Pielęgnacja twarzy przed ślubem – wskazówki

Pielęgnacja twarzy przed ślubem – wskazówki

I stało się – bierzesz ślub. Chociaż teraz jego termin wydaje się dość odległy, już teraz pomyśl o pielęgnacji twarzy. Jeśli będziesz zwlekać na ostatnią chwilę, Twoja skóra niekoniecznie będzie perfekcyjna tak, jakbyś tego oczekiwała. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym pielęgnacja twarzy przed ślubem przyniesie oczekiwane rezultaty.

Wyobraź sobie sytuację, że pielęgnację twarzy przed ślubem mocno odkładasz w czasie – na kilka dni przed uroczystością. Decydujesz się wykonać zabieg złuszczający w zaciszu domowej łazienki (o zgrozo!) i co? Twoja skóra jest mocno zaczerwieniona, a w kolejnych dniach łuszczy się. Trudno jest Ci poradzić sobie z jej nadmiernym przesuszeniem, a aplikowany podkład uwydatnia tylko suche skórki.

Taki scenariusz, bardzo pesymistyczny, wcale nie musi się wydarzyć – o ile:

  • pielęgnację twarzy rozpoczniesz ze sporym wyprzedzeniem,
  • oddasz się w ręce doświadczonego kosmetologa.

Sprawdź też: 5 błędów urodowych

Pielęgnacja twarzy przed ślubem – zacznij ją jak najwcześniej


Czy wiesz, że im lepiej wypielęgnowana skóra, tym bardziej podatna na „przyjmowanie” kosmetyków? Dzięki temu nie ma problemów z ich aplikowaniem, a i ich trwałość jest znacznie dłuższa.

Dlatego pielęgnacja twarzy przed ślubem to pierwsze co powinnaś zrobić, gdy tylko ustalisz już datę tej ważnej uroczystości.

Pamiętaj! Oczyszczona, zregenerowana i wypielęgnowana skóra bardzo dobrze przyjmuje kolorowe kosmetyki. Dzięki temu Twój makijaż będzie nie tylko perfekcyjnie wykonany, ale i utrzyma się przez długi czas.

Kiedy rozpocząć pielęgnację twarzy przed ślubem?


Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od wyjściowej kondycji skóry. Dlatego warto udać się choć na jedną konsultację kosmetologiczną – po to, aby poznać stan cery i zasięgnąć porad pielęgnacyjnych.

Czy wiesz, że? Wśród moich pacjentek jest wiele kobiet, które zgłosiły się do mnie przed ślubem i korzystają z mojej pomocy do dziś.

Gdy Twoja skóra jest problematyczna…


Zmagasz się z trądzikiem? Twoim problemem jest sucha skóra? Cera bardzo gwałtownie reaguje na kosmetyki? W takim przypadku pielęgnację twarzy warto rozpocząć nawet na 1-2 lata przed planowanym ślubem.

Nie, to nie przesada… Bardzo często zdarza się, że skóra potrzebuje solidnej regeneracji i odżywienia, aby wróciła do dobrej formy. W zależności od problemu skórnego może to trwać nawet kilkanaście miesięcy. W zależności od tego, co jest do zrobienia.

To może Cię zainteresować: Makijaż cery trądzikowej

W pierwszej fazie potrzebny jest czas na to, aby przywrócić skórę do porządku – pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Drugi etap to działanie bardziej pielęgnacyjne – tutaj koncentruję się przede wszystkim na poprawie odżywienia, wygładzeniu, dotlenieniu, nawilżeniu.

Gdy Twoja skóra jest normalna…


To, że nie zmagasz się z poważniejszymi problemami skórnymi, wcale nie oznacza przygotowań cery do ślubu. Jeżeli chcesz cieszyć się nieskazitelnym makijażem, pielęgnację twarzy rozpocznij 3-6 miesięcy wcześniej. To optymalny czas, który pozwala na odświeżenie cery, utrzymanie nawilżenia i rewitalizację.

Kiedy skóra nie ma większych niedoskonałości, czas przygotowań jest znacznie krótszy. W tym przypadku skupiam się przede wszystkim na zabiegach złuszczających. Natomiast już kilka dni przed ślubem przeprowadzam zabiegi pielęgnacyjne.

Pielęgnacja twarzy przed ślubem – o tym pamiętaj


Pielęgnacja twarzy przed ślubem – szczególnie jeśli podejmujesz się jej samodzielnie – może wiązać się z ryzykiem popełnienia wielu błędów. Takich, które będą Cię sporo kosztować, głównie w odniesieniu do stanu skóry bezpośrednio przed ślubem. O czym pamiętać? Oto wskazówki:

  • nie czekaj na ostatnią chwilę – o skórę zacznij dbać na długo przed tym ważnym wydarzeniem; regularnie wykonuj zabiegi pielęgnacyjne;
  • nie testuj nowych kosmetyków – szczególnie na kilka dni przed ślubem, bo może skończyć się to podrażnieniem;
  • nie złuszczaj skóry kilka dni przed ślubem – może to skutkować pojawieniem się przesuszonych miejsc, w efekcie czego kolorowe kosmetyki będą wyglądać nieestetycznie;
  • ogranicz ekspozycję na słońce, aby uniknąć oparzeń słonecznych lub przebarwień;
  • pij dużo wody – dzięki temu skóra będzie lepiej nawilżona;
  • wysypiaj się, aby uniknąć cieni pod oczami;
  • przestań się stresować – znajdź czas na relaks, bo stres szkodzi skórze.

A jeśli potrzebujesz wsparcia, niezmiennie zapraszam na stacjonarne konsultacje kosmetologiczne lub konsultacje kosmetologiczne online.