Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Krem na noc – jakie ma działanie i dlaczego warto go stosować?

Krem na noc stanowi niezbędny element pielęgnacji twarzy, dlatego lepiej go nie pomijać. Aby jednak przyniósł oczekiwane efekty, jego skład musi być dobrany pod kątem potrzeb cery. Dowiedz się, jaki krem na noc będzie najlepszy dla Ciebie i poznaj moje rekomendacje.

Wiele osób pyta mnie, czy smarować twarz kremem na noc. Biorąc pod uwagę, że każda skóra może mieć nieco inne potrzeby, nie da się udzielić uniwersalnej odpowiedzi. Istotą jest dobór kosmetyku do kondycji cery oraz oczekiwanych rezultatów. Ale od początku…

To może Cię zainteresować: Jak poprawić jędrność skóry?

Krem na noc – czy stosować?

Wieczornej pielęgnacji warto poświęcić nawet jeszcze więcej uwagi niż rutynie porannej.

Czy wiesz, że nocą dochodzi do intensywnej regeneracji skóry? Proces ten zachodzi znacznie szybciej niż rano – wszystko za sprawą melatoniny i hormonu wzrostu. Komórki skóry dzielą się w bardzo szybkim tempie, dochodzi do poprawy mikrokrążenie, nasila się proces detoksykacji.

Warto wykorzystać zachodzące podczas snu procesy, aby wspomóc utrzymanie skóry w dobrej kondycji. I właśnie tu z pomocą przychodzi odpowiednio dobrany krem na noc. Zaaplikowany podczas wieczornej rutyny, pozwala zwiększyć intensywność procesu regeneracji i poprawić odżywienie skóry.

Krem na noc – poznaj jego działanie

Zastanawiasz się, jak krem na noc wspiera kondycję skóry? Tak naprawdę może mieć takie działanie, jak sobie tego zażyczysz. Jak to? Wszystko zależy od tego, jakie składniki aktywne zawiera. To one przecież decydują o tym, w jaki sposób – poprzez swoje właściwości – będą oddziaływały na skórę.

Zastanawiasz się, jaki krem na noc wybrać? Mając na uwadze regenerację cery w godzinach nocnych, postaw przede wszystkim na składniki pobudzające odnowę komórkową i przyczyniające się do wzmocnienia bariery ochronnej.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – dzięki zdolności wiązania cząsteczek wody – pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia. Tym samym wspiera zachowanie sprężystości skóry.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 wykazuje właściwości przeciwutleniające. Pomaga walczyć z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia. Można więc powiedzieć, że składnik ten jest sprzymierzeńcem młodo wyglądającej skóry.

Witamina C

Witamina C, podobnie jak koenzym Q10, należy do grupy silnych przeciwutleniaczy. Wspomaga opóźnianie procesów starzenia. Jako że bierze udział w syntezie kolagenu, jest niezbędna do tego, aby skóra zachowała elastyczność.

Czytaj też: Witamina C – fakty i mity

Retinol

Retinol stanowi najbardziej aktywną postać witaminy A. Wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe oraz przeciwzmarszczkowe. Przyczynia się do pobudzenia produkcji kolagenu, a także odpowiada za delikatne złuszczenie skóry.

I to właśnie kremy złuszczające (z kwasami i retinolem) polecam do stosowania podczas wieczornej pielęgnacji. Warto po nie sięgnąć, aby w pełni wykorzystać ich możliwości w okresie nocnej regeneracji.

Krem na noc – jak go stosować?

Zastanawiasz się, jak stosować krem na noc, aby w pełni wykorzystać potencjał wieczornej pielęgnacji? Swoim pacjentom zawsze zalecam:

  • aplikowanie preparatu na dokładnie oczyszczoną skórę,
  • nałożenie odpowiednio dobranego serum.

Dopiero potem można przystąpić do zaaplikowania kremu na noc. Wcale nie musisz nakładać dużej jego ilości – wystarczy, że zrobisz nim kilka kropek na twarzy i dokładnie wmasujesz.