Czy polskie kosmetyki są dobre? Prześwietlam rodzime marki

Rynek kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji jest niezwykle bogaty. To z jednej strony dobra wiadomość, ale z drugiej – może utrudniać odnalezienie tych naprawdę dobrych i skutecznych. Coraz większą popularnością cieszą się polskie kosmetyki. Jako że sporo osób pyta mnie o nie, postanowiłam prześwietlić rodzime marki. Poznaj moją opinię.

Wiesz, że polskie kosmetyki doceniane są na całym świecie? Wiele osób zamieszkujących Europę Środkową chętnie sięga po preparaty naszych rodzimych marek. Czy to oznacza, że warto się nimi zainteresować?

To może Ci się spodobać: Kosmetyki Kim Kardashian i innych gwiazd – czy warto?

Polskie kosmetyki – czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto stosować polskie kosmetyki? Moja odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Wiele rodzimych marek ma w swojej ofercie produkty, które śmiało można wykorzystywać w codziennej pielęgnacji – zarówno twarzy, jak i ciała. Oczywiście wiele zależy od tego, czy skóra jest problematyczna, czy też może nie jest naznaczona żadnymi większymi niedoskonałościami.

W swoim gabinecie sama wykorzystuję kilka produktów polskich producentów, jednak są to głównie apteczne marki. Chociaż lubię je stosować, uważam że w kosmetologicznych kuracjach kosmetologicznych znacznie lepiej sprawdzają się kosmetyki marek zagranicznych.

Czytaj też: Najlepsze dermokosmetyki

Mimo że nie sprzedaję polskich kosmetyków w swoim gabinecie, sama je lubię i korzystam prywatnie. Polecam też je moim pacjentom – głównie do pielęgnacji ciała.

Polskie marki kosmetyków – poznaj moje rekomendacje

Jeśli chcesz wypróbować polskie kosmetyki, nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz poeksperymentować we własnym zakresie lub… zdać się na moje rekomendacje.

Ja bardzo polubiłam się z kilkoma rodzimymi markami, dlatego właśnie ich kosmetyki mogą polecić z czystym sumieniem. Doceniam je nie tylko za bardzo dobry skład, ale ogólną przyjemność stosowania.

Ministerstwo Dobrego Mydła

Ministerstwo Dobrego Mydła to polska marka, która – wbrew nazwie – ma w swojej ofercie nie tylko mydło. Znajdziesz tutaj zróżnicowane kosmetyki – przeznaczone zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i ciała. Asortyment obejmuje również preparaty do pielęgnacji włosów oraz produkty dla mężczyzn.

W produktach Ministerstwa Dobrego Mydła urzekło mnie wiele: począwszy od krótkiego składu (bez zbędnej chemii), a skończywszy na pięknym zapachu. Warto dodać, że firma bardzo szybko się rozwija, więc w ofercie pojawia się wiele nowości.

Kosmetyki Ministerstwa Dobrego Mydła polecam przede wszystkim do pielęgnacji ciała – szczególnie skóry suchej.

Pat&Rub by Kinga Rusin

Pat&Rub to polska marka sygnowana wizerunkiem Kingi Rusin. Stworzyła ona własną linię kosmetyków, które powstały z połączenia surowców roślinnych i osiągnięć naturalnej kosmetologii.

Oferta jest bardzo bogata – począwszy od preparatów do twarzy, poprzez kosmetyki do ciała, a skończywszy na produkty do włosów. W asortymencie pojawiają się m.in. kremy na dzień, krem BB, kremy na noc, samoopalacze, serum, odżywki i maski do włosów, szampony.

Kosmetyki są dość drogie, ale… czasami lepiej wydać więcej na jeden skuteczny krem niż kupować kilka tańszych i nieprzynoszących efektów preparatów.

Godnymi polecenia są przede wszystkim peelingi do ciała – według mnie są jednymi z najlepszych. Nie tylko skutecznie złuszczają martwy naskórek, ale i pięknie pachną. Dzięki temu nudna pielęgnacja staje się przyjemnym rytuałem. Balsamy i kremy do ciała również polecam – szczególnie z tej samej linii zapachowej.

Organique

Organique, choć pisownia może wprowadzać zamieszanie, jest polską marką kosmetyków naturalnych. Ideą tej firmy jest produkowanie preparatów bliskich naturze i przyjaznych dla skóry. Pozbawione agresywnych środków myjących czy konserwujących, mogą być stosowane również przez „wrażliwców”.

W bardzo zróżnicowanym asortymencie można znaleźć m.in. kosmetyki do pielęgnacji twarzy, do pielęgnacji ciała i włosów. Na uwagę zasługują także produkty do kąpieli – w tym niezwykle aromatyczne kule musujące czy sole i mieszanki.

To dobre jakościowo kosmetyki, ale raczej polecam je do stosowania przez osoby ze skórą bezproblemową. Mimo że w ofercie Organique znajdują się kosmetyki do pielęgnacji gabinetowej, nie są one tak skuteczne jak inne kosmetyki, które ja wykorzystuję w zabiegach.

Chcesz wspierać rodzime marki? Jeśli polskie kosmetyki chcesz włączyć w codzienną pielęgnację, zapraszam na konsultacje kosmetologiczne. Specjalnie dla Ciebie i z myślą o potrzebach Twojej skóry opracuję plan uwzględniający preparaty rodzimych marek – skuteczne, bezpieczne i przyjemne w stosowaniu.