Czarna maska na twarz – czy faktycznie działa na zaskórniki?

Czarne kropki na brodzie oraz na nosie i w jego okolicach spędzają Ci sen z powiek. Tak bardzo chcesz się ich pozbyć, ponieważ odbierają Ci pewność siebie. Słyszałaś / słyszałeś od znajomych, że dobre efekty przynosi czarna maska na twarz. Zanim zaczniesz testować taki produkt na sobie, poznaj moją opinię. Dzięki temu możesz uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.

Czarne kropki na skórze to nic innego jak zaskórniki otwarte. Powstają wówczas, gdy gruczoły łojowe produkują nadmierną ilość sebum, zaś złuszczający się naskórek nie jest systematycznie usuwany. Ich kolor to efekt utleniania się zanieczyszczeń zgromadzonych w porach.

To może Cię zainteresować: Oczyszczanie manualne twarzy – tak czy nie?

Czarna maska na twarz – dostępne rodzaje

Czarna maska na twarz już od dłuższego czasu jest hitem w pielęgnacji. Do wyboru jest kilka rodzajów, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych preferencji.

Czarna maska na zaskórniki w płachcie

Czarna maska na zaskórniki w płachcie to produkt jednorazowego użytku. Nakłada się ją na oczyszczoną skórę twarzy – począwszy od czoła, poprzez policzki, a skończywszy na uszach i brodzie. Następnie należy ją dopasować, aby dobre przylegała. Taką maskę należy pozostawić na 15-20 minut, a następnie wmasować niewchłoniętą esencję.

Czarna maska na twarz w płachcie zawiera kompozycję różnych składników, które mają przyczynić się do usunięcia wągrów oraz uregulowania pracy gruczołów łojowych.

Czytaj też: Jak sobie poradzić z nadmiarem sebum?

Czarna maska na twarz typu peel off

Czarna maska na zaskórniki typu peel off to opcja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Ma konsystencję żelu, który aplikuje się na oczyszczoną skórę. Gruba warstwa pozostawiona na twarzy zamienia się w coś w rodzaju folii. Po upływie określonego czasu należy ją usunąć – odkleić.

Tego rodzaju produkt zawiera różne składniki aktywne, których zadaniem jest pochłonięcie zanieczyszczeń zgromadzonych w porach oraz usunięcie zaskórników.

Czarna maska na twarz w kremie

Czarna maska tego typu ma konsystencję kremu. Nakłada się jej niewielką warstwę, a następnie – po upływie określonego czasu – spłukuje wodą.

Atutem tego rodzaju produktu jest delikatność dla skóry. W przeciwieństwie do maseczki peel off przeznaczonej do zerwania, nie podrażnia cery. Dlatego może sprawdzić się w przypadku skóry wrażliwej i z tendencją do stanów zapalnych.

Czy czarna maska na twarz działa na zaskórniki?

Pytanie o to, czy czarna maska na twarz pomoże oczyścić skórę z nieestetycznych wągrów, słyszę nawet kilka razy dziennie w swoim gabinecie. Moja odpowiedź w tym temacie jest niezmienna: wszystko zależy od tego, jaka to maska.

Z doświadczenia wiem, że tak popularna czarna maska na twarz w płachcie nie działa. Podobnie zresztą jak plastry aplikowane na nos. Co prawda tego typu produkty mogą pomóc doraźnie – przez kilka dni, jednak problem powróci.

Czy to oznacza, że żadna czarna maska do twarzy na niedoskonałości nie ma racji bytu? Czy to oznacza, że zaskórników otwartych nie można pozbyć się domowymi sposobami?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – istnieje szansa na to, by pokonać wągry. Swoim pacjentom, którzy zmagają się z tym problemem, sugeruję czarną maskę na twarz w kremie.

Czarna maska do twarzy na niedoskonałości – mój wybór

Jeśli szukasz czarnej maski na twarz, która pomoże Ci w walce z wągrami, Detoxifying Mask* od PCAskin to jeden z najlepszych możliwych wyborów. To – według mnie – bardzo skuteczny kosmetyk, który z precyzją „perfekcyjnej pani domu” oczyszcza pory i pomaga zapobiec gromadzeniu się w nich zanieczyszczeń.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Detoxifying Mask to czarna maska na twarz z węglem aktywnym

W czym tkwi jej fenomen? To przede wszystkim zasługa składu – żaden składnik nie znalazł się w tym produkcie przypadkiem. Aktywny węgiel, biała glinka, krzemian magnezowo-aluminiowy, kwas cytrynowy – oto składniki, które pomagają w osiągnięciu zadowalających efektów.

* Zainteresował Cię ten produkt? Aby go zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Pamiętaj! Regularne stosowanie czarnej maski na twarz pozwoli zapobiec nawrotom zaskórników. Warto więc trzymać się planu pielęgnacji, aby utrzyma skórę w doskonałej kondycji.