Zabiegi złuszczające – czy stosowane samodzielnie mają sens?

Zabiegi złuszczające – czy stosowane samodzielnie mają sens?

Zabiegi złuszczające to jeden z najlepszych sposobów, aby odsłonić piękniejszą skórę. Nic więc dziwnego, że cieszą się ogromną popularnością – każdy chce się im poddawać, a nawet… wykonywać samodzielnie. Czy stosowanie tylko takich zabiegów, a także przeprowadzanie ich we własnym zakresie ma sens? Odpowiadam na te najbardziej nurtujące pytania.

Zabiegi złuszczające przeprowadzam na bazie kwasów o zweryfikowanym działaniu i skuteczności. Pozwalają na kontrolowane złuszczanie martwych komórek naskórka oraz przyczyniają się m.in. do pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, redukcji przebarwień. Tkwi w nich ogromny potencjał pielęgnacyjny – to jeden z powodów, dla których postanowiłam w swojej pracy skoncentrować się właśnie na nich.

To może Cię zainteresować: Zabiegi złuszczające

Chociaż może się wydawać, że w ich stosowaniu nie ma nic skomplikowanego, w „czystej postaci” nie bez powodu są one dostępne wyłącznie do użytku profesjonalnego.

Zabiegi złuszczające przeprowadzone samodzielnie – czy warto?


Kwasy przeznaczone do wykorzystywania w gabinetach kosmetologicznych można obecnie kupić przez internet. Dzięki temu ktoś może je zacząć stosować samodzielnie – we własnym zaciszu. Z jednej strony jest to całkowicie zrozumiałe – bo po co płacić komuś za zaaplikowanie kwasu na skórę, skoro można zrobić to samemu?

Zastanów się jednak nad tym, dlaczego kwasy „w czystej postaci” są dostępne do użytku profesjonalnego? Gdyby ich stosowanie było całkowicie bezpieczne, można byłoby je kupić w każdej drogerii. A tak nie jest.

Czy wiesz, że kwasy – stosowane nieumiejętnie – mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc? Aby spełniły swoje zadanie i dały oczekiwane efekty – bez żadnych skutków ubocznych – muszą mieć odpowiednie stężenie oraz pH. Nie zawsze najwyższe stężenie oznacza maksymalne działanie i odwrotnie – nie zawsze niskie stężenie oznacza słabe właściwości.

Czytaj też: Zabiegi z kwasami – poradnik

Stosując zabiegi złuszczające we własnym zakresie – bez żadnej wiedzy i doświadczenia – trudno będzie przewidzieć reakcję skóry. Gdy pojawią się podrażnienia, jak zareagujesz? Dlatego nie ryzykuj… i oddaj się w ręce specjalisty. Wbrew pozorom, to może Cię kosztować znacznie mniej niż samodzielne eksperymentowanie ze swoją skórą.

Zabiegi złuszczające bez pielęgnacji – czy dają efekty?


Do mojego gabinetu zgłasza się wiele osób chętnych na zabiegi złuszczające. Chcą pozbyć się martwych komórek naskórka oraz niedoskonałości podczas wizyty. Zaznaczają od razu, że nie zamierzają stosować jakichkolwiek dodatkowych kremów itp., a pielęgnację chcą ograniczyć do niezbędnego minimum. Czy to w ogóle ma sens?

Jak to mówią… „lepszy rydz, niż nic”, ale nie należy spodziewać się szybkich rezultatów. Znacznie lepsze efekty pojawiają się w przypadku wykonywania zabiegów złuszczających – naprzemiennie z zabiegami pielęgnacyjnymi. Gdy do tego dołożymy pielęgnację domową (za pomocą indywidualnie dobranych kosmetyków), można zdziałać wręcz cuda.

Jednak to Tobie pozostawiam decyzję. Jeśli chcesz, możesz poddać się wyłącznie zabiegom złuszczającym. Regularność pomoże Ci w przywróceniu skórze młodszego wyglądu.