Jesienna pielęgnacja skóry – poznaj najważniejsze wskazówki

Tylko odpowiednia pielęgnacja sprawi, że skóra zachowa nieskazitelny i młodzieńczy wygląd na dłużej. Trzeba o niej pamiętać także jesienią – szczególnie, że okres ten jest dość wymagający, bo związany z narażeniem na niższe temperatury i silne wiatry. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym jesienna pielęgnacja skóry przyniesie oczekiwane efekty.

O skórę należy dbać przez cały rok, pamiętając o wyjątkowych potrzebach w poszczególnych okresach. Inaczej wygląda bowiem pielęgnacja latem, a inaczej – w czasie jesienno-zimowych chłodów.

Jesienna pielęgnacja skóry – najważniejsze zasady

Jesienna pielęgnacja skóry to okres, w którym należy skoncentrować się głównie na dwóch aspektach:

  • regeneracji po lecie,
  • zabezpieczaniu przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.

To jednocześnie bardzo dobry czas na przeprowadzenie pielęgnacji złuszczającej – z wykorzystaniem kwasów.

  1. Oczyszczanie to podstawa

Oczyszczanie jest podstawowy elementem rutyny pielęgnacyjnej, o którym należy pamiętać niezależnie od pory roku. W tym przypadku nie ma potrzeby zmieniać dotychczas stosowanych kosmetyków, jeśli spełniają swoje zadanie.

Czytaj też: Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Pamiętaj! Jeśli stosujesz płyn micelarny, nie ma potrzeby jego spłukiwania wodą.

  1. Systematyczne nawilżanie

W okresie jesiennym nadal konieczne jest nawilżanie skóry, która może mieć tendencję do przesuszania się. Postaw na kosmetyki nawilżające, które w swoim składzie mają np. kwas hialuronowy, glicerynę, ceramidy.

  1. Stosowanie kremów z filtrem

Wraz z końcem lata nie możesz odstawić kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Ochrona przed promieniami UVA i UVB powinna trwać przez cały rok. Dlaczego? Mimo że w okresie jesiennym słońce nie świeci intensywnie, nadal wykazuje szkodliwy wpływ na skórę – przyspiesza jej starzenie.

  1. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Skóra potrzebuje nie tylko ochrony przed promieniowaniem UV, ale wiatrem czy chłodnym powietrzem. Warto zatem stosować kosmetyki na bazie składników zabezpieczających barierę lipidową. Pozwala to zapobiec utracie nawilżenia i powstawaniu podrażnień.

Pamiętaj! Przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych należy chronić nie tylko skórę twarzy, ale również dłoni. Sięgaj więc po kremy nawilżające do rąk – ze składnikami zapobiegającymi wysuszeniu.

  1. Czas na złuszczanie

Jesienna pielęgnacja skóry powinna obejmować złuszczanie z wykorzystaniem kwasów. Chociaż wiele kwasów można stosować bezpiecznie przez cały rok, część osób woli zrobić sobie przerwę w okresie letnim.

Jesień to doskonały moment na ponowienie zabiegów złuszczających. Dzięki usuwaniu martwych komórek naskórka, można odsłonić piękną, pełną blasku i zdrowo wyglądającą skórę.

Wskazówka! Odradzam samodzielne stosowanie kwasów. W zamian proponuję sięgnięcie po sprawdzone kremy z kwasami, które są bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu.

Czytaj też: Jakie są najlepsze kremy z kwasami?

Jeśli chcesz wykorzystać pełnię możliwości kwasów, swoje kroki skieruj w stronę gabinetu kosmetologicznego. Doświadczony kosmetolog dobierze substancję czynną – o odpowiednim stężeniu i pH. Da również zalecenia dotyczące dalszego postępowania pielęgnacyjnego.

Chcesz otrzymać indywidualny program jesiennej pielęgnacji skóry? Serdecznie zapraszam do siebie na konsultacje kosmetologiczne – stacjonarnie lub online. Ty decydujesz.