Chcesz przez długi czas cieszyć się młodzieńczym wyglądem? Na pewno, bo większości zależy na tym, aby zmniejszyć widoczność pierwszych oznak starzenia. Niestety czasu nie da się zatrzymać, ale można spowolnić ten proces. Im wcześniej zaczniesz, tym lepszych efektów możesz oczekiwać. Dowiedz się, jak poprawić jędrność skóry twarzy.
Jędrna skóra twarzy jest napięta, sprężysta i gładka. Charakteryzuje się odpowiednim poziomem nawilżenia i jednolitym kolorytem. Wygląda zdrowo, młodo i emanuje blaskiem. Nic więc dziwnego, że efekt ten chcesz zatrzymać na dłużej. Wiesz, że może Ci się to udać? Musisz jednak zacząć działać – im szybciej, tym lepiej.
Jędrna skóra twarzy – od czego zależy?
Wiele czynników ma wpływ na jędrność skóry twarzy, dlatego nie możesz działać tylko na jednej płaszczyźnie.
Uwarunkowania genetyczne
Każdy organizm ma inną zdolność do produkcji fibroblastów (włókien białkowych), co jest zapisane w genach. Jeśli Twoja mama przez długi czas cieszyła się jędrną skórą twarzy, masz spore szanse powtórzyć jej los. Nie możesz jednak przyjmować tego za „pewnik”, ponieważ duże znaczenie mają jeszcze inne czynniki.
Styl życia
Żyjesz w ciągłym biegu? Masz siedzącą pracę? Nie wysypiasz się? Palisz papierosy? Zdarza Ci się sięgać po alkohol? Jeśli tak, Twoja skóra jest zagrożona.
Dieta
Wiesz, że jesteś tym, co jesz? Twoja dieta wpływa nie tylko na sylwetkę, ale również kondycję skóry. Jeśli wraz z codziennymi posiłkami nie dostarczasz wszystkich kluczowych składników, narażasz się na utratę jędrności skóry.
Czytaj też: Starzenie się skóry i zmarszczki – poznaj przyczyny
Jak poprawić jędrność skóry twarzy? Zacznij natychmiast
Skóra twarzy na długo pozostanie jędrna, jeśli zaczniesz o nią dbać niemal natychmiast. O podjęciu odpowiednich środków pomyśl z dużym wyprzedzeniem – zanim straci swoją elastyczność i stanie się wiotka. Dlaczego? Jeśli Twoja skóra twarzy cały czas zachowuje jędrność, osiągniesz najlepsze efekty. Opóźnisz proces wiotczenia, dzięki czemu dłużej będziesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem.
Z jędrnością skóry jest dokładnie tak samo jak z profilaktyką wielu chorób. Jeśli zawczasu podejmiesz odpowiednie kroki, opóźnisz w czasie proces starzenia.
Pamiętaj! Już około 25. roku życia dochodzi do zmniejszania ilości kolagenu i elastyny – kluczowych białek, które wpływają na kondycję skóry. Jednocześnie spowolniony zostaje proces tworzenia nowych struktur białkowych, w efekcie czego pojawiają się pierwsze zmarszczki, dochodzi do utraty nawilżenia i zanikania jędrności skóry.
Jak ujędrnić skórę? Kosmetolog radzi
Zastanawiasz się, jak ujędrnić skórę? Musisz działać na wielu płaszczyznach jednocześnie – począwszy od zmiany nawyków żywieniowych, poprzez odpowiednią pielęgnację, a skończywszy na zabiegach kosmetologicznych (rzadziej z zakresu medycyny estetycznej).
-
Odpowiednia pielęgnacja w domu
Ujędrnianie twarzy za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie będzie koniecznością, jeśli zatroszczysz się o odpowiednią pielęgnację. Podstawą są właściwie dobrane kosmetyki, wśród których największą rolę odgrywają:
- kremy z kwasami owocowymi;
- kremy z retinolem.
Twój kosmetyczny arsenał powinny zasilić także maseczki czy serum zawierające:
- kwas hialuronowy;
- peptydy;
- witaminy;
- aminokwasy
Niezbędne są również peelingi, które pozwalają na regularne złuszczanie martwego naskórka.
W utrzymaniu jędrności skóry pomogą m.in. takie kosmetyki jak:
- Krem do szyi i dekoltu Triple Firming SKIN ACTIVE – dzięki zawartości opatentowanych składników aktywnych, doskonale radzi sobie ze zmarszczkami oraz pomaga przywrócić skórze jędrność;
- Krem do twarzy Bionic Face Cream 12% – zawiera polihydroksykwasy, które pomagają w opóźnieniu procesów starzenia i poprawie jędrności skóry;
Domowa pielęgnacja, mimo że stosujesz ją samodzielnie, powinna być dopasowana. Z tego powodu dobrym pomysłem będzie wstępna konsultacja kosmetologiczna – u mnie dostępna również w wersji online. Pomoże to w ustaleniu pielęgnacji, która będzie wycelowana w indywidualne potrzeby skóry – z uwzględnieniem jej aktualnej kondycji oraz stawianych celów.
Regularna domowa pielęgnacja potrafi zdziałać cuda. Skąd to wiem? Z obserwacji moich pacjentów, którzy – stosując zalecone przeze mnie dermokosmetyki – dobrze zabezpieczają swoją skórę przed utratą jędrności. Widać i czuć wyraźną poprawę jej kondycji – jest właściwie nawilżona i emanuje większym blaskiem.
Pamiętaj! Stosując się do zaleceń kosmetologa można spowodować, że skóra będzie dobrze wyglądać. Jednocześnie – odpowiednio przygotowana do zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny – nie będzie wymagała ostrzykiwania toksyną botulinową czy nawet kwasem hialuronowym.
-
Właściwa dieta
Prawidłowo zbilansowana dieta to remedium na wiele problemów – także tych skórnych. Nie tylko pomaga w utrzymaniu optymalnej masy ciała, ale również pozwala uniknąć przedwczesnego starzenia.
Codzienne posiłki warto wzbogacić produktami spożywczymi, które są bogate w przeciwutleniacze. To substancje, które przeciwdziałają wolnym rodnikom odpowiadającym za powstawanie zmarszczek oraz zwiotczenie skóry.
-
Ochrona skóry przed promieniowaniem UV
Po kremy ochronne z filtrem sięgasz głównie w okresie wakacyjnym? To poważny błąd, który może kosztować Cię przedwczesną wiotkością skóry. Pamiętaj, że promieniowanie ultrafioletowe jest szkodliwe nie tylko wtedy, gdy słońce świeci z dużą intensywnością.
Jeśli chcesz, aby jędrna skóra twarzy utrzymywała się przez długi czas, zadbaj o całoroczną ochronę przeciwsłoneczną.
Czytaj też: Kremy z filtrem do twarzy – czy trzeba je stosować?
Musisz wiedzieć, że za fotostarzenie odpowiadają nie tylko promienie UVB, ale również UVA. Te drugie działają niekorzystnie z taką samą intensywnością przez cały rok. Dlatego przez 365 dni musisz zabezpieczać swoją skórę – najlepiej stosując kremy na dzień z odpowiednio wysokim filtrem.