Serum do twarzy z kwasem hialuronowym

Serum do twarzy z kwasem hialuronowym HA Densimatrix – recenzja

Chcesz zafundować swojej skórze solidną porcję nawilżenia? Wybierz serum do twarzy z kwasem hialuronowym HA Densimatrix od Mesoestetic. Jest to jeden z moich najbardziej ulubionych kosmetyków – z tej recenzji dowiesz się, dlaczego.

Serum – niezależnie od tego, jakie skrywa w sobie składniki – jest kosmetykiem doskonale uzupełniającym codzienną rutynę. Zawarte w nim substancje są silnie skoncentrowane, dzięki czemu świetnie oddziałują na skórę naznaczoną różnymi problemami. Aplikowane pod krem, potęguje rezultaty.

To może Cię zainteresować: Serum odmładzające do twarzy –TOP 5

Serum do twarzy z kwasem hialuronowym – czy warto?


Kwas hialuronowy jest jedną z najbardziej popularnych substancji obecnych w kosmetykach. Wynika to z jego niebywałych zdolności wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu nie tylko wykazuje silne właściwości nawilżające, ale również przyczynia się do zatrzymywania wody w skórze.

Nic więc dziwnego, że producenci kosmetyków – na fali popularności tego składnika – oferują różnorodne preparaty. Jednak nie każdy zasługuje na uwagę z powodu słabej skuteczności.

Nie oznacza to jednak, że… każde serum do twarzy z kwasem hialuronowym jest niewarte Twojej uwagi.

Serum HA Densimatrix – moja opinia

Serum do twarzy z kombinacją składników aktywnych o właściwościach odmładzających.
Serum do twarzy z kombinacją składników aktywnych o właściwościach odmładzających.

Gdybym miała jednym zdaniem podsumować serum do twarzy z kwasem hialuronowym HA Densimatrix*, powiedziałabym: kocham je. I nie ma w tym krzty przesady, bo ono naprawdę jest rewelacyjne. Dlaczego?

  • Aż 4 formy kwasu hialuronowego – dzięki temu składnik aktywny oddziałuje nie tylko na powierzchnię skóry, ale przede wszystkim wnika w głębokie struktury.
  • Nie znajdziesz w nim ani grama silikonu – nie zapycha porów, więc świetnie nadaje się do każdego typu cery.
  • Naturalne ekstrakty roślinne (np. z korzenia prawoślazu, malachitu) – wspierają stymulowanie syntezy kolagenu oraz elastyny.
  • Obecność chelatów magnezu i wapnia wspomaga działanie przeciwzapalne.
  • Doskonała konsystencja – wchłania się natychmiast, co jest świetną opcją dla osób niemających czasu.

* Zainteresował Cię ten produkt? Aby go zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

To serum do twarzy z kwasem hialuronowym nie należy do najtańszych. Jednak jest bardzo wydajne, ponieważ 30 ml wystarczy nawet na 3-6 miesięcy stosowania. W skali miesiąca będzie to zatem znacznie mniejsza kwota, którą z pewnością jesteś w stanie wydać.

Ciekawostka! To serum do twarzy z kwasem hialuronowym jest sprzymierzeńcem cery trądzikowej. Choć producent o tym w ogóle nie wspomina, właściwości kosmetyku pod tym kątem przetestowali moi klienci.

Zastanawiasz się, jak to możliwe i dlaczego ten preparat przyczynia się do poprawy kondycji cery? Obecność 4 różnych form kwasu hialuronowego przekłada się na intensywne i dogłębne nawilżenie skóry. A to jest kluczowe w przypadku skóry trądzikowej i tłustej.

Czytaj też: Krem nawilżający do skóry tłustej

Czy ten produkt jest dla Ciebie? Owszem, jeśli:

  • Twoja skóra potrzebuje solidnego zastrzyku nawilżenia,
  • zależy Ci na zredukowaniu widoczności objawów starzenia,
  • lubisz kosmetyki o szybko wchłaniającej się konsystencji.

To serum z pewnością stanie się przyjacielem Twojej skóry. Bo przecież to przyjaciel zawsze chce najlepiej.