Pianka do mycia twarzy – co to jest i jak działa?

Lekka jak chmurka, pomaga w dokładnym oczyszczeniu cery z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków. Właśnie do tego służy pianka do mycia twarzy – kosmetyk stanowiący alternatywę dla standardowego żelu. Dowiedz się, na czym polega jej działanie, czym się różni od innych preparatów myjących i jak dobrać odpowiedni produkt.

Doskonale wiesz, że oczyszczanie twarzy stanowi pierwszy krok w stronę zdrowiej wyglądającej skóry. Znaczenie ma nie tylko systematyczność, ale przede wszystkim dobór odpowiedniego preparatu. Alternatywą dla żelu może być pianka do mycia twarzy – kosmetyk, który wcale nie jest żadną nowością.

To może Cię zainteresować: Żel do mycia twarzy – co to jest i jak działa

Pianka do mycia twarzy, czyli co?

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk przeznaczony do codziennego oczyszczania cery z zanieczyszczeń (kurzu, sebum, resztek kosmetyków) zgromadzonych w ciągu dnia oraz w nocy. Wyróżnia się bardzo lekką formułą, która nie obciąża skóry ani też nie powoduje naruszenia jej bariery ochronnej. Między innymi z tego powodu świetnie sprawdza się w przypadku pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do alergii i podatnej na podrażnienia.

Jak działa pianka do mycia twarzy?

Pianka do twarzy – podobnie jak każdy inny kosmetyk przeznaczony do oczyszczania – bazuje przede wszystkim na substancjach myjących. Ważne jest jednak to, że nie zawiera ona mydła, więc jest bardzo delikatna i nie przyczynia się do wysuszenia skóry.

Tego rodzaju preparat zawiera również inne dodatkowe składniki aktywne – po to, aby nie tylko oczyszczać, ale i wspierać pielęgnację. Mogą to być np. kompleksy cynku, ceramidy, kwas hialuronowy, antyoksydanty. Wiele zależy od tego, do jakiego rodzaju skóry jest przeznaczona.

Pianka do mycia twarzy a typ cery

Dobór odpowiedniej pianki do typu cery ma kluczowe znaczenie, ponieważ tylko wtedy kosmetyk wspomoże pielęgnację. Dlatego zwróć szczególną uwagę na przeznaczenie preparatu.

Pianka do mycia cery trądzikowej

Tego rodzaju kosmetyk powinien zawierać składniki wspierające regulowanie wydzielania sebum. Nie powinien natomiast bazować na substancjach, które prowadzą do przesuszenia cery.

Pianka do mycia cery wrażliwej

Pianka do mycia skóry wrażliwej powinna charakteryzować się obecnością składników łagodzących podrażnienia oraz niepowodujących zaczerwienienia.

Pianka do mycia cery suchej

Jeśli masz skórę suchą, wybierz piankę do mycia twarzy zawierającą składniki o właściwościach nawilżających. Dodatkowym atutem będą substancje zabezpieczające przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak stosować piankę do mycia twarzy?

W stosowaniu pianki do mycia twarzy nie ma żadnej „filozofii”. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku zasadach.

  1. Zacznij od zwilżenia skóry twarzy i szyi.
  2. Niewielką ilość preparatu nałóż na dłonie i myj skórę kolistymi ruchami.
  3. Dokładnie spłucz.
  4. Skórę delikatnie osusz ręcznikiem.

Po oczyszczeniu skóry przemyj ją tonikiem do twarzy, a następnie nałóż stosowany przez Ciebie krem.

Chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie pianka do mycia twarzy będzie odpowiednia? Podczas konsultacji kosmetologicznej dobiorę preparat odpowiedni do potrzeb Twojej skóry.