją zdjąć – zwykle po upływie kilku minut.

Pamiętaj! Maseczka w płacie jest jednorazowa. Zużytą, należy wyrzucić.

Kiedy warto stosować maseczkę w płacie?

Maseczka w płacie to dobre rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie zawsze mają czas na przeprowadzenie pełnego „domowego programu pielęgnacyjnego”.

Czytaj też: Maseczka w kremie – co to jest i jak działa

Świetnie sprawdzi się także na wyjazdach – gdy potrzebujesz niemal natychmiastowej poprawy wyglądu skóry (nie bez powodu ten kosmetyk określa się także jako maseczka bankietowa).

To główne powody, dla których warto zawsze mieć pod ręką tego rodzaju kosmetyk. Kto wie, kiedy i w jakich okolicznościach będzie przydatna?