Jaki krem pod makijaż wybrać? Wskazówki

Starannie wykonany makijaż potrafi zamaskować wszelkie niedoskonałości, co często przekłada się na poprawę samopoczucia. Czasami jednak wystarczy zastosować nieodpowiedni krem pod podkład, aby makijażowi było daleko do perfekcji. Zanim więc kolejny raz zaaplikujesz kosmetyk, sprawdź czy stosujesz odpowiedni dla swojej cery.

Zastanawiasz się, jak wykonać perfekcyjny makijaż – taki, który będzie niczym druga skóra i utrzyma się przez wiele godzin? Kluczem do sukcesu jest… jego baza. Wcale jednak nie mam na myśli popularnych niegdyś baz silikonowych. Tak naprawdę wystarczy dobrze dobrany krem pod makijaż.

Baza pod makijaż – dlaczego nie jestem jej zwolenniczką?

Kilka lat temu specjalne bazy pod makijaż przeżywały swój rozkwit. Miały przyczyniać się do wyrównania i wygładzenia skóry, co z kolei miało przełożyć się na przedłużenie trwałości make-upu. I choć tego rodzaju kosmetyki są nadal używane przez wiele kobiet, ja nie należę do grona zwolenniczek.

Dlaczego? Dostępne bazy pod makijaż to produkty, które bazują na silikonach. Mimo że w wykorzystywaniu tych składników aktywnych nie widzę nic złego (o ile występują w połączeniu z innymi substancjami), ich obecność w bazach przyprawia mnie o dreszcze. Szczególnie jeśli są one stosowane każdego dnia. Wówczas mogą przyczyniać się do powstawania zaskórników oraz innych niedoskonałości.

Czytaj też: Silikony w kosmetykach

Jeżeli już koniecznie musisz sięgnąć po bazę silikonową, rób to wyłącznie okazjonalnie. Na co dzień znacznie lepszym rozwiązaniem będzie krem pod makijaż.

Krem pod makijaż – jak dopasować do skóry?

Zastanawiasz się, jaki krem pod makijaż wybrać? Trudno mi wskazać uniwersalny produkt, który wpisze się w potrzeby Twojej skóry. Wiele zależy nie tylko od typu cery, ale również od rodzaju podkładu.

Krem pod makijaż dla cery suchej

Jeśli masz skórę suchą, z pewnością stosujesz podkład o lekkiej konsystencji. W tym przypadku znacznie lepiej sprawdzi się bardziej tłusty krem pod makijaż – taki o bogatszej formule. Niech znajdą się w nim składniki aktywne, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia i jednocześnie uzupełnią niedobór lipidów. Dobrym wyborem będzie np. krem pod makijaż z masłem shea.

Sprawdź też:  Poznaj masło shea

Krem pod makijaż do skóry z niedoskonałościami

Jeśli zmagasz się z niedoskonałościami, pewnie nakładasz podkład kryjący. Jest to kosmetyk o cięższej, oleistej konsystencji. Pod taki podkład warto zastosować lżejszy krem, który nie obciąży nadmiernie skóry. Skład takiego preparatu będzie zależeć m.in. od rodzaju niedoskonałości. Jeżeli będą to na przykład przebarwienia, dobrze sprawdzi się krem z witaminą C.

Krem pod makijaż dla skóry trądzikowej

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeżeli Twoja skóra jest tłusta i ma skłonność do powstawania zmian trądzikowych, możesz wykonywać make-up.

Musisz jednak wybrać odpowiedni krem pod podkład, ponieważ nadmierna ilość produkowanego łoju może powodować „spływanie” i rozmazywanie się kolorowego kosmetyku. W tym przypadku najlepszą bazą pod makijaż będzie lekki krem o nietłustej konsystencji. Zwróć jednocześnie uwagę na obecność składników potencjalnie komedogennych – nie powinny znaleźć się w preparacie.

To może Cię zainteresować: Makijaż cery trądzikowej – wskazówki

Dobór właściwego kremu pod makijaż wcale nie jest łatwy – szczególnie jeśli zmagasz się z problematyczną cerą. Nie lubisz eksperymentować i chcesz mieć pewność, że pierwszy wybór będzie strzałem w dziesiątkę? Zapraszam do siebie na dobór kosmetyków odpowiednich dla Twojej skóry.