Jak poprawić kondycję skóry? Poznaj 5 sposobów

Doskonale wiesz, że o skórę trzeba dbać systematycznie. Teoria teorią, ale z praktyką bywa różnie. Prawda? Chociaż najlepszą metodą na utrzymanie skóry w bardzo dobrej kondycji jest codzienna pielęgnacja, możesz zrobić znacznie więcej. Poznaj kilka sposobów, dzięki którym skóra odwdzięczy Ci się promiennym i zdrowym wyglądem.

Każda skóra – nie tylko ta najbardziej wymagająca – powinna zostać otoczona opieką. I wcale nie chodzi wyłącznie o jej oczyszczanie z zanieczyszczeń gromadzących się w ciągu dnia, czy stosowanie kremów. Znaczenie ma dużo więcej elementów – także tych, które pozornie nie mają żadnego związku z kondycją skóry.

 Jak poprawić kondycję skóry – najważniejsze wskazówki

Zastanawiasz się, jak poprawić kondycję skóry? Chociaż codzienna rutyna pielęgnacyjna jest podstawą, to zdecydowanie za mało. Gdyby to wystarczyło, czy teraz interesowałyby Cię takie wskazówki? Pamiętaj, że wszelkie zaniedbania (nawet te nieświadome), prędzej czy później, odbiją się niekorzystnie na kondycji cery.

 1. Zdrowo się odżywiaj

Brzmi jak frazes? Być może, ale prawidłowo zbilansowana dieta jest ważnym elementem wpływającym na stan skóry. Wszelkie niedobory witamin i składników mineralnych bardzo szybko dają o sobie znać właśnie poprzez pogorszenie kondycji cery.

Zadbaj o to, aby Twój codzienny jadłospis obfitował w produkty spożywcze będące źródłem m.in.:

 • witaminy z grupy B,
 • witaminy E,
 • witaminy C,
 • witaminy A,
 • cynku,
 • selenu,
 • krzemu,
 • bioflawonoidów.

Jeżeli z jakichś powodów trudno będzie pokryć zapotrzebowanie na te składniki z pożywienia, możesz sięgnąć po suplementy diety. Ze swojej strony rekomenduję m.in. Bio Ampułki do picia Bardane Carotte Piękna Skóra – preparat, który bazuje na naturalnych ekstraktach, wspomagających utrzymanie zdrowego wyglądu skóry. Dzięki obecności składników o właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwdziała procesom starzenia.

 1. Zadbaj o prawidłowe nawodnienie

Czy wiesz, że aż 90% nawilżenia skóry to zasługa wody znajdującej się wewnątrz organizmu? Jeśli nie będziesz dostarczać jej z zewnątrz, łatwo sobie wyobrazić następstwa. Skóra zacznie być sucha, straci swoją elastyczność.

Czytaj też: Co poprawia nawilżanie skóry?  

Pamiętaj, aby każdego dnia wypijać odpowiednią ilość płynów – nie mniej niż 1,5-2 l.

 1. Mniej się stresuj

Wiem, że stres jest nieodłącznym elementem współczesnego życia. Postaraj się jednak nie tkwić w przedłużających się sytuacjach stresowych. Dlaczego? Stres wyzwala proces powstawania wolnych rodników, które szkodzą młodzieńczemu wyglądowi.

Wiem, że nie zawsze da się uniknąć stresu. Warto jednak nauczyć się radzić sobie z nim, np. poprzez stosowanie technik relaksacyjnych itp.

 1. Chroń skórę przed słońcem

Być może stosujesz krem z filtrem przeciwsłonecznym zawsze, gdy wychodzisz z domu w słoneczny dzień? Jednak czy jego aplikację wznawiasz po 1-2 godzinach? Czy stosujesz go nawet wtedy, gdy słońce nie świeci (również w pozostałe dni w roku, nie tylko latem)?

Promieniowanie UV (w szczególności UVA) jest szkodliwe cały rok. Dlatego skóra dosłownie na każdym kroku narażona jest na negatywne działanie słońca. Z tego powodu należy ją chronić każdego dnia – nawet tego mroźnego i pochmurnego.

Sprawdź: Kremy z filtrem do twarzy – czy trzeba je stosować?

 1. Wykonuj zabiegi złuszczające

Mam pewną teorię, która sprawdza się u osób odwiedzających mój gabinet kosmetologiczny. O tym, że pojawia się problem ze skórą świadczy fakt, iż tygodniowa kuracja kremem z pielęgnacji domowej nie przynosi efektów. To wyraźny sygnał, że potrzebuje ona silniejszego bodźca – zabiegu złuszczającego.

W domowym zaciszu warto sięgnąć po kremy z kwasami (polecam kosmetyki marki NeoStrata). Jeśli jednak potrzebna jest głębsza regeneracja, doskonałym rozwiązaniem są zabiegi złuszczające – najlepiej seria trzech wykonanych w odstępie 2 tygodni.

Jeżeli chcesz zauważyć wyraźną poprawę w kondycji skóry, zastosuj się do powyższych wskazówek. Zdrowa dieta w połączeniu ze stosowaniem profesjonalnych kosmetyków i zabiegów zaskoczy Cię efektami.