kosmetyki do skóry trązikowej

Kosmetyki do skóry trądzikowej – TOP 5

Skóra trądzikowa jest skórą problematyczną. Nie jest łatwa w pielęgnacji, ponieważ wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Trzeba przy tym zachować sporą ostrożność, bo niewłaściwy preparat nie tylko zniweczy dotychczasowe efekty leczenia, ale i nasili problem. Na szczęście nie musisz samodzielnie eksperymentować – sprawdź polecane przeze mnie kosmetyki do skóry trądzikowej.

W pielęgnacji skóry trądzikowej chodzi nie tylko o to, aby pozbyć się wyprysków. Ważne jest zapobieganie powstawaniu kolejnych. Jeżeli więc zależy Ci na cerze bez niedoskonałości, jak najszybciej przyjrzyj się kosmetycznemu arsenałowi w swojej łazience. Z kosmetyczki wyeliminuj m.in.:

  • mydło do oczyszczania twarz lub inny kosmetyk zawierający mydło,
  • tonik na bazie alkoholu,
  • peeling gruboziarnisty.

Czytaj też:Pielęgnacja skóry trądzikowej – czego unikać

Zamień je na polecane przeze mnie kosmetyki do skóry trądzikowej. To sprawdzone produkty (przetestowane przez moich pacjentów), których składniki aktywne pomogą zredukować wypryski, dokładnie oczyścić cerę, uregulować pracę gruczołów łojowych.

Wskazówka! Z poniższych kosmetyków do skóry trądzikowej korzystaj nie tylko w fazie zaostrzenia objawów. Stosuj je w ramach codziennej pielęgnacji, by utrzymać cerę w dobrej kondycji.

Kosmetyki do skóry trądzikowej – moje propozycje


W łagodnych stanach, kosmetyki do skóry trądzikowej mogą być wystarczającą bronią przeciwko wypryskom. Natomiast w przypadku silniejszych zmian, będą stanowić wsparcie leczenia dermatologicznego.

1. Cell Fusion C Moisture Oxygen*


To propozycja od marki Cell Fusion C. Lekki krem nawilżająco-łagodzący ze składnikami aktywnymi, które wspierają proces regeneracji uszkodzonej skóry.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem nawilżająco-łagodzący o lekkiej formule.

Zawiera substancje o właściwościach przeciwzapalnych, bakteriostatycznych, keratolitycznych. Dlatego idealnie sprawdzi się podczas pielęgnacji skóry trądzikowej.

2. Neostrata Oily Skin Solution* 


To tonik do skóry tłustej, którego skład bazuje na 8% kwasie glikolowym.

Tonik z 8% kwasem glikolowym do cery trądzikowej.

Przyczynia się do rozpuszczenia zgromadzonego na powierzchni skóry sebum. Ponadto wspiera proces złuszczania martwych komórek naskórka, pozostawiając skórę oczyszczoną i wygładzoną.

Więcej o tym preparacie możesz przeczytać na stronie marki – tutaj.

3. PCAskin Detoxifying Mask*


Czarna maska głęboko oczyszczająca to produkt odpowiedni do każdego typu cery, więc możesz potraktować go jako kosmetyk do skóry trądzikowej.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Maska oczyszczająca na bazie aktywnego węgla.

Preparat zawiera nie tylko węgiel aktywny, ale również glicerynę, białą glinkę oraz krzemian magnezowo-aluminiowy.

To może Cię zainteresować: Glinka biała – właściwości i zastosowanie

4. PCAskin Pigment Gel HQ Free*


Chociaż ten żel pomaga przede wszystkim zmniejszyć widoczność przebarwień, świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej i tłustej.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Kosmetyk kwasem kojowym, azelainowym, mlekowym i rezorcyną.

Serum zawiera składniki m.in. o właściwościach złuszczających, nawilżających, antybakteryjnych. Nie tylko pomaga pielęgnować cerę trądzikową, ale i wspiera redukcję przebarwień pozapalnych.

 5. Mesoestetic imperfection control*


To krem przeznaczony do stosowania miejscowego w przypadku trądziku o różnym stopniu nasilenia. Obecne w nim pigmenty sprawiają ,że jest odpowiedni do każdej skóry – niezależnie od odcienia.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem zawierający m.acne complex.


Składniki aktywne są względem siebie synergistyczne, dzięki czemu pomagają redukować zaczerwienienie i stan zapalny w obrębie zmian trądzikowych.

Sprawdź też: Co na blizny potrądzikowe

Zainteresował Cię któryś z produktów? Aby go zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Kosmetyki do skóry trądzikowej to nie wszystko…


Nawet najlepsze kosmetyki do skóry trądzikowej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli będziesz popełniać błędy w pielęgnacji. Staraj się unikać:

  • korzystania z tego samego ręcznika przez kilkanaście dni,
  • dotykania skóry twarzy brudnymi dłońmi,
  • wyciskania i rozdrapywania zmian skórnych.

Pamiętaj też, aby stosowania kosmetyków nie ograniczać wyłącznie do fazy zaostrzenia. Stosuj je codziennie – także wtedy, gdy nie masz zaognionych zmian.