Słyszysz – peeling, myślisz – domowy zabieg na twarz. Chociaż Twoje skojarzenie jest słuszne, usuwanie martwych komórek wcale nie musi ograniczać się do cery. Czy wiesz, że peeling skóry głowy jest tak samo potrzebny, jak regularne złuszczanie zrogowaciałego naskórka z twarzy, brzucha czy nóg? Dowiedz się, jak i dlaczego warto regularnie przeprowadzać ten zabieg.
Peeling skóry głowy nie jest zbyt często praktykowany, a szkoda. Taki zabieg, wykonany choćby samodzielnie w domu, niesie za sobą wiele korzyści. Warto więc włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej – szczególnie, że wystarczy przeprowadzać go raz na tydzień.
Dla kogo peeling skóry głowy?
Peeling skóry głowy jest bezpiecznym zabiegiem, dlatego z powodzeniem może przeprowadzić go każdy – niezależnie od rodzaju włosów.
To może Cię zainteresować: Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie
Niemniej jednak taką kurację warto wykonać w przypadku:
- osłabionych włosów,
- swędzenia skóry głowy,
- powolnego wzrostu włosów,
- występowania łupieżu,
- szybkiego przetłuszczania się kosmyków,
- wzmożonego wypadania włosów.
Peeling skóry głowy – jak prawidłowo go wykonać?
Peeling skóry głowy to zabieg, którego istotą jest usunięcie martwych komórek naskórka w sposób całkowicie delikatny. Na czym polega?
Niewielką ilość gruboziarnistego peelingu nanieść na skórę głowy, a następnie wmasuj preparat (wykonując okrężne ruchy). Po kilku minutach spłucz kosmetyk i dokładnie umyj włosy.
Zastanawiasz się, jak często robić peeling skóry głowy? Taki zabieg wykonuj raz w tygodniu, a szybko zauważysz zadowalające rezultaty. Systematyczność odgrywa tutaj kluczową rolę.
Peeling skóry głowy – kosmetyki DIY czy gotowe preparaty?
Aby wykonać peeling skóry głowy, możesz wykorzystać domowe specyfiki albo zastosować specjalistyczne kosmetyki. Którą opcję wybrać? To już zależy wyłącznie od Ciebie, jednak to właśnie gotowe preparaty są wygodniejsze w użyciu. Najczęściej dopasowane są do konkretnych potrzeb, np. skóry z tendencją do łupieżu, dzięki czemu charakteryzują się wyższą skutecznością.
Kosmetyki DIY
Największą popularnością cieszy się cukrowy peeling do skóry głowy. Do jego przygotowania potrzebne są tylko: cukier trzcinowy o większych kryształkach, żel aloesowy, odrobina szamponu. Możesz też dodać odrobinę ulubionego olejku eterycznego, aby „podbić” zapach domowego kosmetyku. Wszystkie składniki należy wymieszać, a następnie nałożyć na skórę głowy i delikatnie wmasować.
Specjalistyczny peeling skóry głowy
Jest wiele kosmetyków przeznaczonych do złuszczania skóry głowy. W zależności od tego, jakie składniki zawierają, mogą przyczyniać się też m.in. do regulowania pracy gruczołów łojowych, poprawy dotlenienia skóry głowy.
Jako że uwielbiam testować różne kosmetyki, mam za sobą testy i tego typu preparatów. Moim numerem jeden – niezmiennie od dawna – jest Koncentrat do skóry głowy KERTYOL P.S.O. (Ducray)*.
Kerytyol P.S.O. to koncentrat do skóry głowy, który wspomaga walkę z łupieżem, łuskami.
Przeznaczony do codziennego stosowania w kuracji 4-tygodniowej, pomaga uporać się z uciążliwymi przypadłościami. Nie zawiera drobinek, które mechanicznie usuwają martwy naskórek. Bazuje natomiast na substancjach złuszczających, które go rozpuszczają.
* Zainteresował Cię ten produkt? Aby go zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.
Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?
Skóra głowy potrzebuje nie tylko regularnego oczyszczania ze zgromadzonych zanieczyszczeń czy resztek kosmetyków stylizacyjnych, ale również systematycznego złuszczania. Usuwanie martwych komórek naskórka niesie za sobą wiele korzyści, o których możesz przekonać się już po kilku tygodniach.
Dowiedz się: Łupież tłusty – przyczyny i zwalczanie
Jeśli peeling skóry głowy będziesz wykonywać regularnie:
- zniknie uciążliwe swędzenie skóry głowy,
- włosy będą wolniej przetłuszczały się,
- skóra głowy będzie lepiej odżywiona,
- włosy staną się mocniejsze i nie będą wypadać,
- kosmyki przestaną być oklapnięte, ponieważ odbiją się u nasady.
To zasługa składników złuszczających martwy naskórek, które zaaplikowane na skórę i delikatnie w nią wmasowane, przyczyniają się jednocześnie do poprawy krążenia.