5 błędów urodowych – czy Ty też je popełniasz?

Wydaje Ci się, że z dużą dbałością podchodzisz do swojej skóry. Stosujesz najlepsze kosmetyki, poddajesz się zabiegom kosmetycznym. Mimo to kondycja cery nadal nie jest zadowalająca? Być może popełniasz jeden z wielu błędów urodowych. Poznaj te najbardziej powszechne i spróbuj je wyeliminować. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.

Jest wiele błędów urodowych, które stanowią solidną barierę uniemożliwiającą przywrócenie i utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Dopóki ich nie wyeliminujesz, nie pomoże Ci nawet stosowanie najdroższych kosmetyków. Dlaczego? Trzeba najpierw pozbyć się przyczyny – tak samo jak w przypadku chorób. Nie dojdzie do wyleczenia, jeśli zaczniesz działać wyłącznie objawowo. A nawet jeżeli problem zniknie, będzie to chwilowe – prędzej czy później powróci.

Lista najczęstszych błędów urodowych

Poniżej zebrałam najczęściej popełniane błędy urodowe. Być może wśród nich znajdziesz swoje nawyki – wówczas spróbuj je jak najszybciej wyeliminować. Jeśli nie, możesz przyjąć moje gratulacje.

1. Pomijanie demakijażu

Raz na jakiś czas zdarza Ci się pominąć demakijaż? Kładziesz się spać w makijażu, ponieważ jesteś bardzo zmęczona? To poważny błąd, który bardzo szybko odbije się niekorzystnie na kondycji Twojej cery.

Czytaj też: Poprawny demakijaż krok po kroku

Jeżeli na powierzchni skóry pozostawiasz resztki kolorowych kosmetyków, ograniczasz jej zdolność do nocnej regeneracji. A to właśnie wtedy procesy te zachodzą najbardziej intensywnie.

2. Nieczyszczenie akcesoriów do makijażu

Dzień w dzień korzystasz z pędzli do makijażu i… nie czyścisz ich? Nie dziw się, że na Twojej skórze pojawiają się niedoskonałości. Biorą się one z drobnoustrojów zgromadzonych na włosiu.

Pamiętaj! Akcesoria do makijażu należy czyścić z dużą częstotliwością. Pędzle do kosmetyków sypkich / suchych można myć co kilka użyć. Natomiast pędzle / gąbki do podkładu dobrze jest oczyszczać od razu po zaaplikowaniu kosmetyku.

3. Używanie jednego ręcznika

Sporo osób wykorzystuje ten sam ręcznik do wycierania twarzy oraz reszty ciała. Skutkuje to przenoszeniem drobnoustrojów czy zanieczyszczeń na cerę.

Wskazówka! Zadbaj o oddzielny ręcznik do twarzy i wymieniaj go co kilka dni.

4. Brak ochrony przeciwsłonecznej

Nie korzystasz z kremów przeciwsłonecznych, ponieważ wychodzisz na dwór tylko na chwilę lub wydaje Ci się, że nie świeci ostre słońce? Takie podejście skutkuje przyspieszeniem procesów starzenia skóry.

To może Cię zainteresować: Kremy z filtrem do twarzy – czy trzeba je stosować

Pamiętaj, że promieniowanie słoneczne oddziałuje na skórę przez cały rok – także w pochmurne dni. Stosuj więc kremy z filtrem o dostatecznie wysokiej ochronie. Dzięki temu fotostarzenie nie będzie Twoim problemem.

5. Korzystanie z zabiegów niedopasowanych do potrzeb skóry

Regularnie poddajesz się zabiegom kosmetycznym, aby zadbać o skórę. Jednak zastanawiasz się, co jest grane, bo nie widzisz wyraźnych efektów. Może to być skutkiem wykonywaniu kuracji, które wcale nie są dopasowane do potrzeb Twojej skóry.

Dlatego w moim gabinecie kosmetologicznym to ja ostatecznie podejmuję decyzję odnośnie do rodzaju zabiegu. Uwzględnia ona jednak kondycję cery oraz oczekiwania. Tylko wtedy kuracja ma szansę przynieść rezultaty – potwierdzają to moi pacjenci.

Niech powyższa lista typowych błędów urodowych będzie przewodnikiem po tym, jak NIE pielęgnować cery. Nawet jeśli ich nie popełniasz, zapamiętaj – pozwoli to uniknąć ich w przyszłości.