Czy drogie kosmetyki są warte swojej ceny?

Rynek kosmetyczny to istne bogactwo preparatów – zróżnicowanych nie tylko pod kątem postaci, formuły czy przeznaczenia. Tym, co najbardziej „rzuca się w oczy”, jest różnorodność cenowa. I to właśnie ogromne różnice w kosztach skłaniają do przemyśleń: czy drogie kosmetyki są warte swojej ceny? Odpowiedź nie będzie oczywista, dlatego postanowiłam to wyjaśnić.

Drogie kosmetyki to pojęcie względne i w dużej mierze zależy od punktu widzenia. Dla jednych będzie to oznaczać preparaty powyżej 100 zł, a dla innych – produkty w cenie przekraczającej nawet 1000 zł. Sposób pojmowania „drożyzny” sprawia, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: czy warto kupować drogie kosmetyki. W tym przypadku należałoby powiedzieć: TO ZALEŻY.

To może Cię zainteresować: TOP5 kosmetyków do oczyszczania skóry twarzy

Drogie kosmetyki – czy są lepsze niż tanie preparaty?

Na preparaty należy patrzeć nie tylko przez pryzmat ceny. Znaczenie ma przede wszystkim ich przeznaczenie oraz działanie. W tym przypadku koniecznością jest porównanie produktów pod kątem składu – obecności składników aktywnych, od których zależy skuteczność.

Może się okazać się, że krem do twarzy za 50 zł będzie znacznie lepszy w porównaniu do kremu za 200 zł. Może też być tak, że tańszy preparat będzie wykazywał się taką samą skutecznością jak drogie kosmetyki.

Sprawdź też: Polskie kosmetyki – czy warto je stosować?

Warto więc nieco więcej czasu poświęcić samemu porównaniu składu oraz wykorzystanych technologii. Taka analiza pozwoli – przynajmniej częściowo – uzyskać odpowiedź na pytanie czy drogie kosmetyki są warte swojej ceny, czy może lepiej kupić znacznie produkt w niżej cenie.

Czy wiesz, że w swoim gabinecie wykorzystuję zarówno drogie kosmetyki, jak i tańsze preparaty? Zawsze są to jednak produkty o sprawdzonym składzie, które charakteryzują się dużą skutecznością. Dzięki temu jestem w stanie pomóc wszystkim pacjentom – niezależnie od zasobności ich portfela. Oczywiście – jeśli problem skórny jest dość poważny i tańsze preparaty nie zdałyby egzaminu – zawsze proponuję zabiegi z wykorzystaniem tych kosmetyków droższych, ale dających efekty w krótszym czasie.

Czy warto kupować drogie kosmetyki za 1000 zł i więcej?

Kosmetyki potrafią kosztować nawet 1000 zł i więcej. Czy warto inwestować w takie preparaty? Wszystko zależy od tego, jakie są oczekiwania. Jednak dla mnie to strata pieniędzy. Dlaczego?

Drogie kosmetyki, których cena liczona jest w tysiącach złotych, najczęściej działają na tym samym poziomie jak preparaty z niższej półki. W tym przypadku płaci się jednak za markę, prestiż i poczucie luksusu. Ja jestem zdania, że reklama takich produktów sprzedaje tylko marzenia. Jednak jeśli ktoś jest w stanie zapłacić tyle pieniędzy za obietnice, to już jego wybór.

Czytaj też: Kosmetyki Kim Kardashian i innych celebrytów – czy warto?

Od czego zależy cena kosmetyków?

Na ostateczny koszt kosmetyków składa się wiele elementów. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim:

  • działania marketingowe,
  • opakowanie,
  • badania i produkcja,
  • wykorzystane surowce.

Muszę przy tym zaznaczyć, że to właśnie działania marketingowe pochłaniają znaczną część budżetu producentów. Koszty reklamy najczęściej są kilkakrotnie wyższe w porównaniu z kosztem produkcji oraz ceną surowców.

Teraz już chyba wiesz, dlaczego nie jestem zwolenniczką drogich kosmetyków – takich, których koszt przekracza 1000 zł. Dla mnie liczy się skład i skuteczność. Natomiast cała ta „otoczka” ma wartość podrzędną.

Zastanawiasz się nad tym, czy kupić bardzo drogie kosmetyki – z nadzieją na wyraźną poprawę kondycji skóry? Przyjdź do mnie na konsultację – dobiorę produkty, które naprawdę działają i będą tańsze niż 1000-2000 zł.