Kolagen na zmarszczki – czy to działa?

Pojawiające się zmarszczki to efekt stopniowej utraty elastyczności i jędrności skóry. Ma to po części związek z ubytkami kolagenu, do których dochodzi wraz z wiekiem. I Tobie od razu nasuwa się pytanie: czy kolagen na zmarszczki zastosowany ma szansę przystopować proces starzenia i sprawić, że bruzdy będą mniej widoczne? Dowiedz się, co mam do powiedzenia w tym temacie.

Czy wiesz, że kolagen stanowi około 75% skóry? Produkowany przez fibroblasty, odpowiada za nadawanie tkankom sprężystości i elastyczności. My – ludzie – mamy wielkie szczęście, ponieważ nasze organizmy wykazują zdolność syntezy kolagenu. Niestety wraz z wiekiem nie tylko dochodzi do spowolnienia jego produkcji. Efekt? Zauważalne są:

  • spadek elastyczności i jędrności skóry,
  • osłabienie zdolności regeneracyjnych.

To wszystko sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, ale również cellulitu czy nawet rozstępów.

To może Cię zainteresować: Jak usunąć cellulit?

Kolagen na zmarszczki – czy pomaga?

Kolagen na zmarszczki – jako że substancja ta odpowiada za utrzymanie elastyczności skóry – powinien zadziałać. I faktycznie – dostarczając go do organizmu, można uzupełnić poziom tego składnika aktywnego.

Jednak to, czy takie działanie przyniesie oczekiwane efekty, zależy od kilku czynników. Ważne jest m.in. to:

  • jaki kolagen na zmarszczki zostanie zastosowany,
  • czy jego stosowanie będzie odbywało się systematycznie,
  • jaka jest ogólna kondycja skóry.

Pamiętaj! Jeśli będziesz działać sporadycznie, nie licz na zadowalające efekty. Kluczem do sukcesu jest m.in. regularność, z utrzymaniem której wiele osób ma problem.

Sprawdź też: Jak opóźnić starzenie się skóry?

Jaki kolagen na zmarszczki najlepszy?

Kolagen na zmarszczki dostępny jest pod wieloma postaciami. Dużą popularnością cieszy się kolagen do picia, który – jak obiecują producenci, ma znacznie szybciej się wchłaniać i być lepiej przyswajalny niż kolagen pozyskany z pożywienia.

Co sądzę na ten temat ja? Mam mieszane uczucia co do tego typu „wynalazków”. Ja wierzę w siłę kosmetyków bazujących na kolagenie morskim, który został uzupełniony innymi składnikami o właściwościach anti-aging. Czysty kolagen nic nie daje – temu stwierdzeniu będę wierna do końca życia (i jeden dzień dłużej ;))

Skuteczny kolagen – krem na zmarszczki

Jeśli chcesz odmłodzić skórę, postaw na zawierający kolagen krem na zmarszczki, który:

  • ma w składzie:  kwasy owocowe, retinol, ceramidy – to składniki aktywne wspierające działanie kolagenu;
  • charakteryzuje się zawartością składnika aktywnego – nie niższą niż 4%.

Ponadto zwróć uwagę na obecność dodatkowych substancji o właściwościach przeciwzmarszczkowych. Szczególnie cenne są: kwas hialuronowy, witamina C.

Nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na testowanie kremów z kolagenem na zmarszczki? Serdecznie zapraszam Cię na konsultacje kosmetologiczne – pomogę dobrać Ci kosmetyki, których efekty szybko ujrzysz na swojej skórze.