Odwodniona skóra twarzy – jak jej pomóc?

Twoja skóra straciła blask i jest matowa? Odczuwasz jej pieczenie i masz wrażenie ściągnięcia? Wszystko wskazuje na to, że Twoja skóra potrzebuje solidnego nawodnienia. Odpowiednie działania przywrócą jej prawidłowe funkcjonowanie, dzięki czemu już niedługo odzyska swoją dobrą kondycję. Sprawdź, jak pomóc odwodnionej skórze twarzy.

Czy wiesz, że odwodniona skóra twarzy może dotyczyć każdego rodzaju cery? Występuje zarówno u osób z cerą tłustą, mieszaną czy nawet… suchą. Na szczęście jest to stan przejściowy, który wyeliminujesz poprzez właściwą pielęgnację. Pozwól, że udzielę Ci kilku wskazówek, dzięki którym znów będzie wyglądać jak dawniej.

To może Cię zainteresować: Wizyta u kosmetologa – kiedy się do niego zgłosić?

Odwodniona skóra twarzy – skąd się bierze?

Skóra traci blask, staje się szorstka w dotyku i ma tendencję do łuszczenia się z powodu braku nawilżenia. To z kolei zwiększa ryzyko uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego, co jeszcze bardziej naraża cerę na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W efekcie dochodzi do znacznego pogorszenia jej kondycji.

Jak pomóc odwodnionej skórze twarzy?

Odwodniona skóra twarzy to taka, która boryka się z niedostateczną ilością wody. Dlatego pierwszym krokiem w stronę poprawy jej kondycji jest prawidłowe nawodnienie. Jednocześnie warto zastosować właściwą pielęgnację – po to, aby dogłębnie ją nawilżyć oraz wyeliminować nieprzyjemne objawy.

Krok 1. Nawodnienie

Skórę należy stale nawadniać – poprzez wypijanie wody, nawet w ilości 2 l dziennie. Warto przy tym pamiętać, aby płyny wypijać mniejszymi porcjami przez cały dzień.

Zaleca się, aby pić wodę:

  • 30 minut przed posiłkiem,
  • 2 godziny po posiłku,
  • nawet wtedy, gdy nie odczuwasz pragnienia.

Szybko przekonasz się, jak kolosalne znaczenie dla Twojej skóry ma dostarczanie odpowiedniej ilości płynów.

Krok 2. Pielęgnacja

To, zaraz po nawodnieniu, najważniejszy krok przynoszący ratunek odwodnionej skórze twarzy. Aby przywrócić jej dobrą kondycję, warto nawilżać, odżywiać regenerować.

Co polecam w ramach pielęgnacji? Nie tylko stosowanie odpowiednio dobranych dermo kosmetyków, ale również… kremów z kwasami. Większości pacjentów kojarzą się one bardziej z wysuszaniem niż nawilżaniem, jednak z doświadczenia wiem, że działają fenomenalnie.

Czytaj też: Najlepsze kremy z kwasami

Dla mnie kremy z kwasami połączone z dobrze dobranymi kosmetykami nawilżającymi i odżywczymi to prawdziwy ZESTAW MASTER. Taka kombinacja daje natychmiastowe efekty, naprawdę. Przetestowałam go na własnej skórze, bo sama kiedyś borykałam się ze skórą odwodnioną, a teraz nie ma po niej śladu.

Wiele osób zmagających się z odwodnioną skórą twarzy, które do mnie trafiły, sceptycznie podeszło do zaproponowanego przeze mnie zestawu zaproponowanych kosmetyków. Wystarczyło jednak kilka miesięcy, aby zmienili zdanie. Wiem, że takie połączenie zawsze daje rewelacyjne rezultaty!

Jeśli Twoja cera wykazuje objawy skóry odwodnionej, zapraszam na konsultacje kosmetologiczne – stacjonarnie lub online. Chętnie pomogę Ci uporać się z tym problemem, proponując odpowiedni zestaw kosmetyków oraz udzielając kilku cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji.